Auta używane z Kanady – czy warto sprowadzać?

1 kwietnia 2019

Zakup używanego samochodu zawsze łączy się ze stresem. Uczucie tym bardziej jest odczuwalne, kiedy w grę wchodzi import pojazdu z zagranicy, a jeszcze bardziej, gdy są to kraje znacznie oddalone jak Kanada, do których nie mamy możliwości pojechania.

Proces ten może jednak być bardzo opłacalny, jeżeli przeprowadzimy go z tzw. chłodną głową. Auta używane z Kanady – czy warto importować do Polski? Oczywiście, że tak. To szansa na pozyskanie dobrego samochodu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jak to możliwe?

Spotykane wątpliwości

Wiele osób nie może zrozumieć jak to możliwe, żeby sprowadzanie pojazdu używanego z Kanady było opłacalne, skoro proces transportowy jest rozbudowany, a tym samym kosztowny.

O tym, że proces ten może być korzystny, decyduje przede wszystkim sytuacja materialna panująca w Kanadzie. Warunki bytowe w tym kraju stoją na znacznie wyższym poziomie w stosunku do krajów europejskich.

Powoduje to, że Kanadyjczycy często zmieniają swoje pojazdy, a stare wystawiają na sprzedaż po wyjątkowo niskich cenach, chcąc się ich jak najszybciej pozbyć.

Auto, które przeciętny Kanadyjczyk uważa za stare, w warunkach europejskich jest uznawane za jeszcze stosunkowo młode. Mowa tu o pojazdach np. w wieku 3-6 lat.

Drugą wątpliwość budzi brak możliwości sprawdzenia stanu technicznego pojazdu i zweryfikowania go z treścią ogłoszenia. Rzeczywiście, brak oględzin może skutkować sprowadzeniem wraku, który nie będzie nadawał się do użycia.

Po pierwsze będzie to strata pieniędzy, po drugie zaś można zostać ukaranym grzywną, która może wynieść nawet do 50 tyś. złotych.

To właśnie dlatego, już we wstępie zostało zaznaczone, że proces sprowadzania auta używanego z Kanady należy przeprowadzić z głową.

Zlecenie tej operacji profesjonalnej firmie pośredniczącej, rozwieje wszelkie wątpliwości, usprawni proces i zagwarantuje sprowadzenie auta w stanie zgodnym z treścią ogłoszenia.

Zobacz firmy sprowadzające auta z Kanady.

Bezcenna pomoc pośrednika

Skorzystanie z pomocy pośrednika to optymalne rozwiązanie. Cały proces związany z wyszukaniem odpowiedniego auta, jego zakupem, zorganizowaniem transportu, odprawy celnej, dopełnieniem wszelkich formalności, wymaga olbrzymiego doświadczenia i wiedzy.

Firma zajmująca się importem pojazdów z Kanady, posiada rozbudowaną siatkę kontaktów na miejscu. Po pierwsze, to szansa na dokonanie oględzin pojazdu, po drugie zaś, korzystanie jedynie ze sprawdzonych i uczciwych serwisów aukcyjnych, wyklucza ryzyko zakupu wraku, który będzie nadawał się jedynie na złom.

auto wrak

Pośrednik to wreszcie możliwość zminimalizowania kosztów dodatkowych. Ze względu na stałą współpracę z firmami transportowymi, firmy pośredniczące są w stanie wynegocjować o wiele bardziej atrakcyjne ceny za usługi.

Opłacalność sprowadzania pojazdów

Istnieje kilka kategorii samochodów, które szczególnie warto sprowadzać z Kanady. Są to przede wszystkim pojazdy luksusowe. Na nich jest najwyższy stopień tzw. przebitki.

Kiedy pojazdy takie trafiają do Europy, na tym rynku znacznie zyskują na wartości. Jest to zatem okazja nie tylko do kupienia dobrego auta po znacznie mniejszych cenach niż tych, które oferuje rynek europejski, jak również opłacalna inwestycja w przypadku chęci późniejszej sprzedaży takiego samochodu.

Warto interesować się także samochodami uszkodzonymi, których stan awarii nie wyklucza możliwości ich dalszego używania. Takie pojazdy wystawiane wyjątkowo tanio.

Import takiego pojazdu oraz jego naprawa, to okazja do pozyskania dobrego samochodu po niskiej cenie. Z kolei pojazdy co najmniej trzydziestoletnie, które zachowały oryginalny stan techniczny (nie przeszły znacznych zmian konstrukcyjnych) zwolnione są z opłaty celnej i akcyzy, co pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

2 komentarze - Auta używane z Kanady – czy warto sprowadzać?

  1. Auta z Kanady podobnie jak samochody z USA opłaca się importować do kraju. Pomimo, że dochodzą dodatkowe opłaty importowe, to i tak cały proces importu jest opłacalny dla przeciętnego Kowalskiego.

    1. witam zastanawiam się nad sprowadzeniem auta z Canady , mam pytanie jaka jest szansa na zwrot 13 % podatku naliczanego na aukcji , jak wywozimy auto do Polski ??
      Pozdrawiam
      Andrzej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.