Sprowadzanie auta zza granicy to proces, który może być stresujący i skomplikowany. Nie tylko musisz zająć się formalnościami związanymi z rejestracją pojazdu w nowym kraju, ale także musisz zadbać o transport auta do swojego miejsca docelowego. W takich sytuacjach pomoc drogowa może okazać się nieoceniona. Jak wybrać? Podpowiadamy.
Pomoc drogowa
Przebita opona na trasie – zmora niemal każdego kierowcy. Jak zachować się w trudnym momencie zimą?
Przebita opona należy do częstych sytuacji, które zdarzają się w trasie. Najgorzej, gdy zdarzy się nam to w zimie, ponieważ niesprzyjająca pogoda rodzi dodatkowe problemy. Jak zachować się w takim trudnym momencie zimą?
Sztywny hol – wydajna i bezpieczna metoda holowania
Często na ulicy zdarza nam się obserwować dwa holujące się pojazdy. Często my sami jesteśmy w podobnej sytuacji, czy to jako holujący, czy też holownik. Zazwyczaj w takich momentach wykorzystywany jest tzw. hol giętki, tj. oparty o linkę holowniczą. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. Znacznie bezpieczniejszą i funkcjonalniejszą opcją będzie skorzystanie z holu sztywnego.
Mobilna wulkanizacja 24h z dojazdem – czy warto?
Od paru lat coraz popularniejszą usługą jest wulkanizacja mobilna. Ma ona wiele zalet i w przypadku awarii bądź konieczności zmiany opon warto z niej skorzystać.
FAQ pomocy drogowej. Pytania i odpowiedzi
Pomoc drogowa to nierzadko jedyne wyjście, które umożliwia usunięcie z drogi zepsutego pojazdu lub auta powypadkowego, którego stan techniczny wyklucza możliwość dalszej jazdy. Nie dziwi zatem fakt, że sektor związany z usługami drogowymi stale się rozwija, a zleceń na odholowanie pojazdów przybywa. Skoro zwiększa się ilość samochodów i uczestników ruchu drogowego, automatycznie rośnie także ilość zdarzeń drogowych. Sprawdźmy, jak wyglądają najważniejsze aspekty związane z branżą pomocy drogowej. Oto, FAQ auto pomocy drogowej.
Jak odpowietrzyć diesla? Przyczyny, objawy i rozwiązanie problemu
Wysokoprężne silniki typu diesel znajdują wielu fanów, którzy doceniają ich zalety. Faktem jest jednak, że są one bardziej narażone na pewnego typu usterki i awarie, niż ich benzynowe odpowiedniki. Jedną z przykrych i niepożądanych możliwości, jakie mogą przydarzyć się posiadaczom pojazdu wyposażonego w silnik diesla, jest zapowietrzenie układu paliwowego. Może do niego dojść z różnych przyczyn. Sprawdźmy, kiedy może się tak zdarzyć i jak odpowietrzyć diesla.
Czy warto ryzykować odpalanie auta na popych?
Sytuacja, w której nie możemy uruchomić silnika jest bardzo irytująca. Istnieje kilka technik tzw. alternatywnego odpalania pojazdu. Można skorzystać z przewodów rozruchowych lub urządzeń typu booster. Najbardziej popularne, a jednocześnie wysoce skuteczne jest odpalanie auta na popych. Technika ta generuje pewne ryzyko i grozi wywołaniem poważnej awarii. Czy warto ryzykować? Sprawdźmy co może się stać, gdy uskuteczniamy odpalanie samochodu z popychu.