Przebita opona na trasie – zmora niemal każdego kierowcy. Jak zachować się w trudnym momencie zimą?

21 sierpnia 2021

Przebita opona należy do częstych sytuacji, które zdarzają się w trasie. Najgorzej, gdy zdarzy się nam to w zimie, ponieważ niesprzyjająca pogoda rodzi dodatkowe problemy. Jak zachować się w takim trudnym momencie zimą?

Przebita opona. Jak się zachować zimą?

Najczęstszą przyczyną przebicia opony przez jakiś element jest długo utrzymujące się niskie ciśnienie w oponie. Spadek ciśnienia może być spowodowany różnego typu czynnikami, takimi jak uszkodzenie zaworu lub mikropęknięcie w newralgicznym miejscu. Często przebicie opony występuje jednak z powodu zaniedbania kierowcy, który nie dopilnował odpowiedniego poziomu powietrza w oponie. Taki stan rzeczy może skutkować deformacjami ogumienia, a co za tym idzie, większym narażeniem go na pęknięcie.

Po przebiciu opony nie powinniśmy kontynuować jazdy. To może być bardzo niebezpieczne , zwłaszcza zimą. Ponadto takie postępowanie może skutkować nawet uszkodzeniem zawieszenia. Z tego względu w przypadku poważnego przebicia opony na trasie powinniśmy jak najszybciej wezwać pomoc drogową. Można też samodzielnie spróbować wymienić koło

http://antolaphoto.com/allopurinol/index.html

, niemniej odpowiedni serwis jest opcją o wiele bardziej sprawdzoną. Należy też jak najszybciej znaleźć bezpieczne miejsce na drodze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy.

Jak uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości?

Przed sezonem zimowym powinniśmy zawsze sprawdzać stan techniczny pojazdu. Zima jest niebezpieczną porą roku dla kierowców z uwagi na możliwość wpadnięcia w poślizg i utraty kontroli nad pojazdem. Z tego względu należy maksymalnie dbać o zabezpieczenie przed ewentualnymi wypadkami. Do takich działań należy między innymi sprawdzenie kondycji hamulców i akumulatora

Buy Betapace Online without Prescription

, jak również wyposażenia samochodu, takiego jak wycieraczki. Aby uniknąć przebicia opony podczas zimowej trasy, powinniśmy pamiętać o sezonowej wymianie opon z letnich na zimowe oraz regularnym sprawdzaniu ciśnienia. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji. Wypadki jednak się zdarzają. W takich sytuacjach warto skontaktować się z odpowiednim serwisem.

pomoc na drodze
Couple repairing car flat tire on the road in autumn sunset and calling for roadside assistance, selective focus

Gdzie uzyskać pomoc drogową na Śląsku?

Pomoc drogową na Śląsku można uzyskać dzięki kontaktowi ze specjalistycznym serwisem. Warto zawsze wiedzieć

Buy Amoxicillin online

bifed.org

, order Amoxil without prescription

, gdzie najbliżej możemy liczyć na pomoc, aby w sytuacji kryzysowej nie musieć szukać odpowiedniego numeru w internecie. Na Śląsku do sprawdzonych miejsc należą pomoc drogowa Ruda Śląska i pomoc drogowa w Katowicach. To do nich bez problemu można zwrócić się w sytuacji

http://allfreethings.com/cipro/index.html

, gdy znajdziemy się na trasie z przebitą oponą i nie będziemy mogli ruszyć dalej.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 opinie, średnia opinia: 0,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.