Pomoc drogowa

Sztywny hol – wydajna i bezpieczna metoda holowania

Często na ulicy zdarza nam się obserwować dwa holujące się pojazdy. Często my sami jesteśmy w podobnej sytuacji, czy to jako holujący, czy też holownik. Zazwyczaj w takich momentach wykorzystywany jest tzw. hol giętki, tj. oparty o linkę holowniczą. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. Znacznie bezpieczniejszą i funkcjonalniejszą opcją będzie skorzystanie z holu sztywnego.

(więcej…)

FAQ pomocy drogowej. Pytania i odpowiedzi

Pomoc drogowa to nierzadko jedyne wyjście, które umożliwia usunięcie z drogi zepsutego pojazdu lub auta powypadkowego, którego stan techniczny wyklucza możliwość dalszej jazdy. Nie dziwi zatem fakt, że sektor związany z usługami drogowymi stale się rozwija, a zleceń na odholowanie pojazdów przybywa. Skoro zwiększa się ilość samochodów i uczestników ruchu drogowego, automatycznie rośnie także ilość zdarzeń drogowych. Sprawdźmy, jak wyglądają najważniejsze aspekty związane z branżą pomocy drogowej. Oto, FAQ auto pomocy drogowej.

(więcej…)

Jak odpowietrzyć diesla? Przyczyny, objawy i rozwiązanie problemu

Wysokoprężne silniki typu diesel znajdują wielu fanów, którzy doceniają ich zalety. Faktem jest jednak, że są one bardziej narażone na pewnego typu usterki i awarie, niż ich benzynowe odpowiedniki. Jedną z przykrych i niepożądanych możliwości, jakie mogą przydarzyć się posiadaczom pojazdu wyposażonego w silnik diesla, jest zapowietrzenie układu paliwowego. Może do niego dojść z różnych przyczyn. Sprawdźmy, kiedy może się tak zdarzyć i jak odpowietrzyć diesla.

(więcej…)

Czy warto ryzykować odpalanie auta na popych?

Sytuacja, w której nie możemy uruchomić silnika jest bardzo irytująca. Istnieje kilka technik tzw. alternatywnego odpalania pojazdu. Można skorzystać z przewodów rozruchowych lub urządzeń typu booster. Najbardziej popularne, a jednocześnie wysoce skuteczne jest odpalanie auta na popych. Technika ta generuje pewne ryzyko i grozi wywołaniem poważnej awarii. Czy warto ryzykować? Sprawdźmy co może się stać, gdy uskuteczniamy odpalanie samochodu z popychu.

(więcej…)