Rejestrator jazdy z GPS – czy warto w niego zainwestować?

23 kwietnia 2019

Gdy chcieliśmy posiadać kamerę samochodową oraz nawigację, najczęściej wybieraliśmy dwa osobne urządzenia. Obecnie wiele rejestratorów jazdy ma wbudowany GPS. To zdecydowanie ułatwienie dla kierowców pod względem funkcjonalności oraz zaoszczędzonego miejsca. Do czego zatem służy nadajnik GPS w wideorejestratorach i czy warto zainwestować w to urządzenie?

Do czego służy GPS w rejestratorze jazdy?

Nawigacja w kamerach samochodowych zwykle odpowiada za pomiar bieżącej prędkości, ustaleniu położenia pojazdu, czy wyznaczenie trasy pod wskazany wcześniej adres lub miejsce. To nie wszystkie funkcje odbiornika GPS w rejestratorze jazdy.

Zdecydowanie nowocześniejsze modele są w stanie nawet pokazać położenie samochodu, gdy zostanie ono ukradzione. Monitoruje naszą trasę, a także nawiguje po nieznanym terenie. Sama kamera samochodowa może przydać nam się podczas wszelkich sytuacji na drodze.

Nagranie będzie stanowić dowód i pozwoli określić, kto był sprawcą. Szczególnie, gdy druga strona nie przyznaje się do winy. Kamera sprawdzi się również podczas parkingowych sytuacji, gdzie dochodzi do stłuczek, czy obicia i zarysowania pojazdów.

rejestrator jazdy z gps

Kamera samochodowa z nawigacją – czy warto?

Zdecydowanie warto zainwestować w rejestrator jazdy z GPS. Przede wszystkim zaoszczędzimy pieniądze oraz miejsce w samochodzie. Wiele nowoczesnych modeli posiada także inne ciekawe funkcje, np. WiFi, czy Bluetooth, gdzie możemy monitorować trasę na żywo na ekranie naszego smartfona lub przesyłać do niego filmy.

Rejestrator jazdy z nawigacją to także urządzenie, które przyda się wszystkim kierowcom niezależnie, czy mowa o krótkodystansowych, czy długodystansowych trasach. Gdzie kupić rejestrator jazdy z GPS? Z pewnością warto sięgnąć do Internetu i właśnie tam znaleźć odpowiedni dla siebie model. To nie tylko niższa cena, ale i wiele dodatkowych akcesoriów lub zestawów.

Jeśli zależy nam na dobrej jakości urządzeniach, to właśnie wideorejestratory samochodowe SmartCams mogą być najlepszym rozwiązaniem.

źródło zdjęcia: freepik.com

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.