Samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe – gdzie ich szukać?

9 kwietnia 2019

Zakup samochodu to zawsze proces, który należy dobrze przemyśleć. Wybór odpowiedniego pojazdu może zaważyć na fakcie czy pieniądze nie okażą się wyrzucone w błoto. Zanim zdecydujemy się na konkretne auto, powinniśmy sprawdzić wiele aspektów, które decydują o przydatności samochodu. Chodzi oczywiście przede wszystkim o stan techniczny pojazdu. Jakie aspekty brać pod uwagę, kiedy interesują nas samochody osobowe? Czemu się przyjrzeć szukając samochodów dostawczych lub ciężarowych? Poszczególne typy aut wymagają wykonania innego rodzaju analizy.

Ogłoszenia na Allegro

Allegro to najczęściej wykorzystywany portal do znalezienia swojego wymarzonego samochodu na rynku wtórnym, zarówno jeśli interesują nas osobówki, jak i dostawczaki oraz samochody ciężarowe. Allegro zawiera zbiór ogłoszeń, które można sortować wedle własnych potrzeb. Serwis umożliwia szerokie możliwości filtrowania.

Listę aut można układać według ceny, rocznika, przebiegu oraz wielu innych interesujących nas czynników. Oczywiście, w Allegro znajduje się wyszukiwarka, która pozwala na wyświetlanie wyników ograniczonych. Chodzi np. o możliwość zawężenia wyników wyszukiwania do marki, modelu a nawet typu. Ogłoszenia motoryzacyjne na allegro zapewniają olbrzymią swobodę wyszukiwania ciekawych propozycji, dlatego portal cieszy się olbrzymią popularnością.

Samochody osobowe

Największą popularnością cieszą się samochody osobowe. Nie może to dziwić. Wykorzystywane one są do codziennego funkcjonowania. To nimi dojeżdżamy do pracy, jeździmy na wakacje czy do sklepu. Osobówka potrzebna jest niemal w każdej rodzinie, jak również wśród osób żyjących samotnie. Przy zakupie samochodu osobowego trzeba w pierwszej kolejności ustalić naszą potrzebę. Inne kryteria będą nas interesowały w przypadku ekonomicznego samochodu rodzinnego, a inne, kiedy szukamy sportowego cacka, którym będziemy imponować w towarzystwie.

W przypadku pojazdu dla rodziny, sprawdźmy spalanie pojazdu. To, ile paliwa będziemy potrzebowali do przejechania stu kilometrów wpływa na fakt, czy auto jest ekonomiczne, czy będzie generowało zbyt duże koszty utrzymania. Nie musimy w takim przypadku dysponować pojazdem z wyjątkowo silną jednostką napędową, która będzie odznaczała się wysokim stopniem spalania. W pierwszej kolejności sprawdźmy rocznik samochodu oraz przebieg licznika. Uważajmy na zbyt niskie przebiegi w przypadku samochodów leciwych. Mogą one być fałszywie cofane.

Stan techniczny jest bardzo ważny i wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Jeżeli samochód ma swój przebieg, w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa sprzęgło, skrzynia biegów lub silnik, co przełoży się na olbrzymie koszty. Dobrze zatem sprawdzić realny stan techniczny samochodu w zaprzyjaźnionym warsztacie. W ocenie realności przebiegu licznika pomoże analiza wizualnego stanu wnętrza pojazdu. Kierownica, drążek skrzyni biegów, tapicerka i wiele innych elementów ulega pogorszeniu swojej estetyki wraz z użytkowaniem samochodu.

W przypadku pojazdu rodzinnego, ekonomicznego, warto rozważyć zakup auta napędzanego gazem. Jeżeli interesuje nas szybkie i dynamiczne auto, musimy z kolei zapomnieć o instalacji gazowej, która znacznie zaniża osiągi pojazdu. W pierwszej kolejności szukajmy samochodów z potężnymi silnikami, które umożliwiają zarówno dobre przyspieszenie, jak i możliwość osiągnięcia szybkich prędkości. Oczywiście, w tym przypadku równie ważny jest stan techniczny, a zatem i rocznik i przebieg.

Zobacz: samochody osobowe – ogłoszenia

Samochody dostawcze

Allegro idealnie sprawdza się także w przypadku poszukiwania ciekawego ogłoszenia dotyczącego pojazdu dostawczego. Specjalna zakładka pozwala na szczegółowe odseparowanie tego typu pojazdów. W przypadku poszukiwania idealnego dostawczaka.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na typ zabudowy. Jego funkcjonalność zależy od rodzaju towaru, jaki zamierzamy przewozić. Towary spożywcze, wymagające przechowywania w niskiej temperaturze, wymagają dysponowania chłodnią. Ilość przestrzeni ładownej również odgrywa istotną funkcję.

Zobacz: samochody dostawcze – ogłoszenia

Samochody ciężarowe

Samochody ciężarowe to trzecia kategoria pojazdów, których internauci szukają na rynku wtórnym poprzez Allegro. Ospojlerowanie kabiny może znacznie wpływać na spalanie. Warto postawić na aerodynamiczne kształty. Jeżeli linia dachu będzie zgrywać się ze spojlerem, spalanie może zostać znacznie zredukowane. Emisja spalin jest bardzo ważna w przypadku pojazdu ciężarowego. Sprawdźmy czy odpowiada europejskim normom.

W przypadku aut ciężarowych o wiele bardziej istotna jest wytrzymałość zastosowanych komponentów niż przebieg licznika. Ciężarowe pojazdy odznaczają się dłuższą żywotnością niż osobówki, dlatego nawet stosunkowo wysoki przebieg nie musi oznaczać złego stanu technicznego. Przed zakupem potrzebne będzie szczegółowe badanie w warsztacie. Sprawdźmy też jak wygląda dostępność części zamiennych na rynku wtórnym do danego modelu. Decydujmy się jedynie na te pojazdy, które będzie można swobodnie poddać naprawom i wymienić uszkodzone lub wysłużone komponenty.

Zobacz: samochody ciężarowe – ogłoszenia

3 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 5 (3 opinie, średnia opinia: 4,33 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.