Czy sprowadzenie auta z USA pozwala zoptymalizować koszty?

7 sierpnia 2018

Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak kupić auto w USA, dobrze trafiłeś – poniższy artykuł odpowie na większość Twoich pytań. Wciąż masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić Ci jeszcze więcej szczegółów. Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych to ciekawy pomysł, który może pozwolić na niemałe oszczędności.

Auta z USA są o wiele tańsze niż w Europie i choć koszty transportu pojazdu zza oceanu do kraju są spore, cała operacja jest naprawdę opłacalna. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników motoryzacji wybiera takie rozwiązanie. Jak sprowadzić samochód z Ameryki do Polski? Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a o wiele łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Import aut z USA czy Europy – co lepiej wybrać?

Rozważając to, czy lepiej jest sprowadzić auto z USA, czy też z kraju europejskiego, należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Ważny jest tutaj fakt, że cena samochodu to nie wszystko – choć bywa naprawdę atrakcyjna, często jest dopiero początkiem szeregu opłat.

Oprócz niej trzeba doliczyć także koszty transportu, które w przypadku importu z USA na pewno będą wyższe niż przy sprowadzaniu samochodu z terenu naszego kontynentu.

Konieczny będzie tu transport drogą morską, a także dostarczenie pojazdu do właściwego portu w Europie.

Importując samochód spoza terenu Unii Europejskiej musimy też liczyć się z opłatami celnymi – cłem, akcyzą oraz podatkiem VAT.

Mimo powyższych kosztów auta amerykańskie wciąż przyciągają polskich kierowców. Przyczyną tego jest nie tylko to, że zakup samochodu w USA umożliwia trafienie na prawdziwą okazję cenową.

Kuszący jest też fakt, że szukając auta za oceanem możemy znaleźć naprawdę ciekawe modele amerykańskich marek, które na rodzimym rynku są rzadkie lub wręcz zupełnie niedostępne. Do takich pojazdów należą niektóre samochody luksusowe, sportowe czy zabytkowe.

Jakie problemy trzeba rozwiązać, aby importować samochód z Ameryki?

Zakup auta w USA nie jest skomplikowany, o ile wiemy, gdzie kryją się pułapki oraz jak ich unikać. Pierwszą problematyczną kwestią jest samo znalezienie odpowiedniego samochodu.

Pojazdów często szuka się na ogólnodostępnych aukcjach motoryzacyjnych w USA, na których, niestety, można trafić na wadliwy egzemplarz.

Czasami zdarza się, że sprzedawca ukrywa rzeczywisty stan, wiek lub przebieg pojazdu, licząc na naiwność i niewiedzę kupującego. Pomocne mogą okazać się tutaj profesjonalne firmy importujące samochody z USA, które oferują jedynie pojazdy pochodzące z pewnych źródeł i od zaufanych podmiotów, a także są w stanie od razu, jeszcze na miejscu zweryfikować faktyczny stan auta.

Kolejnym problemem jest organizacja transferu i załatwienie niezbędnej dokumentacji. Samodzielne gromadzenie dokumentów i transport samochodu mogą okazać się kosztowne i problematyczne.

Firmy importujące samochody z USA, takie jak USA Import, oferują jednak kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji usługi. Dzięki nam sprawnie załatwisz dokumenty oraz dostarczysz samochód do kraju, eliminując ryzyko popełnienia prostych błędów wynikających z braku doświadczenia.

usaimport.pl

W końcu nie każdy musi być ekspertem od importu aut zza oceanu – od tego jesteśmy my!

Jak kupić auto w Ameryce?

Jak sprowadzić samochód z USA do Polski? Są dwa podstawowe drogi do zakupu auta w USA. Pierwszą z nich jest wyjazd do Stanów i poszukiwanie auta samodzielnie.

Opcja ta wydaje się tańsza, gdyż nie wymaga płacenia prowizji pośrednikom, jednak często są to tylko pozorne oszczędności – sam bilet lotniczy do USA, wyrobienie wizy, opłacenie noclegów, transportu i wyżywienia w tym drogim kraju to ogromne koszty przy braku gwarancji powodzenia.

Co, jeśli na wyjazd Stanów wykorzystamy cały urlop i środki finansowe, a i tak wrócimy bez samochodu?

O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej, która nie tylko ma doświadczenie w sprowadzaniu aut z USA i znaczną wiedzę, ale również pozwoli Ci znaleźć wymarzone auto i załatwić formalności bez wyjeżdżania z miasta.

