Blog o autach z USA i Europy

Lokalizator GPS na magnes – do auta, kontenera i łodzi!

W jakim wypadku najlepiej sprawdzi się lokalizator GPS na magnes? Wtedy, gdy monitorowany obiekt nie ma własnego źródła zasilania, lub nie można go przytwierdzić na stałe, ponieważ nie nadaje się do tego konstrukcja. Lokalizator GPS z magnesem będzie także uzupełnieniem monitoringu auta – w przypadku, gdy często musi zmieniać pojazd lub jako dodatkowy moduł ukryty. Jak działa takie urządzenie? Gdzie najlepiej je zamocować? Który lokalizator GPS wybrać? Zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Paski rozrządów – jak wyglądają, jakie zadania spełniają i dlaczego warto dbać o ich stan?

W każdym silniku samochodowym znajduje się wiele części oraz podzespołów, które są bardzo istotne dla jego działania. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się mechaniką, dobrze wie, jak dużą rolę odgrywa rozrząd, a w szczególności pasek rozrządu. Dbanie o jego odpowiedni stan, monitorowanie kondycji oraz okresowe wymiany są obowiązkiem każdego właściciela samochodu. Jakiekolwiek niedopatrzenie w tym zakresie może doprowadzić do bardzo przykrych skutków oraz awarii, której usunięcie może być bardzo kosztowne. Właśnie dlatego, w tym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat pasków rozrządów i podpowiemy, co warto wiedzieć i o czym pamiętać. Zapraszamy do dalszej lektury!

(więcej…)

Bezpłatny pakiet raportów historii pojazdów dla sprzedawców aut używanych

Aż 69,2% samochodów na polskim rynku wtórnym pochodzi z importu. W tak dużej liczbie pojazdów często zdarzają się auta powypadkowe, z korygowanym przebiegiem i niejasną historią serwisową. Dla osób zawodowo handlujących autami używanymi to duży problem, aby wyłowić z tej grupy auta z wiarygodną przeszłością, na których można polegać. W ich prawidłowej identyfikacji pomoże teraz bezpłatny pakiet raportów od carVertical.

(więcej…)

Jak skutecznie sprzedawać samochody sprowadzone z zagranicy

Sprowadzanie samochodów z zagranicy to w branży motoryzacyjnej chleb powszedni. Są to bardzo pożądane samochody na rynku, które często cechują się bardzo dobrym stanem technicznym oraz niewygórowaną ceną. Koszt samochodu to jednak niejedyny czynnik, który wpływa na udaną transakcję sprzedaży auta. Trzeba wiedzieć też, w jaki sposób rozmawiać z klientem oraz jakich technik sprzedażowych użyć, aby transakcja przebiegła uczciwie i pomyślnie dla obu stron. (więcej…)

Jak rozpoznać oponę zimową?

Zakup opon zimowych to obowiązek każdego kierowcy. Oczywiście nie istnieją – na chwilę obecną – żadne przepisy, które miałyby to warunkować. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze opony (w przeciwieństwie do tych, których używano kilkadziesiąt lat temu) są ukierunkowane na określone warunki jazdy. A to oznacza lepsze warunki jezdne, mniejsze spalanie paliwa i większą odporność na działanie siły odśrodkowej powstałej w trakcie jazdy z prędkością większą niż 180 km/h.

(więcej…)

Złomowanie auta we Wrocławiu

Posiadasz niesprawny samochód, którego już nie opłaca się sprzedawać ani remontować? W takim wypadku koniecznie zajmij się jego zezłomowaniem. Dzięki temu będziesz mógł go wyrejestrować i otrzymać zwrot niewykorzystanej części składki OC. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chcesz znaleźć dobrą stację demontażu w okolicach Wrocławia.

(więcej…)