Wynajem samochodów przez Internet – na co zwrócić uwagę?

25 listopada 2019

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą liczbą chętnych osób, które chcą skorzystać z ich usług. Nic zatem dziwnego – pozwala to im na swobodne podróżowanie bez konieczności wykorzystania własnego samochodu czy zakupu nowego pojazdu (jeśli nie posiadamy swojego auta). Dlatego wiele wypożyczalni oferuje swoim klientom wynajem auta przez Internet za pomocą specjalnego formularza online, co jest dużym ułatwieniem dla niektórych. Możemy łatwo i szybko wypożyczyć pojazd wygodnie w domu.

Jeśli planujesz wynajem samochodu, to zdecydowanie warto skorzystać z usług wypożyczalni, która umożliwia załatwienie większości spraw przez Internet. To dla nas duże ułatwienie – nie musimy osobiście zjawiać się w siedzibie wypożyczalni. Ponadto, wynajmując online mamy niekiedy możliwość uzyskania korzystniejszej ceny czy większej liczby dostępnych samochodów. Na co zatem zwrócić uwagę, wypożyczając auto przez Internet? Sprawdź wszystkie nasze wskazówki w poniższej części artykułu.

Rodzaj i długość wynajmu samochodu

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wynajmu samochodu jest rodzaj oraz długość wynajmu. Już przy rezerwacji auta przez Internet należy sprawdzić, jak przeliczane są doby użytkowania pojazdu. Następnie wybierz rodzaj wynajmu: krótkoterminowo (do miesiąca), średnioterminowo (od miesiąca do dwunastu miesięcy) czy długoterminowo (od roku do trzech lub pięciu lat) oraz dokładny czas wypożyczenia. Należy odpowiednio sprawdzić daty wynajmu oraz oddania auta, aby nie doszło do sytuacji, że oddajemy samochód po terminie, co niekiedy skutkuje dodatkowymi kosztami. Sprawdźmy również, czy w terminie, w którym chcemy wynająć samochód, jest on dostępny – taki model, jaki preferujemy.

Miejsce odbioru i zwrotu auta

Z pewnością rezerwując auto odpowiednio wcześniej, możesz liczyć na dodatkowe zniżki czy rabaty. Niekiedy wypożyczalnie oferują np. dodatkowe ubezpieczenie w korzystniejszych cenach, darmowe myjnie czy nawet możliwość odbioru i zwrotu pojazdu z dowolnego miejsca. Ostatnia kwestia jest niezwykle istotna ze względu na to, że ułatwia nam korzystanie z samochodu. Nie musimy martwić się, że trzeba dojechać do siedziby wypożyczalni – niekiedy oferuje dostarczenie samochodu właściwie pod nasze drzwi. To zdecydowanie wygodna opcja, ale nie zawsze wiążę się z darmową opcją – warto mieć to na uwadze.

Dodatkowe usługi i koszty

Podczas rezerwacji online warto sprawdzić, czy nie istnieją dodatkowe zapisy, czy usługi, przez które musielibyśmy zapłacić więcej czy ponieść inne koszty. Mowa, chociażby o wieku kierowcy, kaucji zwrotnej oraz limicie kilometrów. Wiele wypożyczalni mają odgórnie ustalony limit kilometrów – jego przekroczenie skutkuje dodatkowymi opłatami. Natomiast kaucja zwrotna obowiązuje praktycznie w każdej wypożyczalni. Musimy zatem przed wynajmem dokonać odpowiedniej zapłaty, gdzie następnie kwota ta zostaje nam zwrócona na konto.

Jakie dane potrzebuje do wynajmu auta online?

Aby móc dokonać rezerwacji przez Internet wypożyczalnie umożliwiają nam dokonanie tego poprzez specjalne formularze online, w których musimy wypełnić odpowiednio datę, godzinę oraz miejsce odbioru i zwrotu, czy oczywiście zaznaczyć markę i model wybranego samochodu. Co więcej, możemy również wybrać dodatkowe usługi czy sposób płatności. Po potwierdzeniu rezerwacji musimy zazwyczaj dokonać płatności.

Dzięki rezerwacji online możesz zdecydować się na wynajem samochodów sportowych, luksusowych czy miejskich. Wypożyczalnie aut oferują bogatą flotę pojazdów na każdą okazję, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.