Marki sportowych samochodów z USA – ryk silnika robi wrażenie!

3 kwietnia 2019

Wygodna jazda, szybka prędkość i dynamiczność, piękny design i komfort panujący w środku, to cechy aut, o których marzą najwięksi fani motoryzacji. Marki sportowych samochodów z USA marzą śnią się po nocach. Stanowią o prestiżu, są symbolem luksusu. Amerykańskie auta sportowe to istna perła w kolekcji każdego kierowcy, który ceni najwyższą jakość.

Ich import jest opłacalnym procesem, na który warto postawić, jeżeli chcemy oszczędzić, a jednocześnie sprowadzić szybkie, sprawne, piękne i niezawodne auto. Sprawdźmy, jak można stosunkowo tanio importować wysokiej jakości auto z Ameryki, a następnie dzieląc je na grupę sportowych pojazdów i luksusowych sedanów, sprawdźmy za czym warto się oglądać.

Dlaczego warto sprowadzać sportowe auta z USA?

Import pojazdów z USA jest opłacalny pod wieloma względami. Pierwszy z nich, to aspekt finansowy. Mimo wielu dodatkowych opłat, sprowadzenie pojazdu z Ameryki może być bardzo opłacalne w porównaniu do zakupu auta np. w Niemczech.

Dlaczego?

Sytuacja ekonomiczna USA jest o wiele lepsza, zatem na rynku wtórnym można liczyć na dużo niższe ceny. Zauważymy to zarówno wtedy, kiedy interesują nas amerykańskie samochody sportowe, jak i luksusowe sedany.

Dodatkowo, amerykańskie odpowiedniki tych samych pojazdów europejskich, są wykonywane z o wiele bardziej solidnych materiałów, co zapewnia zwiększoną wytrzymałość i jakość auta.

Weźmy też pod uwagę, że jakość dróg w USA jest nieporównywalnie lepsza do warunków europejskich, co oznacza, że amerykańskie auta są w zdecydowanej większości przypadków w dużo lepszym stanie technicznym, niż ich europejskie odpowiedniki w tym samym wieku.

Jakie opłaty importowe?

Samochody sportowe z USA opłaca się sprowadzać, mimo wielu dodatkowych kosztów jakie poniesiemy podczas tego procesu. Co się na nie składa? Przede wszystkim opłaty transportowe oraz importowe.

Wśród tych drugich należy wymienić trzy: cło w wysokości 10% wartości pojazdu, podatek vat (19% w niemieckich portach, 23% w polskim porcie) oraz akcyzę (3,1% wartości pojazdu przy silniku o poj. do 2000 cm3 i 18,6% powyżej tej poj.).

Do tego dojdą koszty przystosowania technologicznego pojazdu do przepisów panujących w Europie oraz te, związane z formalnościami. Jednak niskie ceny pojazdów w USA, sprawiają, że ich sprowadzanie jest wciąż opłacalne.

Najlepszy interes zrobimy stawiając na pojazdy używane oraz uszkodzone, które zostały dobrze wyremontowane.

Marki sportowych samochodów z USA – ranking popularności

Chevrolet Camaro 2012-2013

To sportowe auto, którego design nawiązuje do klasycznego piękna. Potężny silnik, który w najmocniejszej wersji cechuje aż 587 KM, zapewnia niezapomniane przeżycia z jazdy. Pojazd osiąga prędkość stu kilometrów na godzinę w ciągu zaledwie czterech sekund. Nowa generacja Camaro przypomina nieco stare amerykańskie samochody sportowe. Dzieje się tak za sprawą nawiązywania stylistyką do klasycznego modelu z 1967 roku.

Chevrolet Corvette 2012-2013

To jedno z najbardziej pożądanych aut sportowych w Polsce. Piękna sylwetka, potężny silnik, niesamowite osiągi, sprawiają, że pojazd ten jest jednym z bardziej drogich. Polacy zazwyczaj interesują się zatem starszymi generacjami.

Dodge Charger 2012

Marki sportowych samochodów posiadają pewne właściwe sobie cechy, które wyróżniają ich pojazdy spośród konkurencji. W przypadku Dodge’a, jest to zdecydowanie muskularna sylwetka. Tak jest w przypadku tego samochodu. Silny design to główna cecha. Silnik o mocy 470 KM przekłada się na ogromną dynamikę podczas jazdy. Wśród polskich klientów największą popularnością cieszą się bardziej ekonomiczne wersje pojazdu z silnikiem V6.

SRT Viper 2011-2012

To nowoczesna generacja słynnego niegdyś Dodge Vipera. To, co wyróżnia ten model, to wyjątkowo agresywna sylwetka sportowa. Bardzo mocny silnik zapewnia prawdziwą przyjemność szybkiej i dynamicznej jazdy. Eksperci przedstawiają ten samochód jako konkurencję takich marek jak Lamborghini czy Ferrari.

Marki luksusowych sedanów

Mercedes

Sedany od Mercedesa to chyba najbardziej popularna marka wśród importerów zainteresowanych tego typu nadwoziem w klasie luksusowej. I nie ma co się dziwić. Koncern jest liderem sprzedaży w przedziale premium. Największym zainteresowaniem wśród polskich importerów cieszą się luksusowe sedany klasy C i E.

W ostatnich latach, coraz większą popularność zdobywają wysokiej jakości auta z klasy AMG, które wpadają już nieco w sportowy styl. Klientów znajdują także wysokiej jakości limuzyny z klasy S. Najczęściej sprowadzane z USA Mercedesy to samochody kilkunastoletnie lub powypadkowe.

BMW

Dynamika wynikająca z potężnych i niezawodnych silników to jedna z najbardziej charakterystycznych cech sedanów od BMW. To, czym podbijają serca kierowców, to fakt, że samochody w wieku ok. dziesięciu lat, wciąż wyglądają jako nowe auta o wspaniałym designie. BMW to marka, która na długo zachowuje świeżość. Wśród najczęściej wybieranych przez polskich importerów modeli są M3 i M5.

Audi

Wśród luksusowych sedanów z koncernu Audi, jakie Polacy chętnie sprowadzają z USA, są przede wszystkim auta o charakterze sportowym. Największą popularnością cieszą się S3, S4 i RS. Audi to symbol prestiżu i solidności.

Lexus

Lexus to marka, która coraz częściej konkuruje z niemieckimi superkoncernami. Coraz większe zainteresowanie wynika z rzadkości tych aut na polskich drogach. Importerzy, którzy chcą postawić na unikaty, coraz częściej stawiają na Lexusa. Największą popularnością cieszą się modele ISF i IS350.

Jaguar

Czas wreszcie powiedzieć o legendzie luksusu. Jaguar to bardzo popularne auto w USA, zatem łatwo jest trafić dobry egzemplarz i sprowadzić go do Polski. Wśród pojazdów z tego koncernu najczęściej sięgamy po XE, XJ, XJR. Nieco rzadziej, importerze stawiają na F-Type. Jaguar to symbol elegancji i luksusu, który zachwyca dynamiką przyspieszenia. Specjaliści szacują, że import Jaguara z USA może przynieść oszczędności nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprowadzanie pojazdów wysokiej jakości z USA to proces opłacalny. Import wiąże się z wieloma dodatkowymi kosztami, jednak mimo to, wciąż można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Największa opłacalność notowana jest na imporcie luksusowych samochodów oraz modeli sportowych, w tym lekko uszkodzonych.

Zobacz firmy sprowadzające auta z USA i skorzystaj z pomocy pośrednika za drobną prowizją.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

1 komentarz - Marki sportowych samochodów z USA – ryk silnika robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.