Import aut z USA – To łatwiejsze niż myślisz!

3 lutego 2022

Szukasz nowego auta, interesuje cię amerykański rynek motoryzacyjny a może chciałbyś po prostu wyróżnić się z tłumu? Import aut z USA może być rozwiązaniem, które cię zainteresuje! Do wyboru będziesz mieć wiele modeli nie dostępnych na rynku Europejskim a jednocześnie dysponujących ciekawym wyposażeniem i mocnym kilku litrowym silnikiem! Sprawdź sam i przekonaj się czy to dla ciebie. 

Co powinieneś wiedzieć przy zakupie auta z USA?

Standardowe koszty jakie ponosimy przy zakupie samochodu to jedynie wstęp do wydatków jakie czekają nas przy sprowadzeniu auta zza oceanu. Samochody sprowadzone ze stanów nie należą do najdroższych a w stosunku do aut Europejskich są w dość przystępnych cenach. Problem przy sprowadzeniu auta z ameryki pojawia się w momencie ustalania dodatkowych kosztów

, które oczywiście występują. Ze względu na rozbudowaną procedurę transportową kilkadziesiąt procent wartości naszego samochodu zostawiamy bezpowrotnie pokrywając koszty lawety, kontenera i transportu morskiego, Cła, Akcyzy oraz naszego ulubionego VAT-u.

Import aut z USA – Pierwszy etap

Pierwszym etapem podróży naszego nowo zakupionego auta jest transport drogowy do portu w których nastąpi załadunek. Koszt lawety, która dostarczy samochód uzależniona jest od odległości jaką musi pokonać. Jeżeli korzystamy z pośrednika organizującego sprawy związane z zakupem auta z USA to najczęściej taki transport powinien oscylować w okolicach kilkuset (200-500) dolarów. W momencie dotarcia do portu należy opłacić kontener i całą podróż

, przez ocean której koszt może oscylować w granicach 1200-1500 dolarów. Transport morski jest jedynym rozwiązaniem, na które możemy sobie pozwolić w przypadku sprowadzenia auta z USA.

Koszty – Import aut z USA

Dodatkowymi kosztami które mogą wystąpić w przypadku sprowadzenia auta z za oceanu jest oczywiście Cło w wysokości 10 %

buyantibiotics.space

, oraz Akcyza i Vat zależne od kraju, do którego sprowadzimy samochód. Obecnie praktykowana jest opcja zamawiania aut do naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy posiadają mniejszy Vat , bo jedynie 19% na auta oraz 8% na auta zabytkowe co w dużej części przypadków jest korzystniejsze dla kupującego. Auta zabytkowe zamawiane do Polski są natomiast zwolnione z podatku.

Jeżeli rozważasz zakup auta z USA skorzystaj z kalkulatora importu aut z USA. W kalkulatorze nie tylko sprawdzisz cenę poszczególnych etapów realizacji zamówienia

, ale również dowiesz się, ile kosztuje ewentualne ubezpieczenie twojego auta w trakcie transportu. Sprawdź już teraz ile zapłacisz za swojego klasyka ze stanów! Koszty importu auta z USA zależą od tego na auto z jakiego rocznika się zdecydujemy oraz do jakiego portu przypłynie nasz nowy nabytek.

Dlaczego warto sprowadzić auto ze stanów? 

Auto ze stanów to jednocześnie ciekawa opcja dla pasjonata jak i posiadacza liczniejszej rodziny, niestety nie pozbawiona wad. Samochody z USA cechują się bogatym wyposażeniem, dużym silnikiem, niską awaryjnością i klimatem jednak w przypadku remontu zaczynają się problemy. Ewentualny remont może kosztować niemałe pieniądze, ale co gorsza trwać dość długo. Dostępność części do amerykańskich samochodów na europejskim rynku nie jest duża a większość należy sprowadzić z USA. Warto brać pod uwagę, że tego rodzaju auta nie nadają się raczej do miasta ze względu na swoje gabaryty. Najlepiej sprawdzają się na długich trasach oraz do rekreacyjnych wypadów na weekend.

Mimo swoich wad samochody z USA warto sprowadzać a miłośnicy starszych egzemplarzy na pewno się z tym zgodzą. Import aut z USA to dość skomplikowana procedura

, która wymaga dużo uwagi i zorganizowania wielu ludzi do jej realizacji. Aby sprawnie załatwić kwestię wszystkich formalności warto skorzystać z pośredników specjalizujących się w transporcie aut ze Stanów.

Auta ze stanów to nie tylko wygodne i duże krążowniki szos, to też niezawodność na długich odcinkach, niezniszczalne motory i bogate wyposażenie, które zachwyci nie tylko ciebie. Amerykańskie jednostki mimo swoich dużych pojemności nie spalają adekwatnie dużo paliwa a na trasach potrafią być bardzo oszczędne. Jeśli jeszcze nigdy nie jechałeś autem przeznaczonym na rynek amerykański to nadeszła w końcu okazja, aby to zmienić.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.