Auta z USA Copart – sposób na bezpieczny import samochodów?

30 października 2018

Sprowadzanie aut z USA stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wzrost zainteresowania takim procesem wynika z kilku ważnych faktów, które wpływają na korzyść płynącą z tej czynności. To przede wszystkim możliwość sprowadzenia dobrego i oryginalnego auta, niespotykanego na rynku europejskim, a jednocześnie poczynienia korzystnych oszczędności finansowych.

Import samochodu z Ameryki obłożony jest wieloma dodatkowymi kosztami, które wynikają np. z transportu. Mimo to, proces ten może być korzystny finansowo. Musi jednak być przeprowadzony z głową. Auta z USA Copart to możliwość bezpiecznego i udanego importu pojazdu. Na czym to polega?

Dlaczego warto sprowadzać pojazdy z USA?

Wiele osób zastanawia się nad sensem sprowadzania pojazdów z USA. W pierwszej myśli, cały proces logistyczny, jaki należy przeprowadzić, czyli opłacenie wieloetapowego transportu, kosztów importowych (cło, akcyza, podatek VAT) oraz dopełnienia formalności związanych z dokumentacją, odstrasza i podważa opłacalność tego procesu.

Jednak tak naprawdę, odpowiednie podejście do sprawy, może być wyjątkową okazją. Dlaczego? Wtórny rynek motoryzacyjny w USA cechuje się wyjątkowo niskimi cenami pojazdów. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych są o wiele lepiej sytuowani niż Europejczycy. Przekłada się to na częste zmiany pojazdów. W realiach amerykańskich w wielu przypadkach naprawa nawet niewielkich awarii jest nieopłacalna.

Właściciele zatem wystawiają swoje pojazdy na sprzedaż w atrakcyjnych cenach i kupują nowe samochody. To właśnie ten fakt wpływa na to, że import aut z USA może być korzystny.

Odległość jednak jaka dzieli Polskę i Stany Zjednoczone powoduje, że zakup auta z USA przypomina pozyskiwanie przysłowiowego kota w worku.

Może to stwarzać pewne ryzyko. Każdy doskonale zna fałszowanie realnego stanu pojazdu przez sprzedawców. Brak możliwości dokonania oględzin auta, stwarza zagrożenie sprowadzenia wraku.

auto wrak

To właśnie sprawia, że zakup i sprowadzenie pojazdu zza wielkiej wody, musi być zaplanowane z głową. Proces należy przeprowadzić jedynie ze wsparciem doświadczonych profesjonalistów. Auta z USA Copart to poczucie bezpieczeństwa transakcji.

Czym jest Copart?

Copart to międzynarodowa firma, która zajmuje się obrotem pojazdami sprowadzanymi z USA. Głównym polem aktywności jest organizowanie licytacji pojazdów, w której udział może brać każdy zarejestrowany użytkownik z Polski, który spełni pewne wymogi formalne.

copart

Firma może poszczycić się bogatym doświadczeniem.

Została powołana do życia w USA w roku 1982. Przekłada się to na lata eksploracji amerykańskiego rynku motoryzacyjnego, stworzenie ogromnej siatki kontaktów zarówno wśród dealerów, komisów, jak firm ubezpieczeniowych, które wystawiają na sprzedaż pojazdy uszkodzone lub powypadkowe.

Dzięki temu, firma poznała jakość i uczciwość poszczególnych podmiotów, z którymi współpracuje. Przekłada się to na gwarancję uczciwych ofert i realnych opisów stanu pojazdów, które zostały wystawione do licytacji.

Copart współpracuje jedynie ze sprawdzonymi podmiotami, które nie fałszują obrazu swoich pojazdów. Na aukcjach Copart można licytować przede wszystkim samochody uszkodzone, które stanowią wyjątkową okazję cenową.

Na tym jednak się nie zamyka lista ofert. Klient może nabyć także pojazdy bezawaryjne oraz klasyki. Wśród ofert znajdują się zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe czy nawet pojazdy przemysłowe. Miłośnicy motocyklów różnego rodzaju również znajdą coś dla siebie.

Oficjalna strona internetowa: https://www.copart.com/

Kto może licytować?

Licytować pojazdy na sprawdzonych aukcjach Copart może każda osoba pełnoletnia lub właściciel firmy. Podstawowym krokiem jest rejestracja na portalu Copart, która jest całkowicie bezpłatna.

Żeby konto zostało podtrzymane, po rejestracji należy zalogować się przynajmniej raz w ciągu siedmiu dni od założenia konta. Nie znaczy to jednak, że od razu będzie można przystąpić do licytowania pojazdów.

Każdy użytkownik musi uwierzytelnić swoje konto. W przypadku osoby prywatnej, należy bezzwłocznie przesłać aktualny dowód tożsamości wydany przez organ państwowy.

W przypadku firmy, potrzebny będzie także dokument, który potwierdza uzyskane zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Licytowanie z pozycji firmy wymaga przesłania także kilku dodatkowych dokumentów.

Są nimi:

  • identyfikator podatkowy
  • formularz affidavit
  • wielostanowy formularz podatkowy.

Więcej o aukcjach i licytacjach samochodów z USA.

Podsumowanie

Sprowadzanie pojazdów z Ameryki może być opłacalne, ze względu na atrakcyjne ceny samochodów. Szczególnie korzystne jest sprowadzanie aut uszkodzonych z USA, które wymagają naprawy, ale wciąż nadają się do użytkowania w ruchu drogowym.

Należy jednak uważać i przeprowadzić ten proces z głową. Brak możliwości dokonania bezpośrednich oględzin pojazdów wystawionych na amerykańskim rynku, stwarza pewne zagrożenie.

Właśnie dlatego warto korzystać z pomocy doświadczonych i sprawdzonych profesjonalistów jak firma Copart, która udostępnia licytację pojazdów pochodzących jedynie od sprawdzonych i uczciwych dealerów, komisów czy firm ubezpieczeniowych.

Warto także skorzystać z firmy pośredniczącej w sprowadzaniu aut z USA.

Dlaczego?

Jak pisze Marcin Butler z USA Import – Można samemu próbować kupić auto, ale nie będziemy widzieć najciekawszych ofert – tylko firmy pośredniczące mają dostęp do wszystkich aukcji. Kolejna sprawa to trudne procedury celne i importowe. Osoba, która nie ma dużego doświadczenia w temacie nie przebrnie przez to samemu.

Więcej o Copart USA.

31 votes, average: 3,48 out of 531 votes, average: 3,48 out of 531 votes, average: 3,48 out of 531 votes, average: 3,48 out of 531 votes, average: 3,48 out of 5 (31 opinie, średnia opinia: 3,48 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.