Lokalizator GPS na magnes – do auta, kontenera i łodzi!

18 lipca 2023

W jakim wypadku najlepiej sprawdzi się lokalizator GPS na magnes? Wtedy, gdy monitorowany obiekt nie ma własnego źródła zasilania, lub nie można go przytwierdzić na stałe, ponieważ nie nadaje się do tego konstrukcja. Lokalizator GPS z magnesem będzie także uzupełnieniem monitoringu auta – w przypadku, gdy często musi zmieniać pojazd lub jako dodatkowy moduł ukryty. Jak działa takie urządzenie? Gdzie najlepiej je zamocować? Który lokalizator GPS wybrać? Zapraszamy do lektury!

Lokalizator GPS na magnes do auta

Po co w aucie lokalizator GPS na magnes, skoro dokładniejszy monitoring daje taki montowany pod maską, w szynie CAN lub gnieździe OBD? Odpowiedź jest prosta – nie każdy chce ingerować w auto, a niektórzy chcą, aby moduł pozostał ukryty. Lokalizator GPS na magnes daje możliwość zamontowania go praktycznie wszędzie w aucie.

Oczywiście może posłużyć także do śledzenia samochodu – jeśli masz wątpliwości czy np. dziecko, któremu pożyczasz samochód na pewno wybiera się tam gdzie mówi, możesz podrzucić lokalizator i sprawdzić na bieżąco jego pozycję. Przyda się także, gdy posiadasz więcej niż jedno auto. Przełożenie lokalizatora GPS na magnes zajmuje dosłownie chwilę – krócej niż przełączenie jakiegokolwiek modułu montowanego pod maską.

Gdzie umieścić lokalizator GPS na magnes w aucie?

Pytanie o to gdzie umieścić lokalizator GPS na magnes w aucie można rozpatrywać na dwa sposoby. Jeśli namierzane auto należy do firmy i nie ma potrzeby ukrywania go, ponieważ pracownik o nim wie, może być umieszczony dosłownie wszędzie. Jednak jeśli chcemy śledzić auto bez wiedzy kierowcy, trzeba się troszkę wysilić. Jednym z polecanych miejsc, jest włożenie lokalizatora GPS pod fotel kierowcy lub pasażera z przodu. Równie dobrze sprawdzą się schowki szczególnie te, przy tylnych kanapach, gdzie kierowca nie zagląda tak często. Jeśli magnes w lokalizatorze jest naprawdę mocny, można też przymocować moduł na spodzie samochodu.

Śledź kontener lub przesyłkę z lokalizatorem GPS na magnes

Lokalizatory GPS na magnes zostały wręcz stworzone do śledzenia kontenerów oraz przesyłek. Tutaj warto postawić na taki, którego bateria wytrzyma jak najdłużej. Kontenery potrafią iść nawet kilka miesięcy, tak samo jak przesyłki międzynarodowe, warto więc zadbać, aby nie stracić łączności w tym czasie.

Dzięki urządzeniu GPS możesz śledzić bieżącą pozycję paczki lub kontenera. To dosyć istotne, ponieważ ważne przesyłki potrafią sporo kosztować, a niefrasobliwość dostarczycieli, może kosztować sporo pieniędzy i zszargane nerwy.

Ochrona łodzi z lokalizatorem GPS na magnes

Lokalizator GPS z magnesem przyda się także w przypadku ochrony łodzi podczas sezonu zimowego. Często jest to czas, w którym łodzie zostają skradzione, ponieważ nie mają dobrej ochrony. Nawet w marinie łódź nie jest do końca strzeżona. Ukrycie lokalizatora GPS na magnes w łodzi, daje szansę na jej odzyskanie – złodzieje skupią się, żeby znaleźć ewentualny moduł przy akumulatorze, a taki mogą przegapić.

Jaki lokalizator GPS na  magnes wybrać?

Rozważając różne opcje dostępne na rynku, warto na dłużej zatrzymać się na lokalizatorze GPS IKOL DURO, który świetnie sprawdzi się we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach i wielu innych. Jego kompaktowy rozmiar pozwala na montaż wszędzie, a silny magnes do montażu sprawi, że nie odpadnie, gdziekolwiek go przyczepisz. Już dziś sprawdź ofertę i ciesz się bieżącą pozycją!

 

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.