Suvy i duże vany z USA – idealne auta rodzinne!

2 kwietnia 2019

Samochody rodzinne to pojęcie, które rozmaicie rozumie się w zależności od miejsca geograficznego, czy uwarunkowań społecznych. To, co w jednym kraju, czy nawet szerzej regionie, uważa się za pojazd sprzyjający rodzinie, w zupełnie innym zakątku świata może stanowić co najwyżej jego karykaturę.

Różnica ta jest bardzo dobrze widoczna na przykładzie samochodów uchodzących za rodzinne w USA oraz tych, które do takiej funkcji wybierane są na gruncie europejskim. Co kształtuje rozbieżność? Przede wszystkim rozmiar. Europejczycy na familijne auta wybierają pojazdy dużo mniejsze. Za wielką wodą, najczęściej rolę tę odgrywa suv z USA, o którym zwykło się mawiać best family car USA.

Co decyduje o przyjazności suva dla rodziny?

Stany Zjednoczone są o wiele lepiej sytuowane ekonomicznie niż państwa Europy. Wpływa to na fakt, że przeciętna rodzina amerykańska, żyje w znacznie lepszych warunkach finansowych, niż przeciętna familia europejska.

To właśnie z tego powodu, suvy stanowią tak popularną formę rodzinnego pojazdu. Amerykanów po prostu stać na takie auta, podczas gdy w Europie mogą sobie na nie pozwolić nieliczne rodziny.

A o tym, że suv to idealny samochód dla całej familii, nie trzeba przekonywać chyba nikogo.

Co na to wpływa?

Przede wszystkim rozmiar. Ogromna przestrzeń ładunkowa i przestronne wnętrze, które zapewnia komfortowe podróżowanie nawet całą rodziną. Olbrzymia ilość miejsca w środku, zapewnia, że pasażerowie nie czują skrępowania, ani poczucia ciasnoty i mogą wspólnie pokonywać duże ilości kilometrów, bez pojawiającego się zmęczenia.

Suv to także bezpieczeństwo. To samochody potężne, które nawet w przypadku stłuczki, zapewniają olbrzymią ochronę swoim pasażerom. Jednocześnie, zarówno suvy jak i minivany z USA, to pojazdy, które odznaczają się idealną trakcją, niezawodnością silników oraz olbrzymią ilością praktycznych rozwiązań w postaci np. schowków czy uchwytów.

Stawiając na import takich pojazdów z USA, może sobie na nie pozwolić nawet średnio sytuowana rodzina europejska.

Dlaczego? Suvy w USA są bardzo tanie w porównaniu z cenami panującymi na starym kontynencie, co sprawia, że ich import jest wysoce opłacalny. Decydując się na ich sprowadzenie, można zyskać nie tylko świetne auto, ale także poczynić znaczące oszczędności.

Ranking suvów z USA 2018

Jeżeli interesuje nas suv z USA, warto sprawdzić ranking takich oraz podobnych pojazdów, który ukazuje najlepiej sprzedające się samochody w zeszłym roku. Prezentujemy listę najchętniej wybieranych rodzinnych aut, z które najliczniej trafiały do nas ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Ford Expedition

Ford Expedition to wyjątkowo duży suv, który zachwyca mocarnością, siłą i dynamiką. Auto cechuje się typowo amerykańską stylistyką. Decydując się na import tego pojazdu, zyskujemy unikatowy samochód, który na europejskich drogach jest rzadkością. W Stanach Zjednoczonych jest to jednak najbardziej popularny samochód rodzinny.

Stanowi on również najchętniej sprowadzany do Polski model suva. Auta jest przede wszystkim ogromne i przestronne. Zapewnia miejsce aż dla ośmiu osób. Model po raz pierwszy na runku motoryzacyjnym pojawił się w 1997 r. Obecnie, w produkcji znajduje się jego trzecia generacja, która słynie z niezawodnego zawieszenia.

Sympatię zdobywa także potężnym i dynamicznym silnikiem, który jednocześnie przy tak imponujących osiągach wykazuje stosunkowo niskie spalanie. Expedition to suv z USA, który wyposażony jest w jednostkę napędową o pojemności 5,4 litra, a ilość zużytego paliwa na stukilometrowej trasie w mieście wyniesie w przedziale ok. 12-15 litrów. To naprawdę imponujący wynik, który czyni ten samochód przyjazny rodzinie.

Chevrolet Traverse

Chevrolet Traverse to również ośmioosobowy suv, o którym zwykło się mawiać, że jest najwygodniejszym pojazdem w swojej klasie. Specjaliści doceniają wysoką zwrotność samochodu, która przy ogromnych gabarytach urasta do rangi wręcz niemożliwej. Kierowcy bardzo chwalą sobie olbrzymią lekkość prowadzenia samochodu i komfort, jaki zapewnia swojemu użytkownikowi.

