Auta z USA IAAI – o co chodzi?

10 listopada 2018

O tym, że sprowadzanie samochodu z USA może być wyjątkowo opłacalne, słyszało już coraz więcej osób. Import pojazdów zza wielkiej wody staje się bardziej popularny z roku, na rok. Mimo dużej ilości opłat dodatkowych, które ciążą nad procesem sprowadzenia auta z USA, czynność ta może być wyjątkowo opłacalna. Jakie są sprawdzone sposoby na zakup i import pojazdu na rynku amerykańskim? Czym są auta z USA IAAI?

Czy warto importować amerykańskie pojazdy?

Najczęściej padające pytanie w kontekście sprowadzania pojazdów z USA dotyczy opłacalności tego zjawiska. Mimo coraz głośniej pojawiających się doniesień o sensie tego procesu, wiele osób wciąż zastanawia się czy warto. Jeżeli czynność ta zostanie przeprowadzona z głową, to proces importu samochodu z USA zdecydowanie jest warty i może okazać się opłacalny.

W pierwszej kolejności należy poznać wszystkie koszty, które wiążą się ze sprowadzaniem pojazdu z Ameryki. Uchroni to przed przykrym rozczarowaniem wynikającym z dużo mniejszej oszczędności niż planowana w przypadku nieznajomości realiów rządzących tym procesem.

Za auto z USA zapłacimy bowiem dużo więcej niż wyniesie wartość samego pojazdu. Trzeba liczyć się z dodatkową opłatą za złożony i wieloetapowy transport, odprawą celną, która uwzględnia cło, akcyzę i podatek VAT, prowizją bankową, prowizją na rzecz domu aukcyjnego, a także z kosztami związanymi z koniecznymi przeróbkami samochodu, które dostosują jego konstrukcję do norm europejskich.

Jednak nawet tak duża ilość opłat nie zmienia faktu, że ściąganie auta z USA może być opłacalne. Dobra sytuacja ekonomiczna panująca w Stanach przekłada się na bardziej luksusowy styl życia tamtejszych mieszkańców. Często zmieniają oni pojazdy, a starych chcą się pozbyć jak najszybciej.

Z tego powodu wystawiane są one sprzedaż w wyjątkowo niskich cenach. Istnieją kategorie pojazdów, których import jest wyjątkowo opłacalny. Jedną z nich są auta zabytkowe z USA, czyli takie, które liczą co najmniej 30 lat. Import takich samochodów zwolniony jest z opłaty cła i akcyzy, a podatek VAT jest mniejszy.

samochody zabytkowe usa

Korzystne jest także sprowadzanie samochodów elektrycznych, za które nie zapłacimy akcyzy.

Opłacalne jest sprowadzanie pojazdów wysokiej jakości, luksusowych, których ceny w Europie są wyjątkowo wysokie. Niskie ceny sprzedaży w USA wpływają na dużą przebitkę, a tym samym największe oszczędności. Auto takie na rynku europejskim szybko zyska na wartości.

porche usa

Prawdziwą okazję mogą stanowić pojazdy uszkodzone i powypadkowe z USA. Jednak przy ich zakupie trzeba zachować szczególną ostrożność. Odpowiednio wybrany pojazd może być wyjątkowo opłacalny.

Samochody uszkodzone wystawiane są do sprzedaży w naprawdę niskich cenach. Dobre warunki ekonomiczne sprawiają, że w amerykańskich warunkach naprawa aut jest nieopłacalna, dlatego sprzedawane są one po niskich cenach. Ważne jednak, by samochód był w takim stanie, by jego remont był w ogóle możliwy.

Czym jest IAAI?

IAAI, czyli Insurance Auto Auctions Import, to profesjonalna firma, która zajmuje się licytacją pojazdów mechanicznych na rynku amerykańskim. IAAI oferuje ciężarówki, motocykle i auta osobowe. Za pośrednictwem IAAI sprzedawane są pojazdy w różnym stanie.

Dostępne na aukcjach są zarówno samochody i motocykle uszkodzone, powypadkowe, wymagające niewielkich napraw, jak i w pełni sprawne, używane.

IAAI jest sprawdzoną firmą aukcyjną, która współpracuje jedynie z uczciwymi sprzedawcami, co gwarantuje zakup auta zgodnego z opisem widniejącym w ogłoszeniu. IAAI będąc liderem rynku skupia olbrzymią ilość pojazdów. Tygodniowo odbywa się ok. 70000 aukcji.

Kto może licytować?

IAAI umożliwia udział w aukcjach zarówno osobom prywatnym, jak i profesjonalnym dealerom samochodowym. Żeby móc przeglądać oferty wraz z podanymi cenami, jakie w danym momencie osiągają konkretne samochody, należy zarejestrować darmowe konto na stronie IAAI.

Licytacji dokonuje się za pośrednictwem firmy aukcyjnej. Nabywca informuje o maksymalnej kwocie jaką jest w stanie zapłacić w przypadku konkretnej aukcji i zabezpiecza transakcję przez wpłacenie vadium, a cały proces licytowania przeprowadza w jego imieniu firma aukcyjna.

IAAI umożliwia również korzystanie z pomocy specjalistycznych brokerów, którzy zajmą się dopełnieniem wszystkich formalności w przypadku wygrania aukcji.

Podsumowanie

Umiejętne przeprowadzenie procesu zakupu i sprowadzenia auta z USA może stanowić wyjątkowo opłacalną transakcję. Korzystne jest kupowanie samochodów luksusowych, uszkodzonych i zabytkowych. Zakupu najlepiej jest dokonywać na sprawdzonych aukcjach.

Jedynie profesjonalne firmy aukcyjne, jak IAAI gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Współpracują one bowiem jedynie ze sprawdzonymi sprzedawcami i unikają kontaktów z nieuczciwymi kontrahentami, którzy fałszują realny stan pojazdu.

Sprowadzenie auta z USA wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Najbardziej bezpiecznie jest skorzystać z pomocy brokera, profesjonalnej firmy pośredniczącej, która zajmie się wszystkimi etapami sprowadzania aut.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.