3 żelazne zasady sprowadzania aut z USA, których lepiej nie łamać!

17 października 2018

Sprowadzanie aut z USA od lat stanowi sprawdzoną formę na korzystne finansowo nabycie sprawnego auta, które będzie zachwycało oryginalnością i rzadkością, a jednocześnie najwyższej klasy jakością. Mimo licznych kosztów związanych z importem auta zza wielkiej wody, dużej odległości i rozbudowanych procesów transportowych oraz licznych formalności, proces sprowadzania samochodu z Ameryki może być wyjątkowo korzystny finansowo. Żeby jednak tak było, należy przestrzegać kilku wskazówek. Jakie są żelazne zasady importu aut z USA, które warto znać?

Sam się zagubisz – nie importuj na własną rękę

Największy błąd popełniają ci, którzy starają się przejść przez cały ten skomplikowany proces importu auta z USA, na własną rękę. Stara zasada – lepiej zrobię to sam w tym przypadku skazana jest na bolesną w skutkach finansowych porażkę.

Jest to czynność, która wymaga aktywności na wielu polach, olbrzymiej wiedzy, doświadczenia, a także dysponowania pewnymi kontaktami. Zobacz wywiad online z importerem amerykańskich aut.

Cytuję jedno z pytań wywiadu i odpowiedź pośrednika.

Nie każdy chce płacić pośrednikowi za sprowadzenie auta z USA. Przekonaj mnie, dlaczego warto skorzystać z usług firm takich jak Twoja?

Można samemu próbować kupić auto, ale nie będziemy widzieć najciekawszych ofert – tylko firmy pośredniczące mają dostęp do wszystkich aukcji. Kolejna sprawa to trudne procedury celne i importowe. Osoba, która nie ma dużego doświadczenia w temacie nie przebrnie przez to samemu.

zasady sprowadzania aut z usaImport samochodu z USA na własną rękę generuje pewne ryzyko i spotyka się z wieloma zagrożeniami.

Największe z nich wiąże się z tzw. kupowaniem kota w worku.

Skąd bierze się zagrożenie?

To brak możliwości sprawdzenia auta i zdiagnozowania jego prawdziwego stanu technicznego.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wielu sprzedawców tuszuje usterki i awarie, przekłamuje stan licznika i rzeczywistą kondycję fizyczną pojazdu.

Zakup auta na odległość wyklucza możliwość zapoznania się faktycznym stanem samochodu.

Co zatem zrobić żeby uniknąć nieuczciwej oferty i nie ściągnąć do Polski wraku, który będzie nadawał się jedynie na złom?

auto wrak

Na rynku istnieją firmy, które zawodowo zajmują się pomocą w imporcie samochodu ze Stanów, przejmując pod swoje skrzydła wszystkie czynności, od formalności, po realne działanie.

Przedsiębiorstwa pośredniczące w imporcie pojazdów dysponują wieloma kontaktami, co stanowi największy plus korzystania z ich pomocy. To właśnie firmom pośredniczącym warto zlecić przeprowadzenie całego procesu importu auta z USA.

To przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji i gwarancja zakupu auta w takim stanie, jaki został zasygnalizowany w ogłoszeniu. Dlaczego tak się dzieje?

Liczne kontakty pośrednika powodują, że istnieje możliwość zdiagnozowania kondycji pojazdu na miejscu. Dokonują tego zaprzyjaźnieni i współpracujący z firmą mechanicy.

Warto postawić na zakup sprawdzonego pojazdu, który rzeczywiście będzie okazją, nie zaś stratą pieniędzy. To także załatwienie wszystkich formalności związanych z importem, transportem, dokumentacją.

Ich ilość jest naprawdę duża, a samodzielna próba przebrnięcia przez te procesy jest wyjątkowo trudna do osiągnięcia celu.

Zobacz firmy pośredniczące w sprowadzaniu aut z USA i poczytaj opinie o pośrednikach.

Współpraca tak. Wybieraj tylko profesjonalistów!

Druga żelazna zasada związana ze sprowadzeniem pojazdu z Ameryki zakłada, że powinniśmy współpracować jedynie z profesjonalną firmą pośredniczącą. Tylko wysoka jakość takiego przedsiębiorstwa może zagwarantować sprawność i bezpieczeństwo procesu.

Profesjonalna firma dysponuje rozbudowaną siatką kontaktów zarówno wśród mechaników, jak i obserwatorów domów aukcyjnych i rynku wtórnego, ale także wśród przedstawicieli firm spedycyjnych i transportowych.

Wynikają z tego same korzyści. Po pierwsze, tacy specjaliści wiedzą z jakich aukcji korzystać, by nie trafić na nieuczciwego sprzedawcę.

Dzięki kontaktom doskonale wiedzą, które domy aukcyjne i którzy dealerzy są uczciwi, cieszą się nieposzlakowaną opinią i są godni zaufania.

To także oszacowanie realnego stanu pojazdu przez najwyższej klasy mechaników. Wreszcie, znajomości w firmach transportowych i regularne korzystanie z ich usług, wpływa na możliwość wynegocjowania o wiele bardziej atrakcyjnych cen za transport, np: kontenerowca.

Szukanie zatem oszczędności w wyborze najtańszej firmy mija się z celem. To przede wszystkim znaczne zaniżenie bezpieczeństwa, a także jedynie pozorna oszczędność finansowa.

Liderem w sprowadzaniu aut jest firma USA Import reprezentowana przez Marcina Butlera – czytaj opinie.

usaimport.pl

Bądź świadomy procesu

Trzecia zasada dotyczy pełnej świadomości tego, jak proces wygląda. Import samochodu z USA wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami.

Mimo ich dużej ilości, proces ten może być wciąż opłacalny i korzystny.

Jednak brak wiedzy dotyczący szczegółów sprowadzania pojazdów z USA, może nas zaskoczyć w przypadku, kiedy będziemy musieli pokryć koszty wszystkich etapów.

Nie zapłacimy bowiem tylko za pojazd. Będziemy musieli pokryć także koszty rozbudowanego i kilkuetapowego transportu, zapłacić cło, akcyzę, podatek VAT, pokryć koszty dostosowania amerykańskiego pojazdu do europejskich wymogów aż po rejestrację amerykańskiego auta w Polsce. Jeżeli z głową podejdziemy do importu pojazdu i skorzystamy z pomocy fachowców, proces ten będzie opłacalny.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Musisz być zarejestrowany, aby dodać opinię.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane przez Ciebie podczas zamieszczania komentarza dane osobowe w postaci podpisu (imienia i nazwiska lub identyfikatora internetowego) i adresu e-mail będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych, którym jest Paweł Duda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Projekt Marketing Paweł Duda, dane kontaktowe: https://projektmarketing.pl/kontakt/. Podanie ww. danych osobowych służy umożliwieniu odczytów komentarzy i umożliwieniu udzielania odpowiedzi na komentarze. Dane te będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody. Podstawę przetwarzania stanowi Twoja dobrowolna zgoda. Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych, żądania ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz przenoszenia danych. Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zamieszczenia komentarza. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w dokumencie Polityka Prywatności. Zapoznanie się z Polityką Prywatności stanowi Twój obowiązek przed zamieszczeniem komentarza.