Wyposażenie kierowców

Jakie modele samochodów znajdziemy w ofercie wypożyczalni samochodów?

Bilety lotnicze na przeloty krajowe, są obecnie tak tanie, że przelot do miejsca docelowego naszej podróży jest o wiele bardziej opłacalny, niż jazda własnym samochodem. Jednakże wiele osób nie chce rezygnować komfortu i wygody jaką daje samochód. Jest to szczególnie ważne, jeśli udajemy się w podróż biznesową, ponieważ bycie na czas, podczas umówionych spotkań może zaważyć na powodzeniu całej biznesowej podróży. Z tego powodu wynajem samochodów jest coraz bardziej popularnym sposobem podróżowania w obcym mieście. Jest to także świetne rozwianie dla urlopowiczów, którzy chcą cieszyć się wolnością i niezależnością, jaką daje samochód. Jak wygląda procedura wynajęcia samochodu i jakie modele samochodów oferują wypożyczalnie?

(więcej…)

Dlaczego szyby w aucie parują?

W okresie jesiennym i zimowym bardzo często możemy dostrzec, że niektóre samochody poruszające się po drodze lub zaparkowane na parkingu są zaparowane. Wiele osób zastanawia się czym jest to spowodowane oraz czy jest to poważna usterka samochodu? Wielu posiadaczy aut, które często parują w trakcie deszczu zastanawia się jak się pozbyć takiego problemu oraz gdzie ma on swoje źródło? Jeżeli jesteś jedną z takich osób, to idealnie trafiłeś – ten tekst jest skierowany właśnie do wszystkich, którzy na co dzień muszą zmagać się z taką przypadłością w swoim samochodzie. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

(więcej…)

Kilka porad przed zakupem przyczepy samochodowej

Przyczepa samochodowa to w wielu przypadkach niezastąpiona pomoc. Korzysta się z niej w celu transportu przedmiotów i surowców, których objętość przekracza możliwości bagażowe samochodu. Jazda samochodem osobowym z przyczepą nie wymaga uzyskania dodatkowych kwalifikacji. Warto jednak pamiętać o najważniejszych ograniczeniach i zasadach poruszania się obowiązujących podczas jazdy samochodem z przyczepą. Chodzi przede wszystkim o dozwoloną prędkość, jak i ciężar przewożonych towarów.

(więcej…)

Chcesz założyć sklep z częściami samochodowymi? Garść porad i wskazówek

Wiele osób zainteresowanych motoryzacją chciałoby przekuć swoją pasję w dochodowy biznes. Jednym z pomysłów jest sklep z częściami samochodowymi. Nic w tym dziwnego – części samochodowe zawsze będą potrzebne. Być może w Twojej okolicy jest z tym problem i kierowcy muszą jeździć za częściami do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów dużego miasta? Czas zapełnić tą lukę!

(więcej…)

Regeneracja części samochodowych – czy to się opłaca?

Turbosprężarka, wtryskiwacze, koło dwumasowe – o tych częściach samochodu słyszał każdy jego właściciel. Każdy też obawia się ich zużycia, bo części te nie należą do najtańszych. Z pomocą przychodzi Reparts – miejsce, w którym bez problemu zregenerujesz te i inne części samochodowe. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupowanie nowych elementów, a do tego też bardziej ekologiczne. Nie musisz też obawiać się, że to strata czasu, bo regeneracja części jest przede wszystkim bezpieczna. W wielu przypadkach taki zabieg pozwala na osiągnięcie początkowych właściwości naprawianej części.

(więcej…)