Yankee Candle prosto z USA. Zapachy do samochodu i nie tylko!

3 marca 2019

Yankee Candle to marka z wieloletnią tradycją i bardzo ciekawą historią. Obecnie produkty oferowane przez firmę są znane i cenione na całym świecie. Nic dziwnego, bo bez względu na to, czy chodzi o najważniejszy produkt, czyli charakterystyczne świece w słoiczkach, czy też o wosk, kulki zapachowe albo odświeżacze do samochodu, aromaty zawsze są intensywne i długo się utrzymują. Sprawia to, że Yankee Candle może cieszyć się gronem wiernych fanów. Jaka jest historia firmy, zastosowanie oraz właściwości oferowanych produktów i co sprawia, że warto po nie sięgnąć?

Historia Yankee Candle… zaczęło się od świeczki na prezent

Amerykańska marka Yankee Candle obecnie produkuje ponad 200 milionów różnego rodzaju świec zapachowych na całym świecie i jest jednym z liderów na rynku. 45 lat temu zaczynała jednak bardzo niepozornie. Początek Yankee Candle sięga już roku 1969, kiedy to młody, szesnastoletni wówczas Mike Kittredge tuż przed świętami nie miał prezentu dla swojej mamy ani pieniędzy, za które mógłby go kupić.

W związku z tym musiał wykazać się kreatywnością – rozpuścił w garnku garść kredek, przelał je do kartonu po mleku z umieszczonym wcześniej knotem i resztkami wosku z innej świecy. Tak powstał pomysłowy, własnoręcznie wykonany prezent, który nie wymagał od chłopaka żadnych wydatków. Już pierwsza wyprodukowana w ten sposób świeca spotkała się z uznaniem – sąsiadce tak spodobał się własnoręczny wyrób chłopaka, że postanowiła odkupić go za niewielką cenę.

świeca zapachowa yankee candle

Mike przystał na tę propozycję, a następnie wykonał dwie kolejne świeczki – jedną na prezent, a jedną znów na sprzedaż. Z biegiem czasu znajdowało się coraz więcej osób chętnych do kupowania robionych w domu świec – niektórzy sąsiedzi zaopatrywali się w nie regularnie.

Od świeczek w kartonie po wielką firmę

Już wkrótce hobby Mika zmieniło się w prawdziwą pracę. Przez ponad rok chłopak wstawał wcześnie rano i produkował świeczki, by po południu móc je sprzedawać. Działalność rozrosła się na tyle, że pojawiła się konieczność zatrudnienia ludzi – w 1982 roku firma liczyła już 30 osób i na tym nie poprzestawała, wciąż gwałtownie się rozwijając.

duża świeca yankee candleKilkanaście lat później, bo w 1998 roku została sprzedana aż za 500 milionów dolarów, by w kolejnych latach przechodzić z rąk do rąk. Obecnie amerykańska marka z przeszło 45-letnią tradycją sprzedaje swoje produkty w 50 krajach na świecie. Rodzina Kittedgów co prawda nie jest już właścicielami marki, jednak tak samo jak kilkadziesiąt lat wcześniej Yankee Candle zachwyca pięknymi kolorami, zapachami i starannym wykonaniem.

Świece zapachowe Yankee Candle możesz nabyć także dzisiaj w sklepach internetowych, np: Candy Bath:

Taniej raczej nie znajdziesz. W sklepach stacjonarnych będzie na pewno drożej z racji narzucenia dodatkowej marży za utrzymanie budynku.

Co wyróżnia markę Yankee Candle?

Yankee Candle grono swoich fanów zyskało przede wszystkim dzięki wysokiej jakości aromatom, które utrzymują się w przestrzeni bardzo długo. Firma zatrudnia najlepszych perfumiarzy odpowiedzialnych za tworzenie i odwzorowywanie tysięcy nut zapachowych. Następnie są one testowane przez specjalistów tak, by mieć pewność, że klienci będą czuć się maksymalnie usatysfakcjonowani ze swoich zakupów.

świeca zapachowa yankee candle tropikalnaProdukty Yankee Candle wytwarzane są z nietoksycznych substancji naturalnych najwyższej jakości, natomiast wykorzystane olejki eteryczne stanowią czysty ekstrakt roślinny. To właśnie olejki w dużej mierze odpowiadają za charakterystyczny zapach i konsystencję świec.

