Import aut

Jak dobrze importować samochody z USA? Bezcenne porady

Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych to okazja na intratny interes, który pozwoli zdobyć wysokiej jakości pojazd w atrakcyjnej cenie. Żeby jednak import auta z USA był opłacalny, należy go przeprowadzić w sposób dobrze przemyślany i zaplanowany. To z kolei wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności dopięcia każdego szczegółu. Jak importować samochody z USA na korzystnych zasadach? Sprawdźmy przydatny przewodnik.

(więcej…)

Jaki koszt sprowadzenia auta z USA? Odkrywamy ceny bez tajemnic!

Sprowadzanie pojazdów z Ameryki staje się coraz bardziej popularne. Polskich nabywców przyciągają atrakcyjne ceny panujące na rynku w USA, jak również o wiele lepszy stan pojazdów w porównaniu do tych aut, które sprzedawane są na europejskich rynkach. Warto jednak wiedzieć, że realny koszt sprowadzenia auta z USA znacznie przekracza wartość pojazdu, czyli cenę za jaką go wylicytowaliśmy na aukcji. Co więcej, opłaty nie kończą się nawet na transporcie. Nabywca musi liczyć się również z innymi kosztami.

(więcej…)

Marki sportowych samochodów z USA – ryk silnika robi wrażenie!

Wygodna jazda, szybka prędkość i dynamiczność, piękny design i komfort panujący w środku, to cechy aut, o których marzą najwięksi fani motoryzacji. Marki sportowych samochodów z USA marzą śnią się po nocach. Stanowią o prestiżu, są symbolem luksusu. Amerykańskie auta sportowe to istna perła w kolekcji każdego kierowcy, który ceni najwyższą jakość.

Ich import jest opłacalnym procesem, na który warto postawić, jeżeli chcemy oszczędzić, a jednocześnie sprowadzić szybkie, sprawne, piękne i niezawodne auto. Sprawdźmy, jak można stosunkowo tanio importować wysokiej jakości auto z Ameryki, a następnie dzieląc je na grupę sportowych pojazdów i luksusowych sedanów, sprawdźmy za czym warto się oglądać.

(więcej…)

Suvy i duże vany z USA – idealne auta rodzinne!

Samochody rodzinne to pojęcie, które rozmaicie rozumie się w zależności od miejsca geograficznego, czy uwarunkowań społecznych. To, co w jednym kraju, czy nawet szerzej regionie, uważa się za pojazd sprzyjający rodzinie, w zupełnie innym zakątku świata może stanowić co najwyżej jego karykaturę.

Różnica ta jest bardzo dobrze widoczna na przykładzie samochodów uchodzących za rodzinne w USA oraz tych, które do takiej funkcji wybierane są na gruncie europejskim. Co kształtuje rozbieżność? Przede wszystkim rozmiar. Europejczycy na familijne auta wybierają pojazdy dużo mniejsze. Za wielką wodą, najczęściej rolę tę odgrywa suv z USA, o którym zwykło się mawiać best family car USA.

(więcej…)

Auta używane z Kanady – czy warto sprowadzać?

Zakup używanego samochodu zawsze łączy się ze stresem. Uczucie tym bardziej jest odczuwalne, kiedy w grę wchodzi import pojazdu z zagranicy, a jeszcze bardziej, gdy są to kraje znacznie oddalone jak Kanada, do których nie mamy możliwości pojechania.

Proces ten może jednak być bardzo opłacalny, jeżeli przeprowadzimy go z tzw. chłodną głową. Auta używane z Kanady – czy warto importować do Polski? Oczywiście, że tak. To szansa na pozyskanie dobrego samochodu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jak to możliwe?

(więcej…)

Jakie cło na auta z Kanady? Kiedy zapłacisz 0 zł?

Sprowadzanie pojazdu spoza granic Polski to proces, który chętnie wykonujemy od lat. Stwarza to okazję do poczynienia opłacalnej inwestycji. W ostatnich lat coraz bardziej popularny stał się import pojazdów zza wielkiej wody, zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i z Kanady. Tamtejszy rynek charakteryzuje się wyjątkowo niskimi cenami samochodów. Cały proces okupiony jest jednak koniecznością poniesienia wielu kosztów dodatkowych, jak cło, akcyza czy podatek VAT. Dziś postaramy się omówić szczegółowo cło na auta kanadyjskie.

(więcej…)

Transport samochodu z Kanady do Polski – co warto wiedzieć?

Niskie ceny samochodów na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Kanadzie, sprawiają, że import pojazdów z tamtego kraju staje się coraz bardziej popularny. Jest to jednak proces niezwykle złożony, który wymaga aktywności na kilku polach. Jednym z najważniejszych elementów tej operacji, który trzeba zorganizować, to transport samochodu z Kanady do Polski. Jak przebiega ten proces i ile kosztuje?

(więcej…)

Jakie auta z USA były najczęściej sprowadzane do Polski w 2018 roku?

Jeżeli interesujesz się motoryzacją, to zapewne wiele razy słyszałeś już o opłacalności importu samochodów z USA. Rzeczywiście, proces ten mimo licznych formalności i dodatkowych opłat, pozwala na sprowadzenie wyjątkowego pojazdu, który na ulicach europejskich jest niezwykle rzadki, a jednocześnie poczynienie olbrzymich oszczędności w stosunku do cen podobnych aut, które dostępne są na rynku europejskim. Zobacz, jakie auta z USA były w roku 2018 najchętniej sprowadzane przez Polaków.

(więcej…)

Import Ford Fusion, czyli Mondeo z USA – czy warto?

Ford Mondeo to samochód doskonale znany na europejskim rynku motoryzacyjnym. Jego różne generacje od lat przemierzają drogi w państwach starego kontynentu. Na amerykańskim rynku występuje on jako Ford Fusion i jest częstym wyborem wśród polskich importerów aut z USA. Jaki jest cel tego procesu, skoro auto jest dostępne w Europie, tyle, że jedynie pod inną nazwą? Odpowiedź jest prosta. Możliwość olbrzymiej oszczędności. Import Forda Fusion z USA to proces opłacalny, którym warto się zainteresować.

(więcej…)

Import Dodge Grand Caravan czy Chrysler Town & Country z USA – co lepiej wybrać?

Amerykańskie samochody uchodzą wśród europejskich miłośników motoryzacji za perełki pośród pojazdów mechanicznych. Dlaczego tak się dzieje? Rodzime firmy zajmujące się produkcją samochodów, wypuszczają na rynek nie tylko modele aut, które dystrybuowane są po całym świecie, ale także wyjątkowe, oryginalne rodzaje samochodów, które dopuszczone są jedynie na rynku amerykańskim. Takimi rodzimymi Dodge Grand Caravan i Chrysler Town & Country. Są to piękne przykłady minivanów, które wypuszczone zostały na rodzinny rynek. Sprawdźmy, czy import Dodge Grand Caravan z USA to proces warty zachodu. Jakie są zalety tego pojazdu?

(więcej…)