Porównanie cen AC w 2021r. do 2020r.

5 marca 2021

Zmiany lub nowe przepisy drogowe wprowadzane są często na początku roku. Warto być z nimi na bieżąco, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Czy i jakie zmiany pojawią się w cenach ubezpieczenia AC w 2021 roku? Jak będą wypadały na tle roku 2020? Poniżej porównanie.

Od czego zależą ceny AC w 2021 roku?

Wśród kilku istotnych zmian zaplanowanych na ten rok dla kierowców znajdzie się między innymi nowa norma emisji spalin, niższa akcyza na samochody czy zwolnienie z obowiązku zmiany tablic rejestracyjnych od razu po zakupie samochodu. Jeśli chodzi o zmiany w zakresie ubezpieczeń OC i AC to tutaj nie zapowiadają się żadne nowelizacje. Ceny AC w 2021 roku wyliczane będą na podstawie tych samych czynników co w ubiegłym roku. Są to między innymi:

  • Model oraz marka samochodu – niektóre auta mogą mieć trudnodostępne części lub elementy wykonywane na zamówienie, co może podwyższyć wysokość składki. Warto też zwrócić uwagę na auta, które chętnie stają się celem złodziei – w ich przypadku cena AC również wzrośnie.
  • Doświadczenie i wiek kierowcy – przewidywanie niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz szybkość reakcji zależeć będą przede wszystkim od doświadczenia w kierowaniu pojazdem.
    Dlatego młodzi kierowcy traktowani są zazwyczaj jako klienci bardziej ryzykowni.
  • Zakres ochrony – w zależności od potrzeb można wybrać ubezpieczenie AC od wszystkich ryzykownych zdarzeń tak zwane „all risk” lub jego okrojoną wersję, czyli minicasco.
  • Sposób likwidacji szkody oraz części zamienne – w polisie do wyboru są zazwyczaj części oryginalne lub tańsze zamienniki. Te pierwsze zdecydowanie podwyższą cenę ubezpieczenia.
  • Udział własny w szkodzie – im wyższy udział, tym niższa składka.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zwrócą też uwagę na miejsce zamieszkania. W miejscowościach
z dużym natężeniem ruchu częściej dochodzi do wypadków. Dodatkowo przeanalizują też historię ubezpieczenia, sposób użytkowania pojazdu czy też miejsce jego parkowania.

Czy za AC w 2021 roku zapłacisz więcej niż w 2020?

Na finalną cenę ubezpieczenia AC ma wpływ wiele różnych czynników. Każdy ubezpieczyciel może dowolnie ustalać stawkę. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W czasie pandemii wizyta w siedzibie firmy ubezpieczeniowej może być utrudniona, na szczęście istnieją alternatywne sposoby zakupu polisy. Jednym z nich jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń OC/AC https://kioskpolis.pl/, która pokaże jakie będą ceny polisy w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wypełnienie specjalnego formularza na stronie umożliwia precyzyjne wyliczenie składki, weryfikację ofert oraz zakup ubezpieczenia bezpośrednio w serwisie.

Ceny za OC i AC w roku 2020 zaczynały się już od 600 złotych. Ceny w roku 2021 wyglądają podobnie, choć koszt samego AC wynosić może nawet kilkaset złotych w zależności od parametrów pojazdu, sposobu jego użytkowania oraz danych właściciela.

W przypadku pakietu można sporo zaoszczędzić, czasem wystarczy dopłacić do OC 100 złotych, żeby zapewnić sobie dodatkową ochronę AC. Dlatego zakup pakietu może być bardziej korzystny niż zakup pojedynczego ubezpieczenia. Chcąc obniżyć cenę AC warto jeździć bezszkodowo, za bezwypadkową jazdę ubezpieczyciele przyznają kierowcom zniżki. Dodatkowo dobrze jest parkować auto w bezpiecznym miejscu, najlepiej na strzeżonym parkingu, a także dostosować zakres ubezpieczenia do faktycznych, indywidualnych potrzeb.

 

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.