Najtańsze OC nawet poniżej 300 zł – czy to możliwe?

3 grudnia 2019

Kiedy nadchodzi moment opłacenia polisy OC, wielu kierowców szuka jak najkorzystniejszej oferty. Słusznie, ponieważ na OC można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Najtańsze OC nawet w cenie poniżej 300 zł? Jak to możliwe? Co zrobić, by szybko, sprawnie i przede wszystkim tanio wykupić ubezpieczenie dla swojego auta?

OC – obowiązkowe ubezpieczenie

Nikt nie dyskutuje z potrzebą opłacenia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a za jego brak grożą spore kary finansowe nakładane przez UFG. OC musi mieć opłacony każdy pojazd, a jego zakres także jest identyczny dla wszystkich. Ubezpieczenie to chroni kierowcę od finansowych skutków szkód, do których dochodzi podczas zdarzenia drogowego. W związku z tym nie ma sensu przepłacać za polisę OC. Tym bardziej, że na kupnie OC można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jak to zrobić?

Pamiętaj, że kwota, którą zapłacisz za OC zależy od kilku kwestii, w tym od:

  • wieku kierowcy
  • pojemności silnika
  • aktualnych zniżek
  • miejsca zamieszkania kierowcy

Najwięcej płacą za OC młodzi kierowcy bez zniżek z dużych miast, którzy jeżdżą samochodami z dużą pojemnością silnika. Z kolei najtańsze polisy mogą znaleźć kierowcy ze sporym stażem, wypracowanymi zniżkami z niewielkich miejscowości. Niebagatelną kwestią jest też posiadanie małego miejskiego samochodu.

Najtańsze OC – tylko 260 zł!

Aby znaleźć naprawdę korzystną polisę OC, trzeba spełnić kilka powyższych warunków. Jak widać, w 2019 roku można bez problemu znaleźć OC, na które wydasz mniej niż 300 zł. To wychodzi prawie jak cena tankowania auta pod korek. Najtańsze OC na Mubi.pl znalazł 43-letni kierowca z Łęczycy, który jest właścicielem Renault Clio z 2013 roku. Za OC zapłacił jedynie 260 zł. Jeśli masz miejski samochód z małym silnikiem, wszystkie zniżki za bezszkodową jazdę i odpowiednio długo prawo jazdy, kupisz OC naprawdę tanio. Jak to zrobić?

Tanie OC – gdzie szukać?

Już jakiś czas temu Polacy przekonali się, że zamiast polegać na opinii agenta ubezpieczeniowego, można znaleźć korzystne OC samodzielnie. W tym celu wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora OC. Dzięki temu prostemu narzędziu w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie porównać oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu i podjąć racjonalną decyzję. Do zalet tego rozwiązania chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Komputer lub smartfon mamy w zasięgu ręki, a porównać OC możemy w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie.

Porównaj ceny przy pomocy kalkulatora OC

Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wystarczy wejść na stronę https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/, by wypełnić czytelny i intuicyjny formularz. Najpierw podajemy dane dotyczące naszego samochodu m.in. marki, modelu, pojemności silnika. Następnie potrzebne są informacje o właścicielu, w tym imię i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania i czas posiadania prawa jazdy. Wreszcie należy wpisać informacje dotyczące historii ubezpieczenia. Te wszystkie dane zdecydują o stworzeniu indywidualnej oferty skierowanej przez ubezpieczycieli konkretnie do ciebie. OC można wykupić od razu albo tylko je niezobowiązująco porównać.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Na pewno, gdy korzystamy z kalkulatora OC Mubi.pl, możemy sporo zaoszczędzić w porównaniu z poprzednią polisą. OC kupowane przez Internet nie zawiera żadnych dodatkowych opłat ani prowizji. Poza tym konkretny ubezpieczyciel może wychodzić z bardzo korzystną ofertą do konkretnej grupy klientów – np. młodych kierowców.

Jak podaje portal Mubi.pl, średnia cena OC w naszym kraju od kilku lat utrzymuje się na poziomie około 1000 zł. We wrześniu 2019 było to znacznie poniżej, bo tylko 821 zł. Co 5 kierowca płaci za OC poniżej 500 zł, a 6 na 10 kierowców otrzymuje ofertę poniżej 700 zł.

Porównajmy przykłady przygotowane dla konkretnych kierowców przez Mubi.pl:

tabela cen

Kupuj w pakiecie

Dzięki kalkulatorowi OC AC możesz także porównać cenę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczyciele chętnie oferują obecnie do OC możliwość zakupu polisy NNW oraz assistance, które są bardzo przydatne. Opłacone NNW pozwala na otrzymanie odszkodowania przez kierowcę i pasażerów w przypadku uszczerbku na zdrowiu spowodowanego przez wypadek. Assistance okazuje się bezcenne, gdy chociażby złapiemy gumę w trasie. Dzięki AC z kolei gwarantujemy sobie pewien konkretny zakres ochrony samochodu przed finansowymi skutkami zdarzeń losowych. I co najważniejsze – w pakiecie ubezpieczenia wychodzą najtaniej.

Cena OC w poszczególnych miastach

To, ile zapłacisz za OC, zależy także od tego, gdzie mieszkasz. Znacznie drożej jest w dużych miastach, a na cenie zyskują mieszkańcy niewielkich miejscowości. Najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o cenę OC, pozostaje Wrocław, gdzie średnia  cena OC utrzymuje się powyżej 1000 zł. Najtaniej, jeśli chodzi o duże miasta jest w Rzeszowie. Tam średnio za OC zapłacimy tylko 682,54 zł.

Podsumowanie:

  1. Najtańsze OC we wrześniu 2019 roku można było kupić za 260 zł.
  2. Najtańszą polisę łatwo znaleźć dzięki kalkulatorowi OC na Mubi.pl.
  3. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić do kilkuset złotych.
  4. Ceny OC różnią się w zależności od: wieku kierowcy, ilości zniżek, czasu posiadania prawa jazdy, miejsca zamieszkania.
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.