Lokalizator GPS – co warto wiedzieć na jego temat?

1 października 2019

Nadzorowanie pracowników to bardzo wymagające zajęcie. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy często wyjeżdżają w delegacje lub mają spotkania z klientami na mieście. Lokalizator GPS to doskonałe rozwiązanie, jeżeli Twoi pracownicy podróżują służbowymi samochodami. Takie urządzenie umożliwia śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Można też sprawdzić z opóźnieniem, gdzie w danej chwili znajdował się samochód pracownika. Większość lokalizatorów GPS umożliwia odtworzenie pokonanej trasy przez konkretny okres. Co jednak warto wiedzieć, zanim kupimy urządzenie?

Jak działa lokalizator GPS?

Wiele osób może się zastanawiać, jak działa lokalizator GPS. Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy faktycznie będzie spełniał on swoje funkcje. Nie ma powodu do obaw! Systemy GPS są owocem zimnej wojny – to właśnie w tym czasie zaczęły się prace tego typu urządzeniami. Pierwsze systemy lokalizujące pojazdy z wykorzystaniem danych satelitarnych pojawiły się pod koniec lat 80. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się urządzenia do śledzenia samochodów. Przejdźmy jednak do wyjaśnienia, jak działa lokalizator GPS.

Tego typu urządzenia składają się z czterech elementów pamięci, modemu GPS, procesora i odbiornika GPS. Nadajnik umieszczony we wnętrzu pojazdu odbiera z satelity informacje o jego położeniu, a następnie wysyła je przez sieć na serwer. Następnie zostają one opracowane i odesłane do odbiornika. Jeżeli lokalizator GPS znajduje się poza zasięgiem, to zapisuje je w pamięci wewnętrznej. Wszystkie informacje o położeniu pojazdu możemy przejrzeć bezpośrednio na komputerze.

Lokalizator GPS do samochodu – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Na rynku dostępne są różne lokalizatory GPS do samochodu, więc przed zakupem warto się zastanowić nad pewnymi kwestiami. Dzięki temu zyskamy pewność, że spełni wszystkie nasze potrzeby.

Zanim więc kupimy lokalizator GPS do samochodu, powinniśmy wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę.

Język instrukcji obsługi

Warto pamiętać, że nie wszystkie lokalizatory GPS do samochodu mają instrukcję obsługi w języku polskim. Ten sprzęt często sprowadzany jest z krajów azjatyckich i od raz sprzedawany odbiorcom w Polsce.

To sprawia, że w urządzeniu na pewno nie znajdźmy w instrukcji w języku polskim. Dlatego jeżeli nie znamy biegle żadnego języka obcego, to warto się, że została ona profesjonalnie przetłumaczona.

W przeciwnym wypadku możemy mieć problem z właściwą obsługą lokalizatora, a wtedy nie spełni on naszych potrzeb.

Wbudowana pamięć

Wspominaliśmy już, że lokalizator GPS do samochodu, gdy znajduje się poza zasięgiem sieci, to dane zapisuje w pamięci wewnętrznej. Dopiero później przesyła je na serwer do opracowania.

Dlatego warto się upewnić, czy wybrane urządzenie ma wbudowaną pamięć, aby móc ustalić lokalizację pojazdu w każdych warunkach.

Sposób podłączenia

Warto też pamiętać, że lokalizatory GPS mogą być podłączane w różny sposób. Jeżeli nie jesteś biegły w tych kwestiach, to najlepiej wybrać urządzenie, które daje możliwość prostej i bezpiecznej instalacji.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.