Firmy importujące samochody z USA oferują kompleksową obsługę obejmującą zakup auta, transport samochodu do kraju oraz dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności.

Korzystając z usług pośrednika, nawet po opłaceniu prowizji, najczęściej okazuje się, że zaoszczędziliśmy w ten sposób nie tylko pieniądze, ale także mnóstwo czasu i nerwów.

Zobacz poradnik – jak kupić auto z USA krok po kroku?

Leasing na auta z USA, czyli jak dopełnić formalności?

Wiele osób myśli, że leasing dotyczy tylko aut nowych, prosto z salonu. Tymczasem okazuje się, że można go stosować także w przypadku aut używanych, również tych sprowadzanych zza granicy.

leasing

Leasingodawcy coraz częściej oferują taką możliwość – warto więc się dokładnie rozejrzeć i poszukać podmiotu, który to umożliwi. W przypadku importu auta z USA formalności nie są bardziej skomplikowane niż w przypadku aut krajowych.

Decydując się na leasing samochodu z USA, musimy zaopatrzyć się w komplet dokumentów przetłumaczonych na język polski, dzięki którym będziemy mogli zarejestrować auto w kraju.

Istnieją tutaj także ograniczenia wiekowe samochodu – w leasing nie można wziąć auta, które w momencie zakończenia umowy leasingowej będzie starsze niż 8 lat.

Sprowadzając więc auto, które ma na przykład 3 lata, okres jego spłaty nie może być dłuższy niż 5 lat. Jest to więc pewne ograniczenie dla potencjalnego nabywcy.

Koszty leasingu są uzależnione nie tylko od wieku, ale także stanu samochodu. Im gorszy stan pojazdu, tym wyższe mogą być koszty jego ubezpieczenia.

Mogą pojawić się tutaj także dodatkowe opłaty, takie jak na przykład depozyt gwarancyjny.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że lepsze ubezpieczenie może zadziałać na korzyść podczas negocjacji oprocentowania czy też innych warunków leasingu – nie zawsze więc warto tutaj za wszelką cenę oszczędzać.

Czy warto korzystać z aukcji i licytacji samochodowych w USA?

Aukcje i licytacje są bardzo popularnymi narzędziami do szukania samochodu, zwłaszcza w przypadku, gdy nie decydujesz się na samodzielny wyjazd do USA.

Jeśli zastanawiasz się, jak kupić auto w USA właśnie w ten sposób, musisz pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Korzystaj jedynie z aukcji pewnych sprzedawców – przed licytacją dokładnie zapoznaj się z opiniami na temat danego podmiotu oraz możliwie najdokładniej sprawdź stan wystawionego na aukcji pojazdu.

Sprzedawcy często ukrywają rzeczywistą kondycję pojazdu, licząc na niewiedzę i nieświadomość klienta.

Jeśli potrzebujesz wsparcia na tym etapie, polecimy ci sprawdzone przez nas, godne zaufania platformy, na których będziesz mógł znaleźć swoje wymarzone auto i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Jakie strony z aukcjami samochodowymi są godne uwagi?

Współpracujemy z najbardziej znanymi podmiotami oferującymi samochody uszkodzone, nieuszkodzone, nowe, używane, sportowe, luksusowe i inne.

Każdy z pewnością znajdzie w tej bogatej ofercie coś dla siebie – pomagamy dobrać pojazd do potrzeb i oczekiwań.

Do najpopularniejszych serwisów aukcyjnych należą między innymi:

  • iaai.com
  • copart.com – więcej tutaj.
  • usedcars.com.

Warto rozpocząć poszukiwania właśnie od tych stron internetowych.

Jakie koszty sprowadzenia samochodu z USA?

Wielu potencjalnych nabywców obawia się, że koszty sprowadzenia samochodu z USA są bardzo wysokie. Jest to poniekąd prawda, jednak niska cena samochodu jest w stanie z powodzeniem zrekompensować te wydatki.

Koszty sprowadzenia samochodu z USA to przede wszystkim koszty transportu.

Zazwyczaj auta z USA do Polski przewozi się drogą morską. Wcześniej należy jednak dostarczyć je do odpowiedniego portu – koszty transportu lądowego będą wahały się w zależności od odległości, terminu dostarczenia i tym podobnych czynników.

Sprowadzając auto z USA należy także ponieść opłaty celne, takie jak cło i akcyza, oraz podatek VAT w wysokości 19% lub 23%. Konieczne może okazać się także tłumaczenie dokumentów oraz dokonanie niezbędnych przeglądów, przeróbek i napraw auta.

USA Import wspiera klienta na każdym etapie realizacji zlecenia i zapewnia pomoc zarówno przy organizacji transportu, jak i dopełnieniu wszystkich formalności.

Stan techniczny pojazdu z USA a opłaty importu

Stan techniczny pojazdu to istotny czynnik, który wpływa na koszt całej operacji. To, w jakim stanie jest interesujący nas pojazd, najlepiej jest sprawdzić jeszcze w Stanach.

Niestety zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy ukrywają rzeczywistą kondycję auta – ważne, aby w porę wychwycić ten fakt i nie dać się oszukać. Rzetelna ocena stanu samochodu pozwala na kalkulację kosztów oraz ocenę, czy jego naprawa jest w ogóle opłacalna.

Jeśli nie znasz się na tyle dobrze na samochodach lub nie chcesz wybierać się do USA po samochód, zawsze możesz zdać się na nas – my sprawdzimy auto za Ciebie i potwierdzimy, czy dany egzemplarz to szansa na udany zakup.

Czy opłaca się importować samochody zabytkowe z Ameryki?

samochód klasyczny z USASamochody zabytkowe to najlepsza inwestycja, jeśli chodzi o import auta z USA. Przede wszystkim koszty sprowadzenia takiego auta są stosunkowo niskie.

Warto wiedzieć o tym, że importując samochody osobowe starsze niż 30 lat nie musimy płacić cła ani akcyzy.

Co więcej, niższy jest wówczas również podatek VAT – wynosi jedynie 8%.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem pojazdów starszej daty, rozważ kupno auta w Stanach – można tam trafić na okazje do nabycia wyjątkowych modeli, które w Polsce są niedostępne lub spotykane bardzo rzadko.

Jak bezpiecznie sprowadzić samochód ze Stanów do Polski?

Firmy importujące samochody z USA zazwyczaj oferują transport auta ze Stanów Zjednoczonych do Polski drogą morską. Jest to bezpieczna opcja, która pozwala nieco zredukować koszty transportu, które w przypadku transportu lotniczego byłyby znacznie wyższe.

Nasza firma współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami rozwiązań transportowych, które dają gwarancję dostarczenia auta pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Jaką firmę polecam do importu samochodów z USA?

Na rynku istnieją różne firmy importujące samochody z USA. Warto postawić na taką, która oferuje kompleksową obsługę i dba o każdy aspekt realizacji twojego zamówienia.

Firmę, która transportuje auto do Polski, ale ma nierzetelne podejście do gromadzenia i dostarczania dokumentacji niezbędnej do legalnej rejestracji pojazdów, trudno jest nazwać godną polecenia. Warto więc wybrać partnera, który zapewni możliwe szerokie wsparcie i na którym będzie można polegać w każdej sytuacji.

Nie rekomendujemy także korzystania z usług dopiero co powstałych podmiotów, które nie mają wyrobionej opinii oraz odpowiedniego rozeznania na rynku.

Kluczowe jest, aby firma zajmująca się transportem aut z USA korzystała jedynie ze sprawdzonych aukcji, aby nie narażać klienta na zakupy u nieuczciwego sprzedawcy. Wieloletnia działalność pośrednika na rynku jest ważnym i wystarczającym świadectwem jego niezawodności.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy firma posiada licencję dealera samochodowego, gdyż umożliwia jej to branie udziału w aukcjach na terenie USA dostępnych tylko i wyłącznie dla licencjonowanych nabywców.

Najlepiej, jeśli do tego specjalizuje się w sprowadzaniu danego typu samochodów, jaki nas interesuje – wówczas możemy być niemal pewni, że dokonamy dobrego zakupu.

Po sprowadzeniu samochodu z Ameryki należy go zarejestrować. Zobacz, jak krok po kroku przebiega rejestracja auta z USA?

Czy warto sprowadzić pojazd z USA? Opinie użytkowników

„Wszystko przebiegło naprawdę sprawnie. Nie wiedziałem, że zakup samochodu w USA może być tak prosty, dopóki nie skorzystałem z usług firmy USA Import. Dziękuję!” – Darek

„Decyzja o zakupie auta w USA nie była łatwa ze względu na duże koszty transportu. Po dokładnym przeliczeniu wszystkich kosztów okazało się jednak, że sprowadzając auto ze Stanów mogę naprawdę dużo zaoszczędzić. Byłem w szoku, naprawdę polecam” – Maciej

„Auto w świetnym stanie. Dokumenty załatwione błyskawicznie. Warto!!” – Kamil

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.