Gdzie szukać auta z USA? Zaufane strony internetowe

9 listopada 2018

Sprowadzanie samochodów z USA staje się coraz bardziej powszechnym procesem w Polsce. Zakup samochodu na tamtejszym wtórnym rynku motoryzacyjnym może być korzystne zarówno ze względu na szanse zdobycia pojazdu w dobrym stanie technicznym, jak i poczynienie zauważalnych i odczuwalnych oszczędności finansowych.

Żeby jednak móc w pełni cieszyć się sprowadzeniem auta z USA i nie stracić na tej inwestycji, należy przeprowadzić ten proces rozsądnie. Kupowanie auta z prywatnych ogłoszeń nie jest najlepszym posunięciem. Można trafić przecież na oszusta, który fałszuje realny stan pojazdu, a duża odległość uniemożliwia przeprowadzenie oględzin samochodu.

Gdzie wyszukać i kupić amerykański pojazd?

Kupowanie pojazdów z amerykańskiego rynku motoryzacyjnego należy uskuteczniać jedynie za pośrednictwem sprawdzonych i rzetelnych źródeł. Najważniejszą zasadą jest odrzucenie samodzielnego szukania pojazdu przez prywatne ogłoszenia.

Zobacz żelazne zasady sprowadzania aut z USA.

Podobnie jak na polskim rynku motoryzacyjnym, również na amerykańskim rynku wśród prywatnych ogłoszeń może pojawić się wiele ofert, których opisy są nieuczciwe i fałszują realny stan techniczny pojazdu.

Korzystając z takich ogłoszeń może okazać się, że sprowadzimy wrak, który nadaje się jedynie na złomowanie.

auto wrak

Pojazdy należy wyszukiwać jedynie za pośrednictwem sprawdzonych portali i stron internetowych, które prowadzone są przez profesjonalistów.

Jeżeli interesują nas auta z USA to jedynie specjalistyczne strony internetowe powinny wchodzić w grę. Wyszukiwanie pojazdów powinno odbywać się jedynie z wykorzystaniem profesjonalnych stron.

Chodzi tu o zaufane aukcje prowadzone przez firmy aukcyjne oraz korzystanie z pomocy przedsiębiorstw pośredniczących, czyli tzw. brokerów, którzy dysponują potężną siatką kontaktów i mają swoje dojścia.

Realizują one usługę wyszukiwania pojazdów na podstawie wytycznych szczegółowo wyznaczonych przez klientów.

Jeżeli interesuje nas zakup uszkodzonego auta z USA, który nadaje się jeszcze do naprawy, a jego remont nie będzie zbyt kosztowny i sprawi, że inwestycja będzie opłacalna, warto przeszukiwać strony firm ubezpieczeniowych.

Wystawiają one na sprzedaż w atrakcyjnych cenach samochody, które brały udział w stłuczkach lub wypadkach.

Jakie strony internetowe umożliwiają aukcje i licytacje aut ze Stanów?

Aukcje i licytacje samochodów z USA stały się dość popularne i obecnie bez trudu znajdziemy wiele stron, które umożliwiają dokonanie tego procesu.

Jednym z największych i wiodących przedsiębiorstw stanowiących firmy aukcyjne jest IAAI. To przedsiębiorstwo, które zajmuje się licytowaniem samochodów ciężarowych, motocykli i pojazdów osobowych, zarówno tych w dobrym stanie, jak i uszkodzonych.

Za pośrednictwem tego serwisu mogą dokonywać zakupu zarówno osoby prywatne, jak i firmy stanowiące profesjonalne salony dealerskie czy komisy.

IAAI współpracuje jedynie ze sprawdzonymi sprzedawcami, którzy gwarantują uczciwą transakcję i brak zafałszowanych informacji i ukrytych usterek.

Kolejną sprawdzoną firmą, która na swoim portalu zamieszcza aukcje samochodów używanych z USA, jest Copart.

copart

Korzystanie z usług tej firmy to również gwarancja uzyskania pojazdu, którego stan techniczny będzie zgodny z opisem, a po jego sprowadzeniu nie spotkamy się z bolesnym rozczarowaniem.

To doświadczona korporacja, która doskonale zna rynek oraz kontrahentów, którym umożliwia handel za swoim pośrednictwem. Copart wystawia aukcje dotyczące samochodów osobowych, motocykli i ciężarowych.

Za pośrednictwem tej firmy można nabyć zarówno pojazd w stanie nadającym się do natychmiastowego użytku, jak również samochody powypadkowe, wymagające remontu różnego stopnia intensywności.

Dużą popularnością cieszy się również sprawdzona strona internetowa Carpaka, na której również dostępne są pojazdy sprawne oraz uszkodzone.

Zaufane strony firm pośredniczących w sprowadzaniu aut z USA

Sprowadzanie pojazdu z USA to proces złożony, który wymaga aktywności na różnych polach. Samodzielne podjęcie się wykonania tego procesu może być wyjątkowo trudne, a także oznaczać wyższe koszty.

Należy zaplanować złożony transport pojazdu, który musi uwzględniać dowóz do portu w USA, zakupienie kontenerowca, transport morski do portu w Europie, a następnie zorganizować wyładunek oraz odprawę celną i uiszczenie opłaty cła, akcyzy i podatku VAT.

To także szereg formalności związanych z dokumentacją pojazdu oraz transportową. Najlepszym posunięciem jest skorzystanie ze sprawdzonej i profesjonalnej firmy pośredniczącej, która swoją ofertę ma rozpisaną dość szczegółowo na stronie internetowej https://usaimport.pl/

usaimport.pl

To firma z dużym doświadczeniem i rozwiniętą siatką kontaktów. Umożliwia dokonanie oględzin pojazdu na miejscu i sprawne zorganizowanie procesu importu.

Stała współpraca z firmami transportowymi umożliwia pośrednikowi wynegocjowanie dużo niższej ceny za transport auta z USA. Sprawdzony pośrednik gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanej transakcji i satysfakcję ze sprowadzonego pojazdu.

Więcej stron internetowych importerów aut z Ameryki znajdziesz tutaj: https://sprowadzanie-aut.pl/k/samochody-z-usa/

Podsumowanie

Import pojazdu z USA może być opłacalną inwestycją. Proces ten należy jednak przeprowadzić z głową. Samochodów należy szukać jedynie na sprawdzonych i zaufanych aukcjach.

Warto także skorzystać z pomocy pośrednika, który zajmie się zorganizowaniem wszystkich etapów sprowadzenia auta i dopełnieniem niezbędnych formalności.

4 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 54 votes, average: 4,50 out of 5 (4 opinie, średnia opinia: 4,50 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.