Samochody terenowe z USA, które warto importować do Polski

10 listopada 2018

Wielki boom na samochody z USA już się skończył, jednak wciąż proces importu jest opłacalny. Zamiast kupować podobny egzemplarz w Polsce, wystarczy importować wymarzony model z Ameryki. W przypadku aut osobowych najbardziej opłacalny jest import modeli z górnej półki – w ten sposób cenę obniżyć można nawet o kilkanaście procent. Nieco inaczej wygląda to w kwestii terenówek. Na rynku jest ich mniej, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego, uznanego modelu. Jakie samochody terenowe z USA warto sprowadzić do Polski?

Jeep Cherokee

Wielu miłośnikom motoryzacji amerykańskie terenówki kojarzą się przede wszystkim z niezastąpionymi Jeepami. Zdecydowana większość aut tej marki może się pochwalić bogatym wyposażeniem oraz automatyczną skrzynią biegów, co pozostaje nie bez wpływu na komfort użytkowania.

jeep Cherokee

Na szczególną uwagę zasługuje Jeep Cherokee – produkowany od 1989 roku i dostępny w pięciu wersjach. Należy do aut wyjątkowo uniwersalnych, ponieważ jego charakter nie jest jednoznacznie terenowy. Najnowsza generacja modelu to Jeep Cherokee KL, która pojawiła się w 2014 roku. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. aktywny tempomat, 10 poduszek powietrznych, system likwidujący przechylenia nadwozia czy dostęp do asystenta parkowania.

Cadillac Escalade

Cadillac należy do najbardziej luksusowych marek amerykańskich. Od lat pojazdy te wyróżniają się znakomitą stylistyką oraz wyjątkowo mocnymi silnikami. W Polsce szczególne uznanie zdobyła terenówka Escalade, która pojawiła się na rynku jeszcze w 1998 roku. Obecnie produkowana jest czwarta generacja tego modelu, która opracowana została w 2013 roku i wypuszczona w sezonie 2015.

cadillac escalde

Cadillac Escalade to klasyczny amerykański SUV, dostępny z napędem osi tylnej, w wersji 4×4 lub w formie wydłużonego ESV oraz pick-upa EXT. Posiada mocniejszy w porównaniu z Chevroletem Tahoe silnik, a także bogatsze wyposażenie standardowe. Odpowiednie sterowanie jednostką pozwala na uzyskanie wyjątkowo niskiego spalania – najprawdopodobniej najniższego w swojej klasie.

Chevrolet Suburban

Model Chevrolet Suburban to prawdziwy amerykański klasyk, którego korzenie w koncernie General Motors sięgają jeszcze lat trzydziestych ubiegłego wieku. Obecnie produkowana, 11 generacja to potężny SUV, który mierzy aż 5,7 m długości. Nieszczególnie nadaje się na podróże po ciasnych ulicach polskich miast, jednak jego funkcje terenowe znacząco to wynagradzają.

Chevrolet Suburban od lat wykorzystywany jest przez różnego rodzaju instytucje rządowe, m.in. grupę ochronną prezydenta Stanów Zjednoczonych. Model ten należy jednocześnie do wyjątkowo tanich, co okazuje się bardzo istotne w przypadku importu do Polski. Nie dotyczy to jednak bardziej luksusowego Cadillaca Escalade, czyli ESV powstałego w oparciu o projekt Chevroleta.

Chrysler Aspen

Terenowy Aspen ma stosunkowo krótką historię. Na początku nowego tysiąclecia marka Chrysler produkowała przede wszystkim minivany i samochody osobowe, w związku z czym konieczne było znaczące poszerzenie oferty. Aspen to pierwszy SUV w dziejach firmy, która postanowiła dorównać konkurencji posiadającej wiele modeli z tego segmentu.

Za sprawą obecności napędu na cztery koła oraz mocnego silnika, pojazd porusza się wyjątkowo sprawnie – nawet pomimo potężnej masy. Najsłabsza jednostka posiada sześć cylindrów i moc 250 koni mechanicznych, jednak w Chryslerze Aspenie montowane są również silniki 8-cilindrowe o mocy 307 i 340 koni. W momencie premiery model ten nie zdobył szczególnej popularności w USA, jednak z czasem doceniany jest coraz bardziej.

Hummer H2

Standardowa terenówka Hummera po raz pierwszy zaprezentowana została w 2001 roku, a do produkcji seryjnej trafiła rok później. Konstrukcja modelu opiera się na ramie Chevroleta Tahoe. Pojazd posiada napęd na cztery koła, który przekazywany jest za pośrednictwem reduktora dwubiegunowego oraz w pełni automatycznej skrzyni biegów, zasilanej czterema biegami.

hummer h2

W przeciwieństwie do wcześniejszej wersji H1, Hummer H2 nie jest zaliczany do pojazdów ciężarowych. Jego rynkowa cena była dość wysoka, jednak sprzedawał się na rynku amerykańskim wyjątkowo dobrze. Obecnie model ten wciąż ceniony jest za masywność, chromowane felgi, niedużą powierzchnię oraz bogate wyposażenie multimedialne.

Najpopularniejsze samochody terenowe z USA

Aby kupić samochód w USA, można udać się na miejsce samodzielnie – dzięki temu auto można dokładnie sprawdzić i obejrzeć. Nie trzeba tez płacić pośrednikowi. Takie rozwiązanie jest jednak kosztowne, a na dodatek wymaga załatwienia wizy.

Utrudnieniem jest też konieczność poszukiwania auta, bez gwarancji odnalezienia egzemplarza wartego uwagi. Optymalnym wyborem jest więc skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się importem pojazdów z USA.

Wówczas trzeba liczyć się z prowizją, jednak nie powinna ona przekroczyć kilkuset dolarów. Zakupiony pojazd zostanie dostarczony do Polski, bezpośrednio pod wskazany adres – jedynym obowiązkiem nabywcy jest załatwienie formalności rejestracyjnych oraz dostosowanie niektórych elementów technicznych do polskich warunków drogowych.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.