Wlewa się ich bowiem tak dużo, że wosk nie jest w stanie ich wchłonąć w całości – stąd na świecach można zaobserwować charakterystyczne marmurkowanie – kiedyś uznawane za wadę, dzisiaj za dowód wysokiej jakości świecy. Cechą charakterystyczną są także szklane słoje, które eksponują kolor świeczek i sprawiają, że wyglądają one prosto, a jednocześnie elegancko.

Zapachy Yankee Candle

W ofercie marki znaleźć można obecnie ponad 150 zapachów – od eukaliptusa, poprzez aromat świeżego prania, aż po martini czy tradycyjne zapachy owocowe. Sprawia to, że każdy może znaleźć w sklepie coś dla siebie – obojętnie, czy jest zwolennikiem tradycyjnych zapachów, czy też uwielbia nietypowe aromaty.

Yankee Candle oferuje także zapachy okolicznościowe – na przykład na Wigilię. Charakterystyczne dla marki są ponadto zapachy sezonowe wypuszczane cztery razy do roku pod nazwami takimi jak Grand Bazar czy Sweat Treats, a lepiej znane jako Q1, Q2, Q3 i Q4 danego roku. Zdarza się także, że firma wznawia produkcję świec, które na jakiś czas zniknęły z oferty. Wśród zwolenników marki nie brak nawet osób, które za wielkie pieniądze kupują zapachy już dawno wycofane ze sprzedaży.

Składniki świec zapachowych

Świeczki Yankee Candle wytwarzane są z naturalnych i nietoksycznych substancji. Również sam knot wykonany jest z czystej bawełny i wolny od szkodliwego ołowiu, z którym często można się spotkać przy zakupie tanich świec zapachowych.

Co więcej, knot ten jest prostowany ręcznie w czasie produkcji, dzięki czemu świeca będzie mogła równo się palić.

Wosk parafinowy jest natomiast wysoko rafinowany, by zagwarantować, że będzie nietoksyczny i wolny od zanieczyszczeń. Podobnie jest w przypadku barwników – co prawda są syntetyczne, gdyż obecnie rzadko używa się tych naturalnych, jednak do produkcji stosowane są jedynej składniki najwyższej klasy, podlegające regulacjom instytucji amerykańskich i europejskich.

Wspomniane już wcześniej olejki również są w pełni naturalnym ekstraktem roślinnym, który dodatkowo poddaje się rygorystycznym normom laboratoryjnym oraz normom bezpieczeństwa. Stosowanie wyselekcjonowanych produktów ma wpływ także na zapach świec.

Firma zatrudnia wybitnych perfumiarzy i ekspertów czuwających nad procesem tworzenia palet zapachowych. W procesie tym wykorzystywane są też zaawansowane technologicznie laboratoria i fabryki podlegające Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych lub National Candle Association.

Wyroby objęte są więc kontrolą poprawności oraz bezpieczeństwa produkcji. Dbałość o recepturę i wysokie wymogi bezpieczeństwa sprawiają, że zapachy są nie tylko intensywne, ale też doskonale odzwierciedlają palety zapachowe, którymi są inspirowane.

Świece Yankee Candle

Najważniejszym produktem marki są wspomniane już wcześniej świece. Występują w trzech rozmiarach: najmniejsze starczają do 40 godzin palenia, średnie do 90 godzin, natomiast te największe nawet na 150 godzin.

Alternatywą dla świeczek mogą być świeczniki z odpornego na ciepło szkła, w których umieszcza się samplery. Produkty dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu mogą stać się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Jakie produkty oferuje marka?

Choć Yankee to marka słynna przede wszystkim dzięki swoim świecom, oferuje także wiele innych artykułów. Wśród nich na uwagę zasługuje Samplery Yankee Candle, czyli świeczka z bawełnianym knotem, ale pozbawiona szklanej osłonki. Pali się ona do 10 godzin i powinna być umieszczana na podstawce albo rozpalana na wierzchu kominka.

W ofercie można znaleźć także sam wosk z zamkniętymi olejkami eterycznymi w kształcie tarty pozbawiony knota i przeznaczony do palenia przy pomocy podgrzewacza nazywanego kominkiem. Po umieszczeniu wewnątrz kominka świeczki wosk zaczyna się roztapiać, a olejki są powoli uwalniane. Wosk starcza na około 8 godzin palenia.

