Uszkodzone auta z Kanady – czy warto sprowadzać?

13 grudnia 2018

O tym, że sprowadzanie aut z Ameryki Północnej jest opłacalne, słyszał już chyba każdy fan motoryzacji, który zainteresowany jest pozyskaniem wyjątkowego samochodu. Zazwyczaj jednak proces ten kojarzony jest przez pryzmat pojęcia, jakim jest import aut z USA.

A jak wygląda sytuacja z Kanadą? Czy sprowadzanie samochodów z tego kraju jest korzystne? Oczywiście, że tak. Jedną z ciekawych grup pojazdów wśród których warto szukać okazji, są uszkodzone auta z Kanady. Dlaczego? Sprawdźmy w czym tkwi tajemnica i jak korzystnie dokonać transferu auta zza wielkiej wody.

Uszkodzone – warto?

Uszkodzone samochody z Kanady stanowią jedną z kilku szczególnych grup pojazdów, na których można dużo zyskać. Wiele osób zastanawia się jak to możliwe, że sprowadzanie wraku może przynieść korzyści. Otóż w tym tkwi cała tajemnica.

Chodzi o to, by uszkodzony samochód nie był wrakiem, który nadaje się tylko na złomowisko.

Pojazdy ogólnie określane mianem uszkodzonych mogą mieć rozmaity charakter i być w różnym stanie technicznym.

Dlaczego import powypadkowych kanadyjskich aut jest korzystny?

Dobre warunki ekonomiczne panujące w Kanadzie sprawiają, że większość właścicieli nie podejmuje się naprawy uszkodzonego auta, tylko nabywa nowe, a poprzedni pojazd wystawia do sprzedaży po bardzo niskiej cenie, chcąc się jak najszybciej pozbyć tego samochodu.

Na rynku kanadyjskim pojazdy takie nie stanowią wartościowego i pożądanego towaru. Dobrze sytuowani Kanadyjczycy nie muszą kupować używanych samochodów, w dodatku uszkodzonych, bo po prostu stać ich na zakup nowego auta.

To własnie dlatego, tego typu pojazdy sprzedawane są w tak korzystnych z punktu widzenia Europejczyka cenach. Koszty naprawy takiego samochodu w stosunku do jego wartości są niskie, co sprawia, że import uszkodzonego pojazdu w wyjątkowo niskich cenach oraz jego opłacalna naprawa, przełoży się na zdobycie wartościowego auta w korzystnej cenie.

Auta uszkodzone z USA to także dobry wybór. Patrząc pod kątem zysków i strat, nabywając taki pojazd w polskich realiach, nawet po przeróbkach technicznych wychodzimy na duży PLUS – nawet, gdy skorzystamy z profesjonalnej firmy pośredniczącej w imporcie samochodów.

Jakie auta uszkodzone warto sprowadzać z Kanady?

Termin odnoszący się do uszkodzonego samochodu jest dość szeroki. Oczywiście, nie każdy tego typu pojazd będzie opłacalną inwestycją, niektóre mogą okazać się wrakiem, który będzie nadawał się jedynie na złom.

Samochody uszkodzone mogą mieć zróżnicowany stan techniczny. Chodzi o to, by sprowadzać jedynie takie auta, których naprawa, a następnie dalsze użytkowanie będzie możliwe i nie pochłonie zbyt dużych kosztów.

Warto rozglądać się za samochodami rozbitkami, które brały udział w kolizjach. Ich uszczerbki są bardzo często niewielkiego rozmiaru. Awarie można łatwo i stosunkowo niedrogo usunąć.

Specjaliści, którzy zajmują się importem aut z Kanady, twierdzą, że aż 99% samochodów pokolizyjnych stanowi korzystną ofertę dla importera. Pojazdu można szukać również wśród aut zalanych, które ucierpiały w powodzi.

W tym przypadku trzeba być jednak szczególnie uważnym. Najbardziej podatna na uszkodzenie w wyniku działania wody jest elektronika. Jeżeli moduły zostały zalane, będzie trzeba je w całości wymienić.

Im więcej elektroniki znajduje się w pojeździe, tym bardziej skomplikowany proces naprawy i znacznie zawyżone koszty. Niektóre tego typu pojazdy mogą pochłonąć zbyt wiele pieniędzy i nie są warte uwagi. Równie istotny jest czas, w jakim auto przebywało pod wodą. Długi czas zalania może przełożyć się na zbyt mocne procesy korozyjne, których efektów nie opłaca się odwracać.

Jak bezpiecznie sprowadzić uszkodzony pojazd?

Sprowadzenie uszkodzonego pojazdu i to z Kanady dla przeciętnego Kowalskiego to dość ryzykowny proces. Może on przynieść olbrzymie korzyści i być opłacalnym, ale równie dobrze może okazać się chybioną inwestycją.

Żeby proces importu kanadyjskiego auta był udany, należy spełnić wiele czynników, które zostały opisane powyżej. To przede wszystkim odróżnienie totalnego wraku od samochodu, którego bez większych trudów da się doprowadzić do używalności.

Jak to jednak zrobić na odległość?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi pomocy firmy pośredniczącej w sprowadzaniu aut z Kanady.

Stwarza to gwarancję sprowadzenia samochodu w takim stanie technicznym, jaki został opisany w ogłoszeniu.

Pracownicy firmy pośredniczącej posiadają kontakty na rynku kanadyjskim, które umożliwiają diagnozę pojazdu i weryfikację jego rzeczywistego stanu i stopnia uszkodzeń. Uchroni to przed sprowadzeniem wraku.

Drugi aspekt to znajomość rynku.

Firmy takie współpracują jedynie ze sprawdzonymi domami aukcyjnymi i dealerami, którzy oferuję uczciwe usługi. Podmioty takie zazwyczaj weryfikują stan techniczny auta i przyjmują jedynie prawdziwe ogłoszenia.

Wreszcie trzeci aspekt, to zorganizowanie skomplikowanych procesów logistycznych i formalnych w imieniu klienta, czyli zamówienie transportu, wyładunku, uregulowanie stosownych opłat i wypełnienie wymogów związanych z dokumentacją.

Jako klient nie musisz się martwić o wszelkie formalności. Otrzymujesz gotowe, zarejestrowane auto pod wskazany przez Ciebie adres. Wszystkim zajmuje się pośrednik za rozsądną prowizję, a koniec końców cała inwestycja dla Ciebie jako klienta jest opłacalna.

Powierzasz usługę profesjonalistom, oszczędzasz czas i pieniądze, bo na 99% taki pojazd w Polsce kosztowałby znacznie więcej niż w Kanadzie czy USA.

Zobacz firmy sprowadzające auta z Kanady.

35 votes, average: 3,80 out of 535 votes, average: 3,80 out of 535 votes, average: 3,80 out of 535 votes, average: 3,80 out of 535 votes, average: 3,80 out of 5 (35 opinie, średnia opinia: 3,80 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.