Dodatkowe wyposażenie i gadżety zawarte w tym samochodzie uchodzą za jedne z najbardziej rozbudowanych. Wystarczy wymienić chociażby takie rozwiązanie jak porty USB zamontowane w trzech rzędach siedzeń, samochodową sieć Wi-Fi czy automatycznie otwierany bagażnik. Pojazd został wyposażony w wiele rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jazdy oraz użytkowników pojazdu.

Mamy tu do czynienia m.in. z wysokiej jakości systemem wykrywania pieszych, układem kamer 360 stopni, które zapewniają kompleksową widoczność całego otoczenia pojazdu oraz systemem, którego zadaniem jest alarmowanie w przypadku pozostawienia dziecka na tylnym siedzeniu. Oczywiście, o olbrzymiej przestrzeni zarówno bagażnikowej, jak i użytkowej nie trzeba wspominać.

Ford Edge

Ten Ford zaskarbił sobie sympatię miłośników motoryzacji przede wszystkim wyglądem. Wielu kierowców zgodnie przyznaje, że jest to najpiękniejszy model Forda, który obecnie dostępny jest na rynku. Samochód ma charakter dwurzędowy i odznacza się imponującą wręcz przestrzenią bagażnika oraz pasażerską, co przekłada się na wyjątkową wręcz swobodę użytkowania pojazdu.

Z tego powodu, samochód jest bardzo chętnie importowany do Polski. Wśród wielu systemów bezpieczeństwa, warto wyróżnić m.in. automatyczne hamowanie przednie czy pomoc w utrzymaniu zajmowanego pasa ruchu. Liczne dodatkowe usprawnienia znacznie podwyższają mobilność pojazdu. Są to m.in. systemy Appla CarPlay i Android Auto, które cieszą się ogromną popularnością.

Honda CRV

Honda CRV to przede wszystkim imponujące wyniki przeprowadzanych testów wpływających na bezpieczeństwo pojazdu, co nadaje samochodowi wyjątkowo rodzinnego charakteru. To pojazd kompaktowy, który przypadnie do gustu zwolennikom licznych gadżetów i bogatego wyposażenia wnętrza.

Honda Odyssey

Jeżeli analizujesz wygodne vany w USA, to zainteresuj się Hondą Odyssey. Samochody te uchodzą za najwygodniejsze minivany z USA. Idealnie sprawdzą się dla licznej rodziny, która często przemierza długie trasy. Imponujące jest wyposażenie wnętrza.

Ten minivan posiada system kamer wewnątrz pojazdu, który pozwala monitorować zachowanie dzieci w trakcie jazdy. Na duży plus zasługuje lodówka, samochodowe Wi-Fi, Android Auto i Appla CarPlay. Do tego, auto jest piękne, posiada estetyczną opływową sylwetkę.

Chrysler Town & Country

Auto to od 2017 r. występuje jako Chrysler Pacifica, który stanowi unowocześnioną i bardziej estetyczną wersję poprzednika. To minivan z USA, który zachwyca dynamicznym wyglądem, mimo potężnych gabarytów.

Auto zachwyca świetnymi warunkami jezdnymi. Olbrzymia przestrzeń wewnątrz pojazdu zapewnia znakomite warunki i komfort jezdny. Do tego, wyposażenie umożliwia wręcz relaks podczas korzystania z samochodu. Regulowane stoliki, centrum multimedialne czy ukryte półki i szafki, to tylko niektóre pozytywne aspekty.

Dodge Grand Caravan

To typowy amerykański van. Wyróżnia się bardzo dobrą dynamiką, którą zapewnia sześciocylindrowy silnik z automatem o sześciostopniowej skali. Na rodzinność tego pojazdu wpływa bogato wyposażone wnętrze z centrum multimedialnym oraz cały asortyment układów bezpieczeństwa.

Toyota Sienna

To ośmioosobowy minivan z automatyczną skrzynią biegów, którą posiada ośmiostopniową skalę regulacji. Sienna słynie z solidnego wykonania, dużej przestrzeni użytkowej oraz komfortu korzystania z samochodu.

Dodge Journey

To, co wyróżnia ten samochód, to nieprzeciętna muskularność. To pojazd dla tych, którzy cenią sobie siłę i duże gabaryty samochodu. Przestrzeń ładunkowa i pasażerska jest potężna, a dodatkowo można ją zwiększać przez chowanie siedzeń w specjalnych schowkach podpodłogowych. Auto można wybrać w wariancie diesel z silnikiem 2,0 litra (zarówno automat, jak i manual) oraz silnik benzynowy o pojemności 2,7-litra.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

1 komentarz - Suvy i duże vany z USA – idealne auta rodzinne!

  1. Suvy rodzinne sprowadzane ze Stanów to bardzo dobra inwestycja, która pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy. Pomimo, że z importem auta z USA wiążą się dodatkowe koszty, to i tak zakup tego rodzaju samochodów będzie o wiele tańszy w Stanach niż w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.