Dla osób lubiących mniejsze świeczki starczające na około 4-6 godzin palenia doskonałym wyborem są natomiast Tealight Yankee Candle, czyli świeczki sprzedawane zazwyczaj w opakowaniach po 12 sztuk w szklanych pojemniczkach.

Dodatkowym atutem Tealight jest fakt, że świeczki unoszą się na wodzie, więc mogą nie tylko zachwycać aromatem, ale też stać się doskonałym elementem dekoracyjnym. Sprawdzą się także jako uzupełnienie czy wzmocnienie wosków kominkowych.

Dyfuzory

Pod tajemniczą nazwą kryją się pałeczki zapachowe zawierające 240g skoncentrowanego oleju zapachowego. Produkt starcza aż na 4 miesiące i świetnie sprawdza się w małych i średnich pomieszczeniach, szczególnie w tych, w których lepiej zrezygnować ze świeczki.

Alternatywą mogą być też kuleczki zapachowe, które świetnie odświeżają pomieszczenie i starczają nawet na 45 dni. Mogą być umieszczane w pokojach, a przede wszystkim w szafkach, garderobach czy toaletach.

Zapachy elektryczne i do samochodu

zapachy do samochodu lemonka yankee candleZapachy od marki można stosować tam, gdzie nie wolno używać otwartego ognia. W tym wydaniu sprawdzą się elektryczne wkłady do kontaktów wyposażone w przełącznik pozwalający na dozowanie intensywności zapachów.

Naturalnymi aromatami można cieszyć się także w samochodzie amerykańskich czy europejskim.

Do wyboru są Car Jary, czyli klasyczne kartoniki samochodowe, ale równie dobrze sprawdzą się plastikowe słoiczki z żelem do zawieszenia, czyli Car Jar Ultimate albo klipsy wentylacyjne Vent Stick starczające na około dwa tygodnie i zapewniające możliwość dozowania.

Najpopularniejsze zapachy

Yankee Candle może poszczycić się rozległą gamą zapachów. Wśród nich warto jednak zwrócić uwagę na te, które podbijają serca największego grona zwolenników marki. Jednym z nich jest zapach opracowany ponad 25 lat temu, czyli Midsummers Night będący mieszanką piżma, paczuli, szałwii oraz mahoniu.

Dla miłośników świątecznej atmosfery najlepszym wyborem będzie natomiast zapach waniliowo-maślany przywodzący na myśl świąteczne ciasteczka, czyli Christmas Cookie – od wielu lat znajdujący się na liście 10 najpopularniejszych zapachów.

Cena i sposób palenia

Produkty Yankee można nabyć w atrakcyjnych cenach, biorąc pod uwagę jakość oferowanych produktów. Wosk do kominka to koszt zaledwie 9 złotych, a samplera – około 11. Świeczki będą kosztować odpowiedni 46, 92 oraz 109 złotych.

Zapachy elektryczne to wydatek rzędu 44 złotych, natomiast pałeczki zapachowe oferowane są w cenie 99 złotych. Produkty najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach, co pozwoli zyskać pewność, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła, ale przede wszystkim, że były odpowiednio przechowywane.

Aby jednak móc w pełni cieszyć się intensywnym aromatem produktów trzeba nie tylko wiedzieć, gdzie je kupić, ale także, jaki jest odpowiedni sposób ich palenia.

Najważniejsze jest pierwsze użycie, bo właśnie od niego zależy, czy świeca będzie się równomiernie wypalać – aby warstwa wierzchnia była równomiernie rozpuszczona, świeca powinna się palić dwie godziny w przypadku małej, trzy w przypadku średniej, a cztery w przypadku dużej.

Po upływie tego czasu świecę należy zgasić i poczekać, aż wosk ostygnie. Następnie można go oczyścić, przyciąć knot i powtórzyć cały proces.

Opracowano:

Kosmetyki Candy Bath
Strona www: https://candybath.pl
Adres: ul.Stanisława Moniuszki 3/5, 21-500 Biała Podlaska
mail: [email protected]

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

1 komentarz - Yankee Candle prosto z USA. Zapachy do samochodu i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.