Od paru lat coraz popularniejszą usługą jest wulkanizacja mobilna. Ma ona wiele zalet i w przypadku awarii bądź konieczności zmiany opon warto z niej skorzystać.
Czym jest mobilna wulkanizacja i jakie usługi realizuje?
Jesteś w trasie i opony Twojego samochodu doznały uszkodzenia? Konieczna będzie wulkanizacja. Możesz skorzystać z usługi mobilnej wulkanizacji, która jest znaczącym ułatwieniem w sytuacjach takich jak wskazane powyżej.
Mobilna wulkanizacja pod względem efektów oraz podejmowanych czynności nie różni się niczym od wulkanizacji dokonywanej w profesjonalnym punkcie. Różnica jest w zasadzie jedna – komfort klienta.
Mobilność oznacza bowiem brak konieczności dojazdu do wulkanizatora, stania w kolejkach, oczekiwania na samochód.
W przypadku wulkanizacji mobilnej dostępnej 24 h / dobę specjalista dojeżdża do klienta i albo zabiera jego opony do zakładu, tam szybko je naprawia, aby zwrócić je od razu, albo na miejscu dokonuje wszelkich niezbędnych prac umożliwiających dalszą jazdę.
Usługi realizowane w zakresie wulkanizacji mobilnej są tak samo fachowe, profesjonalne i świadczone za pomocą tak samo specjalistycznego sprzętu jak te w zakładzie wulkanizacyjnym.
Warto wspomnieć, że mobilna wulkanizacja obejmuje kompleksowe serwisowanie opon.
Dla kogo usługi mobilnej wulkanizacji będą najbardziej trafione?
Dla kogo wulkanizacja mobilna będzie przydatna? Oczywiście skorzystać z niej może każdy, jednak w szczególny sposób taka usługa może ułatwić funkcjonowanie osobom zatrudnionym w branży transportowej.
W ich przypadku czas liczy się szczególnie, ponieważ konieczność oczekiwania na opony może uniemożliwić terminową realizację zlecenia.
W tej branży warto nawiązać stałą, opartą o abonament współpracę z danym podmiotem, który zapewni obsługę w przypadku wszelkich zdarzeń losowych.
Zalety i wady mobilnej wulkanizacji
Niezaprzeczalnie, zaletą mobilnej wulkanizacji jest możliwość zaoszczędzenia znacznej ilości czasu. Fachowcy dojadą na umówione miejsce – czy to na miejsce awarii czy pod dom, aby wymienić opony przed zmianą sezonu.
Ma to szczególne znaczenie w przypadku uszkodzenia opon, które uniemożliwiają dalszą jazdę.
Mobilna wulkanizacja pozwala na natychmiastowe dokonanie prac – nie ma konieczności wzywania lawety, która przetransportuje samochód do zakładu.
Kolejną zaletą jest to, że w ramach usług mobilnej wulkanizacji wykonywane są również inne drobne usługi.
Należą do nich na przykład:
- sezonowe przechowywanie ogumienia
- likwidacja uszczerbków powstałych na szybach, na przykład z powodu odbitego od podłoża żwiru.
Warto też wiedzieć, że w przypadku wulkanizacji mobilnej profesjonalizm wykonania usługi jest taki sam jak w zakładzie wulkanizacyjnym. Korzystając z profesjonalnej firmy nie należy obawiać się na przykład zarysowań na felgach czy pozostawionych śladów pasty wulkanizacyjnej.
Tak naprawdę trudno wskazać wady mobilnej wulkanizacji. Problem może się pojawić w przypadku większych awarii – wtedy już wulkanizator mobilny może być niewystarczający i konieczne będzie odstawienie samochodu do zakładu na kilka dni.
Dobrze jest też porównać ceny – niejednokrotnie wulkanizatorzy mobilni mogą wywindować swoje stawki, chociaż średnia rynkowa nie wykazuje większych odchyleń od stawek przyjmowanych w zakładach stacjonarnych.