Przygotowanie auta do sprzedaży – co warto wiedzieć?

15 czerwca 2020

Mówi się, że samochód wygląda najpiękniej w momencie sprzedaży. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, gdyż każdy właściciel chce w ten sposób zachęcić potencjalnego nabywcę do jego kupna. Piękny wygląd sprzedawanego auta ma też swój wymiar ekonomiczny, ponieważ wpływa on na wzrost wartości samochodu.

Autodetailing i lakierowanie

Niestety, czysty samochód nie jest nam „dany” na zawsze. Z biegiem czasu zaczyna się on pokrywać wieloma zabrudzeniami, z których część może nawet zarysować lakier. Niektóre z nich można dosyć łatwo usunąć w myjni, ale pozostałe wymagają zastosowania jeszcze bardziej wyrafinowanych metod. Jedną z nich jest auto detailing, dzięki któremu eksploatowany wcześniej pojazd wygląda jak nowy.

Przygotowanie auta do sprzedaży – najważniejsze kroki

1. Renowacja samochodu z zewnątrz

Mycie – przed wypolerowaniem i zabezpieczeniem karoseria auta musi być dokładnie umyta. Proces mycia można podzielić na kilka etapów. Podczas mycia wstępnego powłoka lakiernicza jest przygotowywana do kolejnych czynności polerskich. Z kolei celem mycia zasadniczego jest dokładne oczyszczenie karoserii z pozostałości rdzy, owadów i pozostałości środków czyszczących, wykorzystywanych do wcześniejszej obróbki powierzchni lakieru.

Polerowanie – chcąc efektownie przygotować samochód do późniejszej sprzedaży, należy skutecznie wypolerować jego powierzchnię. W tym celu stosuje się zaawansowane środki polerskie w postaci np. mleczek, ale też rozbudowane elektronarzędzia, czyli najczęściej dedykowane polerki. Nawiasem mówiąc, dobra polerka powinna posiadać ergonomiczne pokrętło, dzięki któremu możliwe będzie łatwe sterowanie pracą urządzenia. Pod tym linkiem https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/c/Detailing/274 można znaleźć ciekawe produkty, niezbędne do skutecznego polerowania.

Woskowanie i zabezpieczanie – to kolejny krok, który należy wykonać po dokładnym umyciu i wypolerowaniu powierzchni auta. Woskowanie powinno być wykonywane od góry do dołu i – co równie ważne, bardzo wolno i dokładnie. Po nałożeniu warstwy wosku należy odczekać, czy na zabezpieczonej w ten sposób karoserii nie pojawiły się dodatkowe zamglenia. Oznaczają one, że warstwa wosku jest zbyt gruba i należy ją rozprowadzić. Propozycje ciekawych produktów zabezpieczających oferuje hurtownia lakiernicza.

2. Renowacja samochodu od wewnątrz

Przygotowanie auta do sprzedaży obejmuje również jego kompleksową renowację od wewnątrz. Co ważne, nie skupiamy się tu wyłącznie na myciu tapicerki i szyb.

Poprzez detailing wnętrza rozumiemy przede wszystkim:

  • regenerację poszczególnych elementów wyposażenia,
  • naprawę ewentualnych uszkodzeń,
  • konserwację, by uzyskany efekt był jak najtrwalszy.

W tym celu czyści się podsufitkę, tapicerkę, kokpit a nawet elementy plastikowe i metalowe (wraz z ewentualnym ich szlifowaniem). Nie można też zapomnieć o odnowieniu nawet najdrobniejszych elementów wyposażenia, dzięki czemu będą one wyglądać jak nowe.

Podsumowanie

Oczywiście proces kompleksowego i profesjonalnego przygotowywania auta do sprzedaży jest w rzeczywistości znacznie bardziej złożony. Poszczególne etapy realizacji tej usługi przez firmę zewnętrzną, zależne są od stopnia oczyszczenia i pielęgnowania lakieru.

Materiał zewnętrzny.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.