Import Dodge Grand Caravan czy Chrysler Town & Country z USA – co lepiej wybrać?

1 kwietnia 2019

Amerykańskie samochody uchodzą wśród europejskich miłośników motoryzacji za perełki pośród pojazdów mechanicznych. Dlaczego tak się dzieje? Rodzime firmy zajmujące się produkcją samochodów, wypuszczają na rynek nie tylko modele aut, które dystrybuowane są po całym świecie, ale także wyjątkowe, oryginalne rodzaje samochodów, które dopuszczone są jedynie na rynku amerykańskim. Takimi rodzimymi Dodge Grand Caravan i Chrysler Town & Country. Są to piękne przykłady minivanów, które wypuszczone zostały na rodzinny rynek. Sprawdźmy, czy import Dodge Grand Caravan z USA to proces warty zachodu. Jakie są zalety tego pojazdu?

Typowo amerykańska siła

Dodge to jedna z najbardziej charakterystycznych marek istniejących na amerykańskim rynku motoryzacyjnym. Grand Caravan to ośmioosobowy minivan, który odznacza się tą piękną, wyjątkową w swoim stylu amerykańską linią stylistyczną.

W 2018 roku pojawiła się nowa generacja tego samochodu, który uchodzi za klasykę w dziedzinie minivanów.

Czym najbardziej odznacza się ten pojazd?

Muskularność i siła to chyba najdobitniejsze cechy wyróżniające ten samochód. Pojazd wyróżnia się potężną budową, ale jednocześnie jego stylistyka nosi znamiona silnie zaokrąglonych linii, które uatrakcyjniają sylwetkę pojazdu. To propozycja dla tych, którzy oprócz potęgi i siły samochodu, cenią także estetykę, okraszoną nieco delikatnymi rysami.

Przestrzeń w środku

Na duże uznanie zasługuje wykończenie wnętrza. To, co od razu rzuca się w oczy, to olbrzymia przestrzeń, jaką otrzymują użytkownicy pojazdu. Aranżacja wnętrza to nie tylko bardzo duża ilość miejsca, ale szereg rozwiązań, które zapewniają wyjątkową wygodę korzystania z samochodu.

Główną atrakcją jest zastosowanie siedzeń typu Stow’n Go, o których zwykło się mawiać jako „schowaj i jedź”. To technologia, która umożliwia szybkie i komfortowe zwiększenie przestrzeni ładownej.

Inne tego typu pojazdy wymagają demontażu ławy siedzeniowej. W Dodge Grand Caravan czyni się to przez schowanie siedzeń w specjalnej przestrzeni, którą stanowią podpodłogowe pojemniki. W ten sposób można schować dwa rzędy ław, co zapewnia olbrzymią swobodę podróżowania i przewożenia dużych ładunków. Po schowaniu siedzeń, uzyskujemy bowiem równą i jednolitą przestrzeń.

Dodatkowe wyposażenie

Samochód został wyposażony w wiele rozwiązań technologicznych, które ułatwiają podróżowanie i zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy. To m. in. system stanowiący multimedialne centrum rozrywki czy cały układ kamer kabinowych.

Dla kierowcy istotnym jest wsparcie jazdy, dzięki czujnikom martwej strefy czy systemowi, który umożliwia bezpieczną zmianę zajmowanego pasa ruchu.

Silnik – siła pojazdu

Bez względu na wybór wersji pojazdu, otrzymamy samochód silny i dynamiczny, który wyposażony jest w 3,6-litrowy silnik V6, który wykazuje moc o wartości 283 KM.

Zapewnia to pojazdowi dynamikę i bardzo dobre przyspieszenie, które umożliwi płynne i łatwe wyprzedzanie pojazdów.

A może Chrysler Town & Country?

Ci, którym zależy na imporcie wyjątkowego minivana, mogą rozważyć także możliwość szukania wśród Chrysler Town & Country.

To jakby konkurencyjna wersja wyżej wymienianego pojazdu. W tym przypadku również mamy do czynienia z ośmioosobowym minivanem.

Ładny design i solidność

Mówi się, że ten model Chryslera to najładniejszy minivan dostępny na rynku. Dodatkowo, specjaliści zgodnie podają, że został wykonany ze zdecydowanie bardziej solidnych materiałów niż minivan Dodge’a.

Chrysler zachwyca wyglądem, który cechuje sportowe zacięcie. Do potężnej sylwetki został dodany duży pierwiastek elegancji i zgrabności. Jest to bardziej smukłe auto niż muskularny Dodge, który przeznaczony jest dla miłośników potężnych aut.

Na docenienie zasługuje również wnętrze. Choć, w przeciwieństwie do Dodge’a, Chrysler nie posiada chowanych siedzeń, a jedynie demontowane, sama przestronność środka pojazdu stoi na podobnym poziomie co Dodge.

To olbrzymia ilość miejsca, która zapewnia komfortowe podróżowanie. W tym aucie również spotkamy się z multimedialnym centrum rozrywki oraz szeregiem technologii zapewniających bezpieczeństwo. Układ aktywnego hamowania, system antykolizyjny czy zestaw kamer umożliwiających podgląd pasażerów to tylko niektóre aspekty.

Silnik

Kwestia jednostki napędowej wygląda podobnie, jak w przypadku opisanego powyżej Dodge’a. Auto zostało wyposażone w silnik V6 3.6 litra z serii Pentastar o mocy 287 KM. Podobnie jak Grand Caravan, napęd sprzężony jest z automatyczną skrzynią biegów. W przypadku Chryslera, jest to jednak aż dziewięć biegów.

Zobacz firmy sprowadzające auta z USA i wybierz pośrednika, który cieszy się najlepszą opinią w internecie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.