Import Ford Fusion, czyli Mondeo z USA – czy warto?

1 kwietnia 2019

Ford Mondeo to samochód doskonale znany na europejskim rynku motoryzacyjnym. Jego różne generacje od lat przemierzają drogi w państwach starego kontynentu. Na amerykańskim rynku występuje on jako Ford Fusion i jest częstym wyborem wśród polskich importerów aut z USA. Jaki jest cel tego procesu, skoro auto jest dostępne w Europie, tyle, że jedynie pod inną nazwą? Odpowiedź jest prosta. Możliwość olbrzymiej oszczędności. Import Forda Fusion z USA to proces opłacalny, którym warto się zainteresować.

Amerykański a europejski Ford – jednostka napędowa

Mondeo i Fusion to dokładnie te same pojazdy, choć między nimi występują pewne różnice, które wynikają głównie z przyzwyczajeń amerykańskich kierowców lub różnic w przepisach drogowych.

Mondeo jest także wersją, która stwarza większą mobilność podczas wyboru sposobu napędu auta.

Fusion występuje bowiem jedynie w wersji benzynowej.

Do wyboru mamy warianty, które występują również na rynku europejskim, które wyróżnia ekonomia jazdy. To Ecoboost o pojemności 1.5; 1.6 oraz 2.0 l.

Jednak wśród Fusion można znaleźć jeszcze inne wersje, bardziej dynamiczne i silne. To pojazdy wyposażone w jednostkę napędową Titanum, która odznacza się pojemnością 2.5 litra i mocą 240 KM. Na rynku amerykańskim dostępne są także hybrydy.

Jakie różnice między Fusion a Mondeo?

Jak zostało już powiedziane, między Fusion a Mondeo występują pewne różnice wynikające z przystosowania auta. Pierwszą kwestią jest nadwozie.

Amerykański Fusion to możliwość zakupu jedynie wersji sedan.

Jest to bowiem najbardziej popularny typ nadwozia wśród amerykańskich kierowców. Producent zrezygnował zatem np. z wersji kombi.

Nieco inaczej wygląda sprawa poduszek powietrznych. Fusion posiada je w wersji dwustrzałowej, Mondeo zgodnie z europejskimi przepisami w jednostrzałowej.

Na korzyść Fusion przemawia nawigowanie automatyczną skrzynią biegów. Mamy tu pokrętło umiejscowione na środku konsoli, zamiast tradycyjnego drążka. Użytkownicy zgodnie podkreślają, że jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie.

W Fusion jest zupełnie inna konstrukcja chłodnicy i przewodów.

Każdy, kto decyduje się na import Forda Fusion z USA, musi mieć świadomość, że będą go czekały prace adaptacyjne pojazdu do warunków europejskich. Nie należy się tego jednak obawiać, ponieważ jego zakup za Oceanem jest bardziej opłacalny niż w Polsce. Odkąd import aut z USA stał się tak popularny, bez trudu znajdziemy warsztaty, które oferują tego typu usługi.

Taniej i bardziej komfortowo?

Import Fusiona z USA to szansa na zakup tańszego auta, a co więcej… z wiele wyższym standardem wyposażenia. W porównaniu bowiem do europejskiego Mondeo, wykończenie Forda Fusion jest o wiele bardziej rozbudowane i zapewnia szereg komfortowych dodatków.

To m.in. podgrzewane fotele, automatyczna klimatyzacja o charakterze dwustrefowym oraz wiele innych bardzo wygodnych rozwiązań. Najlepszym posunięciem jest kupienie samochodu, który był uszkodzony i został dobrze naprawiony. Na takim ruchu możemy oszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w porównaniu z zakupem europejskiego Mondeo z gorszym wyposażeniem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

1 komentarz - Import Ford Fusion, czyli Mondeo z USA – czy warto?

  1. W trakcie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji znalazłem ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chyba powinienem dać lajka za Twoje działania. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, aby przejrzeć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.