Czy podnośnik samochodowy powinien znajdować się w każdym bagażniku?

31 maja 2022

Awaria samochodu na trasie to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą się nam przydarzyć daleko od domu. Jednym z powodów przymusowego postoju na poboczu może być przebicie opony

, czyli potocznie złapanie gumy. Na szczęście nie musimy wtedy od razu dzwonić po lawetę i narażać się na niemałe koszty holowania. Wystarczy, że mamy podnośnik w pojeździe, a także klucz do kół i samo koło zapasowe. Posiadanie podnośnika przyda się nam też w innych sytuacjach, o których opowie artykuł.

Dlaczego warto wozić ze sobą podnośnik?

Przebicie opony to sytuacja, z którą bez problemu poradzimy sobie sami. Jednak jeżeli nie mamy przy sobie podnośnika, to będziemy skazani na wezwanie lawety. Możemy też spróbować poprosić o pomoc innego kierowcę, ale niewielkie są szanse, że winda od innego typu pojazdu będzie pasować do naszego. Możemy w ten sposób doprowadzić do uszkodzeń, na przykład wgnieść próg albo podłogę auta. W skrajnych przypadkach może dojść do zsunięcia się pojazdu z windy, gdy w tym momencie koło będzie odkręcone, sytuacja szybko zrobi się wyjątkowo niebezpieczna i trudna do uratowania. Dlatego też zaleca się, by mieć podnośnik samochodowy w bagażniku pojazdu, ponieważ zawsze może się nam przydać. Nigdy nie wiemy, jaka sytuacja spotka nas daleko od domu, zwłaszcza gdy jeździmy po mniej uczęszczanych trasach. Wystarczy najechać na gwoździe albo drut, by doszło do przedziurawienia koła. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie następujący zestaw: podnośnik, klucz do odkręcania kół i naturalnie koło zapasowe (lub tzw. dojazdowe).

Wykorzystanie podnośnika do naprawy auta

Drugim powodem

buyantibiotics.space

, dla którego warto posiadać podnośnik i mieć go zawsze w samochodzie, jest możliwość wykonywania różnych napraw samodzielnie. Wiele usterek wymaga dostania się pod spód auta, by możliwa była ich naprawa. Nie posiadając podnośnika samochodowego, będziemy skazani na wizytę w warsztacie, nawet jeżeli usterka jest prosta do naprawienia. Może to być na przykład przerwany przewód lub luźna wtyczka, którą spokojnie moglibyśmy sami poprawnie podłączyć. Oczywiście ważne jest bezpieczeństwo, o którym absolutnie nie można zapominać. Jeżeli zdecydujemy się na zakup profesjonalnego podnośnika, który będzie w stanie unieść auto na większą wysokość niż zwykła winda, koniecznie wyposażmy się też w podpórki (tzw. kobyłki). Podstawiamy je pod progi bądź inne punkty konstrukcyjne auta

, a następnie opuszczamy auto na podnośniku tak

, by cały ciężar oparł się właśnie na podpórkach.

Gdzie można kupić podnośnik do samochodu?

Zakup podnośnika jest doskonałą inwestycją, która pomoże nam w wielu sytuacjach. Sprzęt tego typu możemy kupić w sklepach motoryzacyjnych, a także niektórych marketach budowlanych. Chcąc jednak kupić lepszy podnośnik za niższe pieniądze, dobrze jest dokonać zakupu online. Oprócz dużego podnośnika warsztatowego, który pomoże usuwać usterki, warto mieć również fabryczną windę, która przyda się do wymiany kół. Jest ona o wiele mniejsza i lżejsza, a także łatwo schować ją w przestrzeni przewidzianej na koło zapasowe. Jeżeli natomiast nasze auto nie zostało wyposażone w zapas, możemy zakupić tzw. zestaw naprawczy. Jest to płyn, który należy wstrzyknąć do opony poprzez wentyl, a następnie po odczekaniu kilku minut podjąć próbę uzupełnienia powietrza. Jeżeli uszkodzenie koła jest niewielkie, taki sposób z pewnością będzie pomocny. Jednak nawet wtedy dobrze mieć podnośnik, by unieść i zdjąć masę samochodu z koła, które będziemy traktować zestawem naprawczym. Dzięki temu znacznie zwiększymy szansę na to, że naprawa się powiedzie.

Fot.: pixabay.com
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.