Blog o autach z USA i Europy

Zalane i popowodziowe auta z USA – czy warto kupować?

Amerykański wtórny rynek motoryzacyjny potrafi zachwycać okazjami i wyjątkowo niskimi cenami. Sprowadzanie samochodów zza wielkiej wody cieszy się dużą popularnością. Szczególnie niektóre typy pojazdów mogą stanowić opłacalną inwestycję. Wśród nich należy wymienić amerykańskie samochody zabytkowe oraz uszkodzone.

Coraz głośniej mówi się także o autach, które ucierpiały z powodu powodzi. Ich ceny są wyjątkowo niskie. Czy zawsze jednak opłaca się sprowadzać takie samochody? Sprawdźmy, czy zalane i popowodziowe auta z USA przyniosą importerowi korzyść oraz, które elementy pojazdu są najbardziej narażone na szkodliwą działalność wody.

(więcej…)

Jakie przeróbki auta z USA na polskie drogi?

Sprowadzanie samochodów z USA od lat jest dość popularnym procesem, który umożliwia nabycie pojazdu w dobrym stanie i po zadowalającej cenie. Import powiązany jest z dosyć dużą ilością opłat dodatkowych, jak np. cło, akcyza, podatek VAT, koszty transportu. To dość oczywiste i raczej powszechnie znane fakty.

Jednak na tym się nie kończy. Niemal wszystkie samochody z USA wymagają przeróbki. Chodzi o inne rozwiązania technologiczne, które stosowane są w konstrukcji pojazdów amerykańskich, a które nie spełniają wymogów prawnych panujących w Unii Europejskiej.

(więcej…)

Sprowadzenie samochodu z USA na mienie przesiedleńcze

Zakup i import samochodu z USA to proces, który obłożony jest wieloma dodatkowymi opłatami. Wartość pojazdu oraz koszty transportu to nie wszystkie wydatki. Do ostatecznej ceny należy doliczyć także opłaty celne.

Należą do nich podatek VAT, akcyza oraz cło. W niektórych przypadkach koszty można zmniejszyć lub uzyskać zwolnienie od konieczności ich opłacania. Dzieje się tak np. w przypadku importu pojazdów zabytkowych.

Zwolnienie można także uzyskać, kiedy w grę wchodzi sprowadzenie samochodu z USA na mienie przesiedleńcze. Jest to wyjątkowo korzystny sposób importu. Czym on jest i dla kogo jest przewidziany?

(więcej…)

Najsłynniejsze amerykańskie samochody z lat 50

Amerykańska motoryzacja od lat budziła podziw u miłośników samochodów na całym świecie. Wyjątkowość linii architektonicznej, oryginalne rozwiązania technologiczne i unikatowość pojazdów, sprawiają, że są to niezwykle pożądane samochody.

Olbrzymią popularnością i zainteresowaniem cieszą się amerykańskie klasyki z dawnych lat. Tegu typu samochody stanowią szczególne piękno motoryzacji. Sprawdźmy czy opłaca się ściągać klasyki zza wielkiej wody i jakie są najsłynniejsze amerykańskie samochody z lat 50.

(więcej…)

Zakup samochodu z USA, a odprawa w Niemczech

Import amerykańskich samochodów staje się coraz bardziej popularny. Choć największa fala zainteresowania tym procesem już minęła, sprowadzanie aut z USA wciąż jest dosyć częstym zjawiskiem. I nie może ten fakt dziwić. Mimo licznych opłat, jakie należy ponieść podczas importu samochodu zza wielkiej wody, proces ten może być wyjątkowo opłacalny.

Import pojazdu z amerykańskiego rynku wymaga dopełnienia wielu czynności, z czego jednym z najważniejszych są procesy transportowe i związane z nimi opłaty. Sprawdźmy, jak wygląda zakup samochodu z USA, a odprawa w Niemczech.

(więcej…)

Samochody elektryczne z USA – czy warto sprowadzać?

Samochody elektryczne mają być przyszłością światowej motoryzacji. Jako ekologiczne i ekonomiczne w użytkowaniu, zdobywają coraz większą popularność. Wzrost zainteresowania pojazdami napędzanymi prądem zapewne podyktowany jest także dynamicznym rozwojem infrastruktury.

W Polsce powstaje coraz więcej stacji ładowania elektrycznych pojazdów. Samochody elektryczne z USA są wyjątkowo atrakcyjne do sprowadzenia. Ich importerzy zyskują pewne korzyści. Czy warto sprowadzać samochody elektryczne z USA? Na jakie ulgi i przywileje może liczyć importer takich pojazdów? Sprawdzamy.

(więcej…)

Samochody terenowe z USA, które warto importować do Polski

Wielki boom na samochody z USA już się skończył, jednak wciąż proces importu jest opłacalny. Zamiast kupować podobny egzemplarz w Polsce, wystarczy importować wymarzony model z Ameryki. W przypadku aut osobowych najbardziej opłacalny jest import modeli z górnej półki – w ten sposób cenę obniżyć można nawet o kilkanaście procent. Nieco inaczej wygląda to w kwestii terenówek. Na rynku jest ich mniej, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego, uznanego modelu. Jakie samochody terenowe z USA warto sprowadzić do Polski?

(więcej…)

Sprowadzenie samochodu z USA na firmę

Każdy przedsiębiorca szuka możliwie jak największej ilości rozwiązań, które zoptymalizują koszty prowadzenia działalności firmowej. Jednym z najważniejszych elementów zapewniających prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest posiadanie pojazdu lub pojazdów (w zależności od potrzeb danej firmy).

Zakup samochodu zazwyczaj wiążę się z dużymi wydatkami. Koszty te można jednak zmniejszyć. Sprowadzenie samochodu z USA na firmę może być naprawdę korzystną okazją, zarówno do wejścia w posiadanie bardzo dobrego pojazdu, jak i znacznych oszczędności finansowych. Samochody na rynku amerykańskim są bowiem znacznie tańsze od tych, które można kupić na starym kontynencie.

(więcej…)

Auta z USA IAAI – o co chodzi?

O tym, że sprowadzanie samochodu z USA może być wyjątkowo opłacalne, słyszało już coraz więcej osób. Import pojazdów zza wielkiej wody staje się bardziej popularny z roku, na rok. Mimo dużej ilości opłat dodatkowych, które ciążą nad procesem sprowadzenia auta z USA, czynność ta może być wyjątkowo opłacalna. Jakie są sprawdzone sposoby na zakup i import pojazdu na rynku amerykańskim? Czym są auta z USA IAAI?

(więcej…)

Odprawa celna przy imporcie auta z USA – co warto wiedzieć?

Swego czasu, kiedy kurs dolara amerykańskiego był wyjątkowo niski, nastąpił swoisty boom na sprowadzanie pojazdów zza wielkiej wody. Proces ten stanowił wyjątkową okazję, która umożliwiała nie tylko nabycie wyjątkowego pojazdu, ale również szansę na zarobek. Dziś, dolar poszedł w górę, ale sprowadzanie amerykańskich pojazdów dalej cieszy się zainteresowaniem.

Dlaczego? Bo mimo licznych opłat dodatkowych, dalej bywa to opłacalny proces. Jednym z kosztów dodatkowych, z którym musimy się liczyć jest odprawa celna przy imporcie auta z USA.

(więcej…)