Najpopularniejsze marki samochodów z USA, które warto sprowadzać!

9 listopada 2018

Odkąd sprowadzanie samochodów z USA stało się bardzo popularne, na polskich drogach można zaobserwować coraz większą ilość wyjątkowych i oryginalnych pojazdów amerykańskich. Import aut zza wielkiej wody może być wyjątkowo korzystny. To zarówno okazja do sprowadzenia rzadkiego w Europie modelu, jak i oszczędzenia pokaźnej sumy pieniężnej. Jakie są najpopularniejsze marki aut z USA? Które pojazdy z Ameryki najczęściej sprowadzane są do Polski?

Jaka marka samochodu prezydenta USA?

donald trumpNiewątpliwie, największym cudem motoryzacyjnym amerykańskiego rynku jest unikatowa limuzyna prezydenta USA. To niezwykle piękny, wytrzymały i solidny samochód, który zapewnia luksus i poczucie prestiżu.

Prezydencka limuzyna to Cadillac One, która na rynku motoryzacyjnym przez miłośników samochodów nazywana jest „bestią”.

Określenie to mieli wymyślić agenci Secret Service. Samochód jest masywny, uzbrojony i wyróżnia się olbrzymią mocą, co budzi wyjątkowo mocne poczucie szacunku.

Co ciekawe, „bestia” nie stanowi rozwiniętej, zmodyfikowanej i opancerzonej wersji żadnego z modelów Cadillaca. Została ona skonstruowana na bazie podwozia ciężarowego. Jedynie design przodu auta został zaczerpnięty z linii stylistycznej Cadillaca.

Karoseria wykonana jest ze stali, która dodatkowo została wzmocniona wytrzymałym tytanem. Jej grubość to co najmniej 5 cm. Na największe uznanie zasługuje metalowa podłoga o grubości dwunastu centymetrów.

Specjaliści twierdzą, że wytrzyma ona nawet najechanie na ładunek w postaci miny. Grubość drzwi wynosi dwadzieścia centymetrów. Wszystko to sprawia, ze Cadillac One to istna opancerzona amfibia.

Marki luksusowych samochodów ze Stanów

Jednym z najbardziej opłacalnych w sprowadzaniu rodzajem aut są samochody luksusowe. Na rynku panuje zasada wedle, której „im większa wartość pojazdu, tym bardziej opłacalny jego import”. To prawda. Najwięcej można zaoszczędzić, a tym samym zarobić przez wzrost wartości ściągniętego pojazdu na rynku polskim, na autach właśnie luksusowych i prestiżowych.

Więcej – czy warto sprowadzać samochody luksusowe z USA?

Które marki luksusowych pojazdów cieszą się największym wzięciem wśród polskich firm sprowadzających auta z USA?

  • Cadillac
  • BMW
  • Mercedes
  • Porsche
  • Chevrolet
  • Subaru
  • Audi

porche usa

Marki te zapewniają olbrzymi standard i wysoką klasę pojazdów w ich luksusowych wersjach. Są to przede wszystkim samochody egzotyczne, które na europejskich rynkach nie występują lub niezwykle rzadkie. Fakt ten czyni importera wyjątkowym kolekcjonerem pojazdów, którego auta zachwycają prestiżem.

Wśród popularnych samochodów luksusowych należy wymienić m.in. Cadillac Escalade, istną perłę wśród aut z USA.

cadillac escalde

To luksusowa wersja suv-a. W przedłużonej wersji mierzy on 5697 mm. Imponujące wymiary zewnętrzne czynią z tego auta wyjątkowo masywny, a zarazem piękny pojazd. Silnik w standardowej wersji ma moc 426 KM.

Innym popularnym samochodem luksusowej klasy jest Chevrolet Suburban. Sami producenci nie aspirują do kategoryzacji pojazdu jako luksusowego, ale za taki trzeba go uważać. Suburban ma wiele wspólnego z Escalade. Podobnie jak Cadillac suv ten mierzy 5,7 m długości. Auto wyposażone jest w silnik o mocy 360 KM.

Marki sportowych aut z Ameryki

Obok samochodów luksusowych popularnością cieszy się także import pojazdów, które łączą atrakcyjną linię zewnętrzną z dynamicznymi i szybkimi osiągami. Mowa tu oczywiście o samochodach sportowych.

Zdecydowanie najbardziej popularnym i najczęściej sprowadzanym pojazdem jest Ford Mustang z 2010 r.

Auto posiada napęd na tylne koła. Standardowy silnik posiada moc 210 koni mechanicznych, a najsilniejsza wersja została wyposażona w napęd o mocy 540 KM. Nieco mniejszym zainteresowaniem, ale jednak również popularny jest ten sam model z 2009 r.

Polacy chętnie sięgają także po pięknego Chevroleta Camaro.

chevrolet camaro

Podstawowa wersja silnika liczy 304 KM. Pojazd zachwyca przede wszystkim miękkim przechodzeniem przez wyboje.

Nissan 370Z to kolejny popularny wóz sportowy importowany z USA.

nissan 307z

Kierowcy doceniają przede wszystkim wyjątkowo dynamiczne przyspieszenie i precyzyjne sterowanie.

Marki klasycznych aut z USA

Opłacalne jest również sprowadzanie aut klasycznych. Są to tzw. zabytki, które zwolnione są z konieczności uiszczenia opłaty celnej oraz akcyzy, a także przewidują zmniejszoną kwotę podatku VAT.

Przede wszystkim są to jednak piękne auta, które zachwycają dawną oryginalnością motoryzacyjną. Zabytki to auta co najmniej trzydziestoletnie.

Zobacz poradnik – czy warto sprowadzać samochody zabytkowe z USA?

Wśród chętnie sprowadzanych klasyków największą perłą jest popularny Ford Mustang z lat sześćdziesiątych.

To klasyczne piękno, które się nie starzeje.

Niezwykłe zainteresowanie budzi rozpromowany przez ruch hippisowski Volkswagen T1 z lat sześćdziesiątych, których znany jest pod określeniem „ogórka”.

volkswagen t1

Ci, którzy doceniają bardziej stonowane i wyważone klasyczne piękno, chętnie rozglądają się za Lincolnem Continental Mark II, który produkowany był na przełomie lat 60′ i 70′.

Pomoc pośrednika

Chcąc sprowadzić konkretne auto z USA, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalnej firmy pośredniczącej. Specjaliści posiadają dojścia do sprawdzonych aukcji, na których można nabyć jedynie auta, których stan odpowiada opisowi ogłoszenia.

Pracownicy takiej firmy wyszukają samochód na podstawie wytycznych klienta. Ich pomoc to gwarancja szybkiego i sprawnego sprowadzenia pojazdu.

Sprawdź, firmy sprowadzające auta z USA i poczytaj opinie. My polecamy pośrednika USA Import.

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.