Wyposażenie kierowców

Lokalizator GPS na magnes – do auta, kontenera i łodzi!

W jakim wypadku najlepiej sprawdzi się lokalizator GPS na magnes? Wtedy, gdy monitorowany obiekt nie ma własnego źródła zasilania, lub nie można go przytwierdzić na stałe, ponieważ nie nadaje się do tego konstrukcja. Lokalizator GPS z magnesem będzie także uzupełnieniem monitoringu auta – w przypadku, gdy często musi zmieniać pojazd lub jako dodatkowy moduł ukryty. Jak działa takie urządzenie? Gdzie najlepiej je zamocować? Który lokalizator GPS wybrać? Zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Bezpłatny pakiet raportów historii pojazdów dla sprzedawców aut używanych

Aż 69,2% samochodów na polskim rynku wtórnym pochodzi z importu. W tak dużej liczbie pojazdów często zdarzają się auta powypadkowe, z korygowanym przebiegiem i niejasną historią serwisową. Dla osób zawodowo handlujących autami używanymi to duży problem, aby wyłowić z tej grupy auta z wiarygodną przeszłością, na których można polegać. W ich prawidłowej identyfikacji pomoże teraz bezpłatny pakiet raportów od carVertical.

(więcej…)

Jak skutecznie sprzedawać samochody sprowadzone z zagranicy

Sprowadzanie samochodów z zagranicy to w branży motoryzacyjnej chleb powszedni. Są to bardzo pożądane samochody na rynku, które często cechują się bardzo dobrym stanem technicznym oraz niewygórowaną ceną. Koszt samochodu to jednak niejedyny czynnik, który wpływa na udaną transakcję sprzedaży auta. Trzeba wiedzieć też, w jaki sposób rozmawiać z klientem oraz jakich technik sprzedażowych użyć, aby transakcja przebiegła uczciwie i pomyślnie dla obu stron. (więcej…)

Jak rozpoznać oponę zimową?

Zakup opon zimowych to obowiązek każdego kierowcy. Oczywiście nie istnieją – na chwilę obecną – żadne przepisy, które miałyby to warunkować. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze opony (w przeciwieństwie do tych, których używano kilkadziesiąt lat temu) są ukierunkowane na określone warunki jazdy. A to oznacza lepsze warunki jezdne, mniejsze spalanie paliwa i większą odporność na działanie siły odśrodkowej powstałej w trakcie jazdy z prędkością większą niż 180 km/h.

(więcej…)

Złomowanie auta we Wrocławiu

Posiadasz niesprawny samochód, którego już nie opłaca się sprzedawać ani remontować? W takim wypadku koniecznie zajmij się jego zezłomowaniem. Dzięki temu będziesz mógł go wyrejestrować i otrzymać zwrot niewykorzystanej części składki OC. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chcesz znaleźć dobrą stację demontażu w okolicach Wrocławia.

(więcej…)

Czy podnośnik samochodowy powinien znajdować się w każdym bagażniku?

Awaria samochodu na trasie to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą się nam przydarzyć daleko od domu. Jednym z powodów przymusowego postoju na poboczu może być przebicie opony

, czyli potocznie złapanie gumy. Na szczęście nie musimy wtedy od razu dzwonić po lawetę i narażać się na niemałe koszty holowania. Wystarczy, że mamy podnośnik w pojeździe, a także klucz do kół i samo koło zapasowe. Posiadanie podnośnika przyda się nam też w innych sytuacjach, o których opowie artykuł.

(więcej…)

Nowe czy używane części do samochodu?

Kiedy auto ulega awarii wpadamy w panikę i jak najszybciej chcemy wymienić wadliwą część, by móc dalej w spokoju korzystać z samochodu. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup używanych części samochodowych z rynku wtórnego. Bardzo często to one ratują nas przed zbędnym dodatkowym wydatkiem

http://allfreethings.com/lamisil/index.html

, jaki wiąże się z inwestycją w nowy komponent. Pamiętajmy jednak, że decydując się na używaną część podejmujemy pewnego rodzaju ryzyko, chociaż maleje ono z każdą chwilą, gdy wybieramy właściwe miejsce do zakupu danej części czyli np. sprawdzone i polecane komisy online – to i tak zawsze istnieje szansa, że część nie sprawdzi się w naszym samochodzie. W przypadku drobnych części, to ryzyko i koszty stosunkowo niewielkie, gorzej wygląda sytuacja w przypadku używanego silnika.

Jakie używane części nie powinny być montowane w innych samochodach?

W przypadku części, które mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy, takich jak np. tarcze hamulcowe, klocki czy filtry, warto decydować się na zakup nowych elementów. Dzieje się tak

Order Amoxicillin

, z uwagi na wysoki stopień zużycia większości tych komponentów. W przeciwieństwie do nowych części, dostawcy używanych mogą nie oferować gwarancji

https://sai.org/vastarel/index.html

, ale nie oznacza to, że wszyscy sprzedawcy używanych części samochodowych tego nie robią. Z tego powodu lepiej decydować się na drobne części samochodowe, takie jak lusterka, reflektory, drzwi oraz elementy zderzaka.

Oryginalne części zamienne zapewniają bezpieczeństwo

W przypadku używanych części samochodowych mogą pojawić się pytania dotyczące niezawodności i wartości. Ponieważ części te służyły już przez część swojego okresu eksploatacji, ich trwałość i pozostały okres użytkowania będą krótsze niż w przypadku nowej części. Szczególnie uważać należy na zamienniki, ponieważ choć często bywają o wiele tańsze od oryginału i nieodpowiedni dobór może skończyć się tragicznie. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji jest współpraca z firmami zajmującymi się recyklingiem samochodów

Order Actonel Online no Prescription

, które przeprowadzają gruntowne testy i renowacje przed sprzedażą używanych części samochodowych. Zamienniki mają tę wadę, że nie dają gwarancji, czy ich jakość jest na tyle dobra, aby mogły służyć nam sprawnie. Oryginalne części układu hamulcowego

, kierowniczego są nie mniej ważne od poduszek powietrznych – dlatego tego typu elementy kupujmy zawsze od producenta, oryginalne i najlepiej nowe. Dzięki nim zadbamy o bezpieczeństwo, nie tylko o swoje będąc kierowcą ale również o bezpieczeństwo naszych pasażerów i pełen komfort podczas każdej podróży.

Materiał zewnętrzny