Czy Hyundai to trwałe i dobre samochody?

21 maja 2021

Ponad dwie dekady temu Koreańska marka Hyundai uchodziła za opcję dość egzotyczną i raczej niepewną, jeśli chodzi o jakość lub trwałość. Natomiast obecnie auta tego producenta spotyka się zaparkowane na wielu osiedlowych uliczkach miast całej Europy. Jednym słowem ludzie przekonali się do tej marki , a stylistyka wykonania tych samochodów stała się bardziej europejską.

Na czym polega ten skok marki Hyundai, jeśli chodzi o trwałość?

Marka Hyundai podobnie jak i marka KIA te dwie dekady temu były kojarzone z pojazdami tanimi i niezbyt trwałymi, ale te dwie dekady w motoryzacji wiele zmieniły. Mowa tu dokładnie o tym, że auta klasy sedan takie jak Passat kiedyś tworzone dla typowego Europejczyka stały się czymś na kształt limuzyny klasy średniej

, czyli cenowo najnowsze generacje tego modelu stały się dość drogimi i to zwłaszcza z jakimiś dodatkowymi systemami elektronicznymi.

Natomiast Hyundai stawia na przystępność cenową, na dodatki elektroniczne w cenie, czyli bez dopłat lub z niewielkimi dopłatami. Wiele znaczy też i to, że marka ta zaczęła projektować własne modele w Europie i dlatego też stworzyła tę ciekawą konkurencję miejscowym producentom. Z tych przyczyn modele marki Hyundai widuje się w małych i średnich europejskich miastach i co równie istotne te nowe samochody Hyundai podobają się mieszkańcom starego kontynentu.

Kolejne zagadnienia dotyczące trwałości

Ciekawym jest też i to

, że nie tylko modele marki Hyundai stały się trwalszymi. Mowa tu dokładnie o tym, że blisko dwie dekady temu Europejskie marki zazwyczaj produkujące limuzyny klasy wyższej. Dbały o to by ludzie uważali ich tańsze modele za te znacznie lepsze jakościowo, a obecnie producenci tacy jak Mercedes raczej już nie interesują się tym, by ludzie jeździli tymi ich tańszymi modelami przez dwie dekady i to niemal bezproblemowo.

Jednym słowem ten poziom jakości w przypadku mercedesa spadł, a w przypadku marki takiej jak Hyundai się podwyższył. Na chwilę obecną bardzo wiele znaczą też ceny, czyli marki produkujące limuzyny za dodatkowe systemy elektroniczne chcą sporych dopłat, a producenci tacy jak KIA czy Hyundai dają wiele tych systemów pod postacią opcji standardowej i to w znacznie niższej cenie.

Nie tylko sam skok, jeśli chodzi o trwałość

Postawienie na tę lepszą trwałość to nie jedyny triumf marki HYUNDAI. Drugi z tych triumfów tkwi w postawieniu na to, by modele przeznaczone na rynek europejski projektować i produkować w Europie. Mowa tu dokładnie o tym, że inne wymogi ma klient z Europy, a inne z Japonii.

W przypadku kraju kwitnącej wiśni liczą się kompaktowe rozmiary i zwrotność. Natomiast w Europie wiele znaczy też pociągająca stylistyka wykonania i jakość wykończenia wnętrza. Walory te poza trwałością znaczą bardzo wiele i trwałość musi się łączyć z tymi konkretnymi zaletami.

Kolejną kwestią jest też panująca obecnie moda na wyżej zawieszone samochody, czyli na modele, w których przypadku nie trzeba się obawiać zbyt wysokiego krawężnika i innych nietypowych miejskich przeszkód. Mowa tu dokładnie o samochodach klasy SUV, które na chwilę obecną oferuje niemal każdy producent.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.