Chcesz założyć sklep z częściami samochodowymi? Garść porad i wskazówek

27 grudnia 2019

Wiele osób zainteresowanych motoryzacją chciałoby przekuć swoją pasję w dochodowy biznes. Jednym z pomysłów jest sklep z częściami samochodowymi. Nic w tym dziwnego – części samochodowe zawsze będą potrzebne. Być może w Twojej okolicy jest z tym problem i kierowcy muszą jeździć za częściami do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów dużego miasta? Czas zapełnić tą lukę!

Otwierając profesjonalny sklep z częściami samochodowymi będziesz musiał pamiętać o wielu aspektach. Jednym z nich jest odpowiednio bogaty asortyment. Szczególnie zadbaj o części samochodowe do takich samochodów jak BMW, Renault i Mercedes.

Podstawowe części do BMW

Każdy szanujący się sklep z częściami samochodowymi powinien posiadać szeroki asortyment części do bmw gdyż jest to w Polsce jedna z najchętniej kupowanych marek. Warto zaopatrzyć się zatem w sprzęgło, tarcze hamulcowe, amortyzatory czy koło dwumasowe.

Części samochodowe, które bezwzględnie powinny znaleźć się w takim sklepie to również klocki hamulcowe, filtry powietrza, świece zapłonowe czy pompy wody. Postaw na najlepszych producentów. To polecanych marek części samochodowych do BMW należą np. producenci Spidan, ATE, FAG, Textar, AJUSA.

Szczególnie często potrzebne będą części do popularnych modeli czyli BMW 3 oraz BMW 5. Zadbaj o obecność oryginalnych części oraz tańszych zamienników, gdyż część klientów kupuje własnie zamienniki ze względu na niższą cenę. Najczęściej będą Ci potrzebne takie części do auta jak filtr oleju do BMW 5, tarcze hamulcowe do BMW 7 czy filtr oleju do BMW 3.

Najważniejsze części do samochodów Renault

Francuska marka Renault to ponad 100-letnia tradycja, mająca na koncie wiele niezwykle udanych i popularnych, również na polskich szosach klasyków. Ze względu na dużą popularność marki Renault w kraju nad Wisłą, otwierając sklep z częściami samochodowymi musisz pamiętać o bogatej ofercie oryginalnych części do Renault oraz ich zamienników.

Zadbaj o zatowarowanie takich kategorii produktów jak: części uniwersalne, elektryka, filtry, klimatyzacja, nadwozie, napęd osi, silnik, ogrzewanie i wentylacja, sprzęgło, układ chłodzenia, układ hamulcowy, układ kierownicy, zawieszenie i amortyzacja, wahacze i łożyska kół.

Mając tak zaopatrzony sklep z częściami do aut marki Renault, nie zostawisz ani jednego klienta bez brakującej części. Grunt to stała współpraca z solidnymi producentami dzięki czemu będziesz w stanie dostarczyć klientowi części renault nawet do 24 godzin.

Części do aut marki Merceses – o czym pamiętać?

Jeśli planujesz otworzyć sklep z częściami samochodowymi to części mercedes będą jego jednym z najważniejszych działów. Marka Mercedes, kojarzy się w Polsce z luksusem i szeroko rozumianym „zachodem” w związku z czym jej miłośników nieustannie przybywa.

Pamiętaj aby zadbać o obecność w sklepie takich części do mercedesa jak rozrząd, pompa wody, części do zawieszenia, amortyzatory, sprzęgło, tarcze hamulcowe czy koło dwumasowe. Bardzo duży wybór takich części jak wahacze, filtry samochodowe czy świece zapłonowe sprawi, ze klienci będą chętnie odwiedzać Twój sklep, niezależnie czy planujesz prowadzić działalność w ramach sklepu internetowego czy może stacjonarnego punktu sprzedażowego. Wypracowuj i rozwijaj kontakty z najlepszymi producentami i dystrybutorami części zarówno w Polsce jak i w całej Europie, tak aby móc zaoferować swoim klientom największy wybór i najlepsze ceny.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.