Jakie auta z USA były najczęściej sprowadzane do Polski w 2018 roku?

1 kwietnia 2019

Jeżeli interesujesz się motoryzacją, to zapewne wiele razy słyszałeś już o opłacalności importu samochodów z USA. Rzeczywiście, proces ten mimo licznych formalności i dodatkowych opłat, pozwala na sprowadzenie wyjątkowego pojazdu, który na ulicach europejskich jest niezwykle rzadki, a jednocześnie poczynienie olbrzymich oszczędności w stosunku do cen podobnych aut, które dostępne są na rynku europejskim. Zobacz, jakie auta z USA były w roku 2018 najchętniej sprowadzane przez Polaków.

Proces importu amerykańskich aut

Proces importu samochodów z USA staje się coraz bardziej popularny. To, co od razu rzuca się w oczy, to fakt, że rynek takich usług rozwija się bardzo szybko. Początek roku 2018 jest tego przykładem.

W jednym miesiącu (styczniu) osiągnięty został rekord dotyczący ilości sprowadzonych samochodów z USA.

Wynik osiągnął wartość aż 77 557 używanych samochodów osobowych i dostawczych. To historyczny sukces. Wartość ta stanowiła poprawę wyniku w stosunku do tego, z roku 2017, aż o 18,5%.

Kolejny istotna wiadomość to fakt, że samochody sprowadzane z amerykańskiego rynku stanowią aż 92% wszystkich importowanych do Polski aut. Zza oceanu sprowadzamy zarówno auta nowe, jak i używane, a także importujemy klasyki z USA (co najmniej trzydziestoletnie).

Średnia wieku samochodów, które docierają do nas zza wielkiej wody wynosi 11,5 lat.

Warto w tym momencie powiedzieć, że wiek pojazdów amerykańskich nie jest zazwyczaj odpowiednikiem wieku samochodów europejskich.

Co to oznacza? Auta z USA w tym samym wieku są zazwyczaj w dużo lepszym stanie technicznym, niż pojazdy z rynku europejskiego. Wpływa na to wiele czynników wśród, których należy wymienić m.in. o wiele lepszą jakość nawierzchni dróg w USA, co przekłada się znacznie mniejszą eksploatację samochodu i wyższą jakość części samochodowych montowanych w autach przeznaczonych na rynek amerykański.

6 najpopularniejszych aut importowanych z USA w 2018

1. Ford Fusion

Zdecydowanym liderem rankingu jest odpowiednik europejskiego Mondeo – Ford Fusion. Występuje on jedynie w wersji sedan. Zachwyca przede wszystkim imponującymi osiągami, w tym dynamiką i komfortem jazdy, przy jednoczesnej ekonomiczności. Szacuje się, że spalanie w cyklu mieszanym waha się między poziomem 6,5-10 l/100km. Auto zachwyca dynamiczną i bardzo estetyczną sylwetką. Jednocześnie jest to jedno z najbardziej opłacalnych aut do importu. Przy znalezieniu dobrej okazji, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w porównaniu do zakupu Mondeo na rynku europejskim.

2. Audi Q5

Na drugim miejscu plasuje się o wiele droższe Audi Q5. Po ten pojazd sięgają klienci bardziej zamożni. Jest to bowiem suv klasy premium, która zapewnia najwyższą jakość. Potężna, a zarazem elegancka sylwetka, olbrzymia przestrzeń i wielki bagażnik oraz świetne właściwości trakcyjne, to tylko niektóre z atutów tego pojazdu.

3. Audi A4

Audi A4 to klasyczny pojazd, który doskonale zna każdy fan motoryzacji. To jedno z najbardziej popularnych aut w ogóle. Na rynku polskim jest najchętniej sprowadzanym samochodem z Niemiec. Jeśli chodzi o import z USA, plasuje się na trzeciej pozycji. Audi to marka, która oznacza solidność i prestiż, jeśli dodamy do tego niezawodny silnik, otrzymamy odpowiedź na pytanie dotyczące źródła popularności tego pojazdu. Najczęściej zza wielkiej wody sprowadzane bywały w roku 2018 samochody wyprodukowane po 2012 roku.

4. Audi A5

Czwarte miejsce to nieco ulepszona wersja pojazdu wymienionego powyżej. Tym razem, Audi otrzymało bardziej sportową sylwetkę i jeszcze bardziej poprawione parametry związane z pracą silnika i jazdą.

5. BMW Serii 3

Ten pojazd zachwyca przede wszystkim rozbieżnością na korzyść klienta ze względu na stosunek jakości do ceny. Trójka to niezawodność, prestiż klasy premium i elegancja wizualna, a jednocześnie sprowadzenie tego auta z USA pozwala na olbrzymie oszczędności. Na tamtejszym rynku, ceny tych pojazdów są wyjątkowo atrakcyjne, co wpływa na tak duże zainteresowanie tymi autami.

6. VW Passat CC

Nasz ranking zamyka VW Passat CC. To propozycja dla tych, którzy szukają wyjątkowego pojazdu z najwyższej półki. Model ten to klasyczna limuzyna, która zachwyca prestiżem, wykończeniem, wyposażeniem i sylwetką. VW Passat CC zapewnia najwyższą jakość, a jednocześnie wysoki poziom odczuwalnej oszczędności.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.