Czy warto sprowadzić Mustanga z USA? Oczywiście – ale należy zrobić to „z głową”

31 marca 2020

Dla miłośników amerykańskiej motoryzacji, Ford Mustang to coś więcej, niż wyrazisty reprezentant nowoczesnej generacji samochodów sportowych. Posiadanie Mustanga wiąże się z otrzymywaniem ogromnej przyjemności z jazdy oraz prestiżem, na który mogą sobie pozwolić posiadacze oryginalnych modeli aut sprowadzanych zza oceanu.

No właśnie… o ile sprowadzony Mustang z USA jest inwestycją dosyć opłacalną (modele kupowane w Europie to wydatek nawet około 150 tys za VI generację), to zakupienie dobrego samochodu w USA staje się swoistym wyzwaniem. Zwłaszcza, że zdecydowana większość potencjalnych kupujących, nie ma konkretnej wiedzy na temat realiów amerykańskiego rynku motoryzacyjnego oraz realnych kosztów importu i pułapek z tym związanych.

mustang z usa importowany

Mustang rodem z USA – dlaczego warto?

Zakup Forda Mustanga bezpośrednio na amerykańskim rynku ma wiele zalet.

Oto najważniejsze z nich:

1. Kupujemy oryginalny pojazd, którego cena może być nawet o 20 – 30 procent niższa, niż na rynku europejskim. Nic w tym dziwnego, gdyż w ten sposób nabywamy auto u poprzedniego właściciela, który nie podwyższa jego ceny o marże i koszty transportu. Dodatkowo – mamy pełny wgląd w historię danego egzemplarza.

2. Ford Mustang należy do rodziny aut bardzo popularnych w USA (sportowe auta o wyższym standardzie / pony car’y), których zakup za oceanem jest najbardziej opłacalny. Wiąże się to z różnicami między ceną Mustangów w Stanach i w Europie.

3. Mustang z USA może być też doskonałą inwestycją. Jeśli nie zamierzamy nim zbyt długo jeździć po polskich drogach, możemy go sprzedać i to po znacznie wyższej cenie. Europejscy miłośnicy amerykańskich pojazdów są gotowi zapłacić adekwatną cenę za ciekawy egzemplarz na miejscu. Dodatkowo, w USA wychodziło kilka wersji niedostępnych w dystrybucji europejskiej, m.in. bardzo ceniona odmiana z jednostką 3.7 V6.

Na co uważać, czyli wady zakupu w USA

Zakup Mustanga z USA wiąże się w zasadzie z tylko jedną wadą: w ten sposób można łatwo nabyć uszkodzony pojazd, który – mówiąc krótko – nie jest wart swojej ceny. Bądźmy szczerzy – mało kto posiada zaawansowaną wiedzę na temat realiów amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Ponadto w ten sposób nabywamy auto „w ciemno”, nie będąc w stanie zweryfikować jego aktualnego stanu technicznego.

Nie wspominamy już o trudnościach w realizacji wszelkich formalności związanych z transportem oraz opłatami (przewóz do portu, transport morski, opłacenie wszelkich kosztów itd.). Na szczęście można skorzystać z fachowej pomocy, np AP-Company.

mustang z californi

Pośrednik ma sens!

Specjaliści ds. importu są zgodni: zakup auta z USA (wspomnianego Mustanga

, ale także Camaro, Challenger’a, czy wielu innych modeli segmentu premium) opłaca się tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy wyspecjalizowanych pośredników. W przeciwieństwie do Klientów indywidualnych, mają oni dostęp do wszystkich ofert sprzedażowych ze wszystkich stanów (dla większości kupujących niedostępnych), w tym do udostępnianych na łamach dwóch największych domów aukcyjnych Copart oraz IAAI.

Pomoc taka obejmuje nie tylko doradztwo w zakresie zakupu odpowiedniego auta, ale też realizację wszelkich formalności związanych z jego transportem i opłatami celnymi. Jednym słowem – współpraca z pośrednikiem przekłada się na lepszą selekcję potencjalnych do zakupu egzemplarzy oraz sporą oszczędność czasu i pieniędzy!

Podsumowanie

Jeśli ktoś uważa, że Ford Mustang nie sprawdzi się w realiach polskich dróg, może wybrać dla siebie inny amerykański, sportowy samochód, który w 100 procentach spełni jego oczekiwania. Z pomocy specjalistów warto skorzystać zawsze i to niezależnie od modelu kupowanego auta oraz jego wartości.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.