Jaka myjka parowa do samochodu i autodetailingu?

18 grudnia 2018

W ostatnich latach stały się istnym hitem na rynku usług czyszczących. Swoja wysoką pozycję i uznanie zawdzięczają wysoką sprawnością, łatwością obsługi oraz zapewnianiem idealnych warunków higienicznych czyszczonej powierzchni. Chodzi oczywiście o myjki parowe do samochodów, które jako środek czyszczący auta wykorzystują technologię gorącej pary. Zapewnia ona wysoką jakość usuwania zanieczyszczeń. Urządzenia parowe znajdują szerokie zastosowanie. Myjka parowa i autodetailing w ostatnich latach idą w parze.

Czym jest autodetailing?

Autodetailing – to szereg zabiegów, których celem jest pielęgnacja samochodu, zapewnianie mu wysoce estetycznego wyglądu i ochrona przed wizualnym procesem starzenia się. Główną częścią tego procesu jest utrzymywanie pojazdu na wysokim poziomie czystości.

2 części autodetailingu – zewnętrzny i wewnętrzny

Pierwszą stanowi dbanie o estetykę zewnętrzną pojazdu, drugą zaś pielęgnacja wnętrza samochodu. Ta pierwsza ma olbrzymie znaczenie nie tylko ze względu na wygląd auta. Utrzymywanie samochodu w czystości ma olbrzymie znaczenie na zwiększenie jego żywotności.

czyszczenie zewnętrzne auta parownicą

Brud, kurz, bakterie i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na lakierze pojazdu, przyczyniają się do powstawania procesów korozyjnych. Regularne czyszczenie karoserii na wysokim poziomie, zapewni ochronę przed pojawiającą się rdzą.

Wewnętrzny autodetailing polega na dbaniu o czystość i estetykę wnętrza, zarówno takich elementów jak deska rozdzielcza, dźwignia zmiany biegów, jak i tapicerki.

Jak działa autodetailing z myjką parową? Zobacz wideo.

Dlaczego parownica sprawdzi się w autodetailingu?

Myjka parowa i autodetailing idealnie do siebie pasują. Parownica to urządzenie, które zapewnia wysokiej jakości czyszczenie, dezynfekcję powierzchni i możliwość pracy na różnych materiałach.

Gorąca para wystrzeliwana jest pod ciśnieniem, co zapewnia jej dużą siłę uderzenia. Dzięki czemu, cząsteczka brudu rozpada się i z łatwością jest usuwana z powierzchni. Para swobodnie się rozchodzi, dzięki czemu dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.

Jej wysoka temperatura, która może sięgać w niektórych przypadkach nawet 180 st. C., przyczynia się z kolei do zabijania drobnoustrojów, bakterii i alergenów.

To właśnie dzięki temu, myjka parowa nie tylko czyści, ale także dezynfekuje i zapewnia idealne warunki do oddychania, co jest ważne szczególnie w przypadku czyszczenia wnętrza pojazdu.

Myjka parowa może czyścić różne powierzchnie, sprawdzi się zatem zarówno przy usuwaniu zabrudzeń z karoserii, jak i do czyszczenia i dezynfekcji tapicerki, deski rozdzielczej, narzędzi sterowniczych oraz szyb.

Ranking myjek parowych do samochodu i autodetailingu

Jednym z najbardziej skutecznych urządzeń parowych, które zapewnia wyjątkowo wysoką sprawność czyszczenia, a tym samym ma przeznaczenie przemysłowe jest parownica Steam Box Mini 10 bar Tecnovap.

parownica przemysłowa steam box mini 10 bar

Ta myjka parowa przemysłowa idealnie sprawdzi się w profesjonalnych myjniach samochodowych i komercyjnych punktach autodetailingu. Bardzo dobra jakość usuwania zanieczyszczeń wynika z wysokiego poziomu ciśnienia roboczego, którego wartość osiąga dziesięć barów, co przekłada się na dużą siłę z jaką para uderza w cząsteczki brudu, powodując ich emulgowanie i rozpad.

Temperatura pary osiąga 180 st. C., dzięki czemu myjka przyczynia się do zabijania drobnoustrojów i bakterii oraz alergenów. Czyszczenie tapicerki z udziałem tej maszyny, nie tylko przyczyni się do jej nieskazitelnej czystości i odświeżenia wyglądu, ale także zapewni czyste i zdrowe powietrze w kabinie, co szybko odczujemy przy oddychaniu podczas siedzenia w pojeździe.

Urządzenie może wykorzystywać jedno oraz trójfazowe zasilanie.

Do samodzielnego użytku i salonów autodetailingowych oraz małych warsztatów samochodowych idealnie sprawdzi się nieco mniejsza i bardziej mobilna maszyna parowa jaką jest myjka Junior Star Max 6 bar Tecnovap.

parownica junior star max 6 bar

Produkt wykorzystuje ciśnienie robocze o wartości sześciu barów. To w pełni wystarczająca siła, by zapewnić swojemu samochodowi wysoki stopień czystości, zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie. Para osiąga temperaturę 165 st. C., co przyczynia się do dezynfekowania czyszczonych powierzchni.

Dużym atutem tego urządzenia jest funkcja samodzielnego i automatycznego napełniania się bojlera, dzięki czemu praktycznie nie występują ograniczenia czasowe związane z używaniem produktu.

Podobne parametry wykazuje równie sprawna myjka Carmen Plus 6 bar 3,65 kw Tecnovap.

parownica profesjonalna carmen plus 6 bar

Ten produkt także bazuje na ciśnieniu roboczym sześciu barów oraz temperaturze pary sięgającej wartości 165 st. C. Urządzenie to również posiada funkcję automatycznego napełniania zbiornika.

Idealnie sprawdzi się w każdym warsztacie samochodowym, punkcie autodetailingu oraz przy samodzielnym użytkowaniu. Wszystkie opisane urządzenia cechują się zadowalającym wydatkiem pary na poziomie 97 g/min., co gwarantuje wysoką jakość usuwania nawet trudnych zanieczyszczeń.

multi-matic.pl

Parownice profesjonalne dla autodetailingu zamówisz na stronie Multi-Matic.pl. Przed złożeniem zamówienia warto skorzystać z kontaktu poniżej, gdzie możesz uzyskać całkowicie darmowe i fachowe doradztwo na temat doboru odpowiedniej myjki parowej do autodetailingu.

Parowe urządzenia czyszczące Multi-Matic.pl 
ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn
https://multi-matic.pl
mail: [email protected]
telefon: +48 508 017 831

Źródło: https://czyszczacamaszyna.pl/blog/myjka-parowa-do-samochodu/

4 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 5 (4 opinie, średnia opinia: 4,50 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

1 komentarz - Jaka myjka parowa do samochodu i autodetailingu?

  1. Bardzo trafne myjki wybrane do rankingu. Producent włoski, ale na rynku od wielu lat z dystrybucją tych maszyn na praktycznie całą Europę.

    Wszystkie myjki parowe do samochodu od Tecnovap znajdziecie pod tym linkiem: https://myjki.biz/k/branze/samochody/

    Popularne są myjki Junior Star Max 6 bar i Junior Star Max 8 bar. W tym momencie można skorzystać z bardzo dobrych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.