Płyny do felg – przywróć blask kołom auta

3 lutego 2019

Wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że trudniej jest utrzymać koła w czystości niż nadwozie. Wystarczy jednak trochę determinacji, wiedzy i środków, żeby zapewnić kołom odpowiednią opiekę.

Płyny do felg dobrej jakości

Stosowanie produktów wysokiej jakości do auta ma swoje odzwierciedlenie w jego wyglądzie i stanie technicznym w przyszłości. Wybierając części premium do swojego pojazdu, możesz spodziewać się dłuższej żywotności nie tylko konkretnego elementu, ale całego samochodu. Kupując dobre, dopasowane części zamienne lub eksploatacyjne, dbasz o kondycję całego pojazdu.

Elementy muszą współdziałać między sobą, nie szkodząc sobie wzajemnie. Jeżeli chcesz zadbać o schludny wygląd samochodu, oczyścić koła z brudu i zapewnić im długotrwałą ochronę, skorzystaj ze specjalnego środka do pielęgnacji felg.

Gdzie go kupić?

Najlepiej skorzystaj ze sprawdzonego źródła, gdzie znajdziesz pewny sprzęt i środki czyszczące, które nie uszkodzą w twojego pojazdu. Nieodpowiednio dobrane środki czyszczące mogą spowodować powstawanie korozji, a nawet uszkodzenia hamulców. Sprawdź witrynę motostacja.com – znajdziesz tam wysokiej jakości, sprawdzone płyny do felg.

Jak czyścić felgi?

Większość brudu, który osadza się na felgach, to efekt mocnego uderzania powstałych w wyniku hamowania rozgrzanych opiłków. Pierwszy krok, jaki należy wykonać, to spłukanie myjką ciśnieniową powierzchni felg. Następnie należy przetoczyć samochód o pół obrotu koła i powtórzyć czynność, czyszcząc niewidziane wcześniej zakamarki. Po możliwie najdokładniejszym oczyszczeniu czystą wodą, należy użyć preparatu przeznaczonego do czyszczenia felg.

Warto, żebyś ubrał do tego celu szczelne rękawiczki, ponieważ substancje, z którymi będziesz miał styczność są żrące. Do samego czyszczenia doskonale sprawdzi się pędzelek, którym dokładnie rozprowadzisz płyn po wszystkich częściach felgi. Uważaj, żeby nie dostał się on na karoserię ani inne części auta!

Nie szczędź też wody, kiedy po chwili będziesz spłukiwał preparat. Możliwe, że tę czynność będziesz musiał wykonać kilka razy, jeżeli wcześniej nie czyściłeś jeszcze felg. Większość preparatów posiada specjalne substancje zabezpieczające koła na przyszłość – sprawiają, że powierzchnia felgi staje się śliska i nie trzyma się jej pył ani opiłki. Można na kołach zaobserwować charakterystyczny efekt “krwawienia”.

Dobierając preparat nie opłaca się kupować małych buteleczek, ponieważ decydując się na tego rodzaju czyszczenie, będziesz tę czynność powtarzał wielokrotnie – bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie większe opakowanie (na przykład 5 litrów). Zasada jest identyczna jak przy regularnej wymianie oleju – najlepszy efekt uzyskuje się, stosując się dokładnie do zaleceń. Możesz skorzystać z oferty sklepu online i przy okazji zakupić do swojego auta wysokiej klasy oleje total.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

1 komentarz - Płyny do felg – przywróć blask kołom auta

  1. Z mojego doświadczenia wynika, że mało kto w ogóle korzysta z płynów do felg 🙂 Zazwyczaj pasjonaci motoryzacji sięgają po tego rodzaju preparaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.