Auta z Kanady – jakie aukcje polecamy?

30 marca 2019

Sprowadzanie samochodu z Kanady może okazać się niezwykle opłacalnym posunięciem, które pozwoli pozyskać dobrej jakości pojazd w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sam proces jest jednak dosyć złożony i stanowi pewne ryzyko chybienia z inwestycją. Dlaczego?

Odległość stanowi największy problem, ze względu na brak możliwości zweryfikowania rzeczywistego stanu technicznego pojazdu, co w efekcie może skończyć się sprowadzeniem wraku, który opisany był jako samochód w świetnym stanie. Jeżeli interesują cię auta z Kanady sprawdź aukcje samochodowe, które powinieneś śledzić, muszą być sprawdzone. Które aukcje są godne uwagi?

Gdzie nie szukać samochodów kanadyjskich?

Najważniejszym elementem, który wpływa na fakt czy import samochodu z Kanady będzie opłacalny jest dobór odpowiedniego źródła wyszukiwania ogłoszenia.

Zdecydowanie, korzystanie z ofert prywatnych nie jest najlepszym posunięciem.

Chodzi tu o ogłoszenia osób indywidualnych publikowanych w prasie lub ogólnych internetowych serwisach sprzedażowych i aukcyjnych. O tym, że na wtórnym rynku motoryzacyjnym istnieje wiele oszustów, którzy fałszują stan techniczny samochodu, nie trzeba uświadamiać chyba nikogo.

gdzie nie szukać aut z kanady

Doskonale wie o tym każdy, kto kupował używane auto w Polsce. Niestety, ale podobni „handlarze” obecni są także w Kanadzie. Właśnie dlatego należy unikać prywatnych ofert i postawić jedynie na sprawdzone źródła, które gwarantują uczciwe opisy ogłoszeń.

Rzetelne aukcje samochodów z Kanady

Chcąc uniknąć chybionej inwestycji i zmarnowanych pieniędzy na sprowadzenie niesprawnego samochodu, należy zatem korzystać jedynie z rzetelnych źródeł, które słyną z uczciwych ofert i prawdziwych opisów pojazdów.

Możliwości takie stwarzają profesjonalne domy aukcyjne oraz specjalistyczne firmy prowadzące jedynie motoryzacyjne aukcje, zazwyczaj o charakterze internetowym.

W tego typu źródłach można samodzielnie wyszukiwać pojazdów. Najbardziej jednak pewnym sposobem na pozyskanie auta, które będzie stanowiło opłacalną inwestycję, jest szukanie samochodu przez profesjonalne firmy pośredniczące w imporcie.

Posiadają one siatkę rzetelnych kontaktów oraz duże doświadczenie, które rzutuje na wiedzę dotyczącą tego, które aukcje są rzetelnie opisane, a właściciele nie współpracują z oszustami.

W przypadku chęci sprowadzenia pojazdu uszkodzonego, dodatkowo można szukać oferty na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Bardzo często można znaleźć tam wyjątkowo korzystną ofertę. Są to zazwyczaj pojazdy, które brały udział w kolizjach lub wypadkach. Wiele z nich wciąż nadaje się do używalności po przeprowadzeniu stosownych napraw.

Więcej – czy warto sprowadzać uszkodzone auta z Kanady?

Jakie aukcje są godne zaufania?

Wieloletnie doświadczenie specjalistów, którzy zawodowo zajmują się importem pojazdów z Kanady, przekłada się na dysponowanie wiedzą dotyczącą rzetelności i uczciwości niektórych kanałów dystrybucyjnych.

Przeglądając propozycje godnych uwagi źródeł pozyskania samochodu, można znaleźć kilka powtarzających się nazw serwisów aukcyjnych.

Największymi i zarazem bardzo korzystnymi źródłami pozyskania auta z Kanady są portale:

  • Impact Canada
  • SGI Canada

Dodatkowo, warto śledzić także oferty publikowane na serwisach:

  • IAAI
  • COPART
  • AUTO EXCHANGE
  • SALVAGE NOW
  • STARK AUTO SALES

Czym kierować się przy wyborze aukcji?

Wybór odpowiedniego źródła pozyskania samochodu stanowi kluczowe posunięcie w udanym procesie importu pojazdu z Kanady. Profesjonalna firma pośrednicząca wybierając odpowiednie aukcje do współpracy, kieruje się kilkoma istotnymi czynnikami.

To przede wszystkim dotychczasowe doświadczenie związane z poziomem zaufania wynikającego z uczciwości oferowanych ogłoszeń. To także fakt, czy istnieje możliwość sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

Kolejny ważny czynnik to opinie środowiskowe. Właśnie dlatego tak ważne jest dysponowanie siatką kontaktów, jakie posiada specjalistyczny pośrednik. Dzięki nim, można zebrać pełen obraz funkcjonowania poszczególnych serwisów czy domów aukcyjnych. Opinie specjalistów związanych z rynkiem motoryzacyjnym stanowią wiarygodną ocenę, którą zdecydowanie można się kierować przy nawiązywaniu współpracy.

Zobacz firmy sprowadzające auta z Kanady.

3 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 5 (3 opinie, średnia opinia: 4,